Kondenzirano mleko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 19:43

Veri, v Maxiju je kondenzirano mleko v pločevinki, oslajeno seveda, tam pri sirih, se pravi v hladilniku, glede na to, da je Maxi sosedov, bi morda lahko bil tam. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 19:57

Loni, srček si! Maxi je blizu in na poti, če gremo punce (mala, mala črna in kosmata in jaz) po našega fanta v službo;) Bom pa jutri še v hipermarketu pogledala, pa povem, če najdem (sem že spraževala, pa so me gledali ko marsovčka in mi potem hoteli poturit navadno alpsko mleko - ko da bi lahko bila tako slepa, da tega ne bi našla na tisti aleji s samimi alpskimi mleki...) Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. nov 2007 20:03

Veri za kaj pa potem to rabiš? Mislim karamelo. Čeprav mi ni jasno kako rata iz tega karamela. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:18

Uh, jade, ne odpiraj pandorine skrinjice, ker je živ bog več ne zapre, če se razpišem o tem;) (no, zelo hitro bi me ustavila mala, eč bi se zbudila, ampak pustimo to, dvomim, da se bo, ker je vstala ob 3h in ni več šla spat do zdaj). To karamelo recimo lahko uporabiš v kremah za torte, v raznoraznih sladoledih, nadevu za pito, namazu za na kruh, prelivu za sladoled,... Je pa stvar tako zelo enostavna, da bolj ne bi mogla bit: vzameš konzervo, jo (odzunaj, seveda) opereš (če nočeš potem prat lonca, meni je lažje oprat 3 konzerve kot en velik lonec), zložiš vse konzerve v lonec in naliješ toplo vodo (ali hladno, samo bo dlje trajalo;), daš na plin, da zavre in pustiš, da počasi vre 2-3 ure. To je to. Ko boš odprla konzervo, ne bo več tisto gosto sladko belo mleko ampak bo gosta sladka karamela, ker bo sladkor karameliziral. Je pa res fajn zadeva, če jih kupiš par, pa jih karameliziraš, jih imaš potem še vedno lepo neodprte spravljene za hude čase, ko je treba nahitro iz repa potegnit neko sladico in je perfektna za nekaj spacat na hitro! Še en nasvet: jaz tem, ki jih karameliziram, poberem nalepke predtem dol, da lahko dobro operem konzerve in da mi nalepke potem ne razpadajo in plavajo po vodi in predvsem zato, da potem vem, katera mleka so karamelizirana in katera ne:) Veri

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. nov 2007 11:01

Veri je napisal/a:
To karamelo recimo lahko uporabiš v kremah za torte, nadevu za pito, ....
To pa tudi mene zanima. Ali se karameto s čim zmeša, razredči? Prosim napiši kakšen konkreten recept s količinami.

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

20. nov 2007 11:36

Zanima tudi mene. Se pridružujem prošnji za konkretne recpte! jezek

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

20. nov 2007 12:28

Veri, zanimiva zadeva. Tudi jaz se priporočam za kakšne recepte. Lep pozdrav! regina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

20. nov 2007 22:23

Danes sem šla malo po trgovinah po Mariboru. Kondenziranega mleka nisem našla, v Hoferju je pa v tistih plastičnih posodicah res smetana za kavo. Lep pozdrav! regina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2007 12:52

Včeraj nisem našla, bom šla v kratkem v Maxi, pa držite pesti,d a ga tam najdem, da lahko sprobam in napišem točne količine, zdaj se mi namreč niti ne sanja, ker sem se s tem malo igrala in to že nekaj časa nazaj (takrat, ko sem ga pač dobila v hipermarketu, to je pa že pred kake pol leta...) Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2009 12:23

Evo ga po dveh letih dobim kondenzirano mleko in zdaj nimam blage veze kaj sem hotela z njim počet...

Imate kakšno idejo?

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti