Kuhanje v voku - goljat

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

11. jul 2008 1:01

A viš ga vraga Veri , to pa nisem pomislila, da je hrana, ki se dotika kovino bolj kuhana! Očitno se ti soparnik iz bambusa obnese. Kako pa se ta zadeva čisti? Z detergentom sigurno ne. Kako vzdržuješ? Kje si ga kupila?LP Lipa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jul 2008 7:06

Lipa, soparnik sem sama kupila v LJ v BTC v hali A v pritlični etaži nekje na sredini - v eni izmed vzhodnjaških trgovin, ko sta dve skupaj ena zraven druge (ne vem imena). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

11. jul 2008 9:40

Hvala za odgovor. Takoj ko grem v Lj si zadevo nabavim in preizkusim. Lp Nasha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jul 2008 9:50

Jaz sem tamajhnega kupila v Lesnini na Brdu (v LJubljani, ne tisot Brdo pri Kranju;), tavelikega pa v Torontu v eni mali ala kitajski trgovinici s kuhinjskimi pripomočki. So pa rekli v Lesnini, da dobijo kdaj tudi tavelike. (ker za naju je tamali po navadi premali - je pa super za otroške porcije - jaz sem na začetku malecki vse soparila, je najbolj zdravo in še dobro. POmivaš ga res ne s praškom, samo s toplo vodo, mogoče bi ga eventuelno z milnico; ampak se tudi ne umaže tako fejst, da bi bilo karkoli treba. Če imaš kake zadeve, za katere se bojiš, da bojo pustile madeže ali vonj, pa daš spodaj peki, pa je. Je pa res, da ga moraš dobro posušit, predno ga daš v škatlo ali omaro, da ti ne začne plesnet. Ta plesen, ki se gor zaredi, sicer ni strupena, ker je bilo tudi v tisti trgovini par plesnivih in so baje še čisto uporabni, ampak jaz sem vseeno rajši vzela neplesnivega. Če začne plesnet, ga je treba res dobro umit, pa mogoče enkrat malo prekuhat v vroči vodi, za vsak slučaj. Bambusovi soparilniki niso nič lepljeni, vse držijo skupaj bambusovi trakci, so nekak "šivani" skup, zato jih lahko daš v vročo vodo in bojo preživeli. Not lahko skuhaš tudi naše jedi: gluhi štruklji so enkratni, pa tudi navadni štruklji se v soparilniku nikoli ne razkuhajo in obdržijo lepe oblike, niso sluzasti po površini, pa še tiste packarije z raznimi cunjami ali folijami nimaš. Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jul 2008 23:03

Soparnike imajo tudi v trgovinah 1001 dar.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti