Poceni kosilo

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

21. jan 2008 16:17

Berem tele vaše misli in moram še jaz malo dopisat. Smo štiri članska družina (že odrasli ) in za hrano na mesec porabimo cca.5oo €. To je vsota vsega ( pijača, zelenjava, čistila, moka, sladkor, testenine, meso....). Na steni v kuhinji imam narejen jedilnik za celi mesec, ki mi veliko pomaga. Radi jemo meso in je na jedilniku 5x na teden. Veliko damo tudi za slame in sire, ker si otrok dela malico za šolo. Rada bi še kaj prihranila. V trgovino hodim pri plači s seznamom in kupim skoraj vse kar rabimo čez mesec, razen sadja in zelenjave, po kar grem enkrat ted3ensko. Kaj imate še kak nasvet? Se že veselim. nana1

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

21. jan 2008 23:31

hoj! to z mesečnim jedilnikom ni slaba ideja, a meni se ne posreči se jedilnika držat. sem probala, ko smo se odločili, da bomo med postom brezmesni . bala sem se, da mi bo zmanjkalo idej, pa sem si že prej sestavila jedilnik za vseh 40 dni ( -nedelje). na začetku je nekako šlo, potem pa so se začele "kršitve". en dan je nekdo prinesel sir, ki ni bil planiran, pa sem ga uporabila in "podrla" načrt, spet drugič so se moji mami kuhali njoki, pa sem spet zašla z začrtane poti; čez par dni so se bratrančevim kokošim "odvezale riti" in je imel preveč jajc, in spet sem skrenila vstran,... . sredi drugega tedna sem bila v totalni zmedi in sem coprala sproti, tako , da smo imeli vsak drugi dan pašto ali riž ali krompir. skratka, načrt se je sfižil. kar pa se tiče odprte teme : namazi iz stročnic, mineštre iz zelja, repe, ohrovta...; pa fižolove jedi, jedi iz čičerike, leče,boba. jedi iz drobovine,jabolka na 100 načinov; polenta, žganci, močnik...; najbolje, da povprašate za jedilnik svoje stare starše. njihov način prehranjevanja bo zdrav, naraven in pocen. GOSPAKATJA

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

22. jan 2008 0:03

Mi smo tričlanska družina in porabimo nekako od 100 do 150evr mesečno. Res je, da imamo vložene stvari doma, v jeseni nabavimo krompir in jabolka. Skoraj vsaki dan jemo meso, vendar predstavlja kakih 20 % obroka, tako, da je bolj za okus, saj nismo nevem kako mesojedi. Obožujemo pa domačo hrano (hvala Bogu), to se pravi krompir, zelje, repo, 1x tedensko obvezno fižol, lečo, razne enolončnice.....idej in možnosti je nešteto. Ne moremo pa tudi brez raznih "mešpajzov" od raznih štrudljev, narastkov, kipjenih stvari (pogače, rogljički...), palačinke (lahko bi jih jedli vsaki dan), šmorn in še bi lahko naštevala. Kupujemo pa zelo malo, oz. skoraj nič salam, konzerv, nasploh ne maramo industrijsko pripravljenih zadev....blek Tudi kruh pečemo sami, za žejo pa vsakodnevno kuhamo čaje in kompote. Desire

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

22. jan 2008 0:05

Aja, še to sem hotela vprašati, kako sploh lahko 4 članska družina porabi 500 evr mesečno za hrano? Se opravičujem, ampak res mi ni jasno. Desire

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

22. jan 2008 0:08

hoj! desire, se strinjam z nič salam in konzerv. GOSPAKATJA

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

22. jan 2008 0:36

Tisti ki imajo majhna stanovanja ne morejo nabaviti kropir v vejh količinah,mogoče nimajo prostora za kiselit zelje .Mi smo 5 članska družina,in zdej ko berem to vidim da ne vem koliko mi porabimo za hrano,nič-naslednji mesec bom pazila koliko porabimo.Ko se mi je zgodilo da v razmaku treh dni skuham isto kosilo sem se odločila da napišem jedilnik.Zdej ga imam za cel mesec,se mi je že zgodilo da ne naredim točno po jedilniku,samo imam ga in mi veliko pomaga-več mi ni treba vsak dan misliti kaj bom kuhala-kuham pa vsak dan,negdar se zgodi da tudi večrjo.Pri tem mi pa Kulinarika veliko pomaga. golubić

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. jan 2008 7:53

Ja Desire meni tudi ni jasno, jaz imam 500 € plače! Pa ne me narobe razumet-hvalabogu če kdo ima več za zapravit! Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. jan 2008 7:56

Saj mi tudi jemo veliko mesa itd. ampak pač naredim bolj na točno-se pravi če nas je 5 naredim 5 zrezkov in ne 12 kot moja mami pa je pač riža in solate malo več ipd. Pač pri takih stvareh bolj pazimo, zaenkrat nam še ni nekak treba škrtat pri hrani, v smislu, da si nebomo upali kdaj kupit čokoladke, pa konjskega mesa, ki je dražje ipd. Začetnica

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

22. jan 2008 8:30

Tudi jaz pazim na denar - smo štiričlanska družina - in pridem z vsem vred (čistila...) okrog 400 € do 450€ na mesec. Sin je srednješolec in nima organizirane prehrane, tako da kuham vsak dan. Zjutraj si kupi malico, ko pride domov, poje nekaj, da lažje počaka do pol petih (delam do štirih), zvečer ima trening, in ko pride domov zopet poje cca 4 kose kruha + dodatek. Tukaj je še sadje, ki ga kupujem 2x tedensko, pojemo ogromno solate, meso v zmernih količinah. Nimam vrta (sem doma v mestu) niti možnosti kleti ali "špajze", torej kupujem sproti. Verjamem, da tiste ki imate možnost domače pridelave pridete za manj denarja skozi, pri meni to enostavno ne gre. Edina stvar ki jo spečem v večjih količinah so pohani zrezki v nedeljo (kadar jih jemo), drugače gledam, da skuham točno. Kruha ne mečem stran, če je malo bolj star ga opečem v toasterju, če mi slučajno ostane malo večja količina, naredim kruhovo klobaso in v zmrzovalnik. Če mi ostane pire krompir, ga imamo naslednji dan kot pečene svaljke. Si pa sestavim tedenski jedilnik in se ga ponavadi tudi držim. lp bina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. jan 2008 9:53

Pri nas porabimo cca 200€ za hrano, s tem da kupujem kar precej bio hrane (riževo mleko, ker imamo alergika, kosmiči, moke, jušne kocke, testenine, dostikrat tudi sadje in zelenjava, jogurti in ostali mlečni izdelki,....), kuham doma, doma pečem kruh (oz. žemljice), dostikrat tudi razna peciva, ker ne hodim v službo, prav tako ne jemo mesa. Smo 5-članska družina. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti