Poceni kosilo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:00

V sladicah se splača mlete oreške zadomestit s kokosom. Veri

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

19. nov 2007 20:03

 

Drugače pa kdor peče kruh sam in ne kupuje dragih žemljic že celiko privarčuje.

 

Lp Saša

 

Mir in dobro!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:13

Res je, pa še boljše so in več izbire imaš: lahko recimo narediš naan, super indijski kruhek, ki ga pri nas še nisem videla (pa tudi če je, ni tako dober kot svež domač;), pa tudi pašteto se da naredit, samo ni tako trajna, ampak če jo narediš 1x na dva meseca ostali čas pa ne ješ paštete... Pa razne kakavove namaze tudi, iz jedilne čokolade in margarine in je lahko ceneje... Mi si tudi izmenjujemo hrano - kakor se to neumno sliši - ampak če recimo gresta lubijeva starša v gozd po gobe,borovnice... vedno dobiva nekaj tega, jaz pa dostikrat spečem kruh ali kako pecivo še za njiju. Ali pa prinesem domač sladoled. Kadar ima en vrt, drugi pa kruhomat, recimo se bi tudi splačala blagovna izmenjava;) Veri

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

21. jan 2008 11:23

Če recimo pečeš kruh doma,res je da je boljši kot v trgovini,ali bi mi gdo ve povedat koliko se porabi elektrike ko pečeš kruh eno uro na 180 stopinj.Moko lahko kupim po 50 centov,pa še kvas,in če bi rada izračunala koliko pride doma narejen kruh ne vem še za elektriko.LP. golubić

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2008 11:44

Sama delam omake (bolognese, pesto, piščanca s paradižnikom, itd itd) vedno v največjih loncih in jih potem zamrznem in se gremo v nadaljevanju koncept pogrej in pojej. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. jan 2008 11:50

Ne vemo, kakšno pečico imaš. Zato tempiraj naslednjo peko kruha tako, da bos lahko izklopila vse ostale porabnike (bojler, štedilnik, luči, radio, televizijo), nato pa odcitaj s stevca stanje prej in potem. Potem je cena seveda odvisna od tega, ali imas enofazno ali trofazno napeljavo, pa ali peces ob poceni ali ob dragem toku, ce imas dvotarifni stevec. Cisto za grobo oceno, ki ti najbrz zadosca, bo pa en kWh kar primerno - torej okrog 10 centezimov. lp, proxima

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

21. jan 2008 12:36

Pečica je od Gorenja.O tem sem že razmišljala da bi pogledala na števec samo imamo skupni števec (v hiši smo 2 družine).Napeljava je še enofazna,in pečem ob vikendih in ko je cenejša.Res pa da ne vem kakšna je razlika v ceni enofazne in trofazne ,okoli tega bomo že kaj ukrenili.Hvala za odgovor.LP. golubić

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. jan 2008 12:43

jaz ponavadi po sobotah zjutraj spečem kruh, poleg še kvašene rogljičke. (slane ali nadevane s čokolado, marmelado) - se mi zdi, da če pogledamo, da v popvprečju damo na dan za elektriko 1 - 1,5€ glede na vse to, kar imamo vklopljeno; elektrika sploh ni tako visok strošek. res smo pa tudi večinoma na bolj poceni hrani, se pravi na testeninah na tisoč in en način. pa krompirjeve jedi (krompirja ne kupujem, ga pri prijateljici na kmetiji "odslužim) ... bom spet en popoldan delala borovničeve cmoke na zalogo. Borovnic sama poleti naberem, da jih imam dovolj do naslednje sezone,.... klavdija

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. jan 2008 14:08

Evo ena z malo denarja in računalnikom... Sem se čist našla v postu od lidke, moja mami nenormalno zapravlja, jaz pa pač ne, ker nimam. Pa vam bom povedala: še vedno mi rata kaj spečt ipd. Doma mam njivo, pujsa in to je že 3/4 kar rabiš. Fantov brat je prekomot da bi šel v hlev ali kaki krompir okopaval (čeprav je placa da bi tudi on imel pujsa) zato mora vse kupiti. Od zelenjave mamo krompir, bučke, jajčevce, papriko, cvetačo, zelje, paradižnik, kumare, fižol... Sadja tudi ogromno. Ful se prišpara ker vse te stvari pospravim v skrinjo ali vlagam. Pa kot je že nekdo napisal: v trgovini ko pogledaš npr. njoke za 1 € pol kile si misliš kako je poceni, pol pa naredite njoke doma pa zračunajte koliko ste prišparali in koliko ste jih dobili ven. Eni pač mormo znat čarat (beri: delat na njivi in štali). Začetnica

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

21. jan 2008 15:46

Sonček že tako lepo sije, da bo kmalu začel poganjati regrat, to je odlična in zastonj solata. tadeja 13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti