Darila za miklavža

mlinarca  

član od: 21.10.2007

sporočila: 12

tema odprta - 18. nov 2007 16:42 | ogledi: 8.903 | odgovori: 32

Bliža se najlepši mesec v letu, december, s katerim prihajajo dnevi obdarovanja. Otroci današnjega časa niso več zadovoljni z čokolado in bomoni. Zato smo babice v skrbeh, kako bi razveselili naše vnučke. Ima kdo kakšno dobro idejo?

mlinarca

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

18. nov 2007 17:04

Koliko so vnučki stari? Fantje, dekleta??? Razmišljaš o drobnih darilih, ali si pripravljena odšteti tudi kakšen € več? Jaz se z otroci od darilih veliko pogovarjam in seveda komaj čakajo na dobre može. Malo sem jim sicer "oprala možane", saj je najstarejši v pismo zapisal, da si želijo skibuck (da bodo lahko sankali) in pa nove bunde (da jih ne bo zeblo), skupaj smo izbrali tudi komplet Lego kock (takšen, kjer so klasične kocke)... zraven bo sededa prišla še kakšna čokolada, mandarina, rožič, morda nogavice, žabice,.. Kaj pa, če bi starše povprašala kaj potrebujejo? Pri nas se vedno malo dogovorimo o tem, kaj si otroci želijo in kaj starši menijo, da potrebujejo. veverica

mlinarca  

član od: 21.10.2007

sporočila: 12

18. nov 2007 17:07

Vnučki so stari - 1 leto, 5 let, 6 let in 13 let. Seveda se bom nekako dogovorila s starši, da kupim take stvari, ki jim pridejo prav. Sladkarije pa itak spadajo zraven. Hvala za namig! mlinarca

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

18. nov 2007 17:13

Malenkost Še ena ideja. Pri nas smo zelo, zelo, zelo veseli družabnih iger, saj MORA pri igri sodelovati cela družina (so starši primorani v igro). Še posebej takšnih, ki so narejene iz lesa; sicer pa je "spomin" super igra (moj najljubši je še iz mojega otroštva v zeleni škatli veliki cca 20x20 cm, ploščice pa so z različnimi motivi), ali pa karte za "enko", od ostalih iger pa smo vsi navdušeni nad igro "ekec pekec kurji drekec", tudi Lotti karotti je kar ok. Monopoly bo prišel na vrsto čez nekaj let! Če malo razširim temo: katere igre pa igrate pri vas doma? veverica

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

18. nov 2007 17:21

Cluedo je zakon, večer mine, kot bi mignil. Tudi stari dobri Človek ne jezi se je še vedno v uporabi, pa karte tudi. Kadar so kakšni obiski je pogosto na tapeti Monopoli in Enka. Včasih tudi še kaj drugega. Moram pa reči, da so pri nas bolj kot družabne igre aktualne sestavljanke (puzzle), sploh večje, nad katere se lahko hkrati sklanja tudi pet glav. Pesnica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. nov 2007 18:12

Jaz pa že nekaj let jim dajem denar pa si potem kupijo kar želijo, Joj, ta december, spet bom morala vzeti kredit

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 18. nov 2007 18:13:14

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

18. nov 2007 18:19

Jaz se držim tega,da jim za miklavža vedno kupim kaj praktičnega.Copati,pižame,kape,...plus nekaj sladkari in sadja. Pa vedno nekam drugam naštimam,tako da cela družina išče.Dobijo pa vedno, ko pridejo iz vrteca ali šole. Glede tistih pravih daril, ko pridejo za božič mi že od poletja gledamo kataloge in zbiramo.Sedaj pa delamo selekcijo, ampak vedo imamo kakšno rezervno verzijo.Ampak pisanje prošnje za darila je pri nas tudi poseben ritual.Ko bi vsaj še dolgo tako bilo. Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 18. nov 2007 18:24:09

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. nov 2007 18:57

veverica, tisti zeleni spomin sem včeraj videla v prodaji v našem malem mercatorju...sem se prav ustavila in objela me je nostalgija. katka

neznan uporabnik

18. nov 2007 18:58

pri nas pa igramo Monopoli, Ekec pekec kurji drekec, Enka, Spomin, Loti karoti, Kviz in Kolo sreče... zanimive igre...ki velikokrat krajšajo dolg čas lovebeyba

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

19. nov 2007 8:27

Ponavadi kupujem za Miklavža kaka oblačila(pižame,trenirke,kape,šale...),sladkarije,sadje in igračko ali plastelin,barvice in podobno. tanya017

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. nov 2007 8:33

jaz pa letos za 5-letnega sina iščem avto na daljinsko vodenje. Vendar mora biti močan, ne iz kakšne slabe plastike, kajti tak ne bo cel niti dva dneva. Kje bi se dobilo takšne avte? V vseh otroških trgovinah v Novem mestu sem že pogledala, pa nekako nisem našla pravega. Menda bi bil še najboljši avto od Ninja želv. Za Miklavža ponavadi kupim otrokom eno kvalitetno in res močno igračo, ki dolgo vzdrži, kajti velikokrat sem kupila že kakšno poceni, pa se niso z njo igrali niti en mesec, oz. je kakšen kos že odpadel. ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti