Darila za miklavža

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

19. nov 2007 9:42

ariella_3 poskusi pobrskati po spletnih trgovinah z igračami.Sama sem že veliko stvari kupila in sem bila zadovoljna.Npr. Baby center in podobno. tanya017

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. nov 2007 9:47

http://www.conrad.si/ Mož si vedno z zanosom ogleduje vozila na daljinsko upravljanje v njihovem katalogu in sanja, da ko bodo otroci večji, da se bodo skupaj igrali Ne vem pa ali so modeli trdni... vem le to, da so precej, precej dragi! veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2007 10:03

Moja babica in dedek sta decembrski ritual začela že oktobra. S popravljanjem lučk za smrečico in z izdelovanjem okraskov. Tako sta me naučila delati okraske. Bila sem polno zaposlena z izdelovanjem okraskov cel november in polovico decembra. Babica je vsako leto na glas povedala, da bo imela prekrasno smrečico, ker ji jaz delam okraske. Pohvala dela čudeže. Ni bilo bolj srečnega otroka od mene. V ta ritual je kasneje babica vključila še mlajše vnuke (nekaj časa sva jih počeli sami, ker je dedek medtem umrl). Med izdelovanjem je babica seveda izvlekla iz mene, kaj bi rada in potem sem tisto darilo tudi dobila. Pa če ni Dedek Mraz prava stvar! Torej, če nisi preveč lokacijsko preveč oddaljena od vnukov, jih vključi v pripravo praznovanj. To je darilo, ki bo ostalo za celo življenje. Vem iz lastne izkušnje. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. nov 2007 10:13

ariella_3 je napisal/a:
jaz pa letos za 5-letnega sina iščem avto na daljinsko vodenje. Vendar mora biti močan, ne iz kakšne slabe plastike, kajti tak ne bo cel niti dva dneva. Kje bi se dobilo takšne avte? V vseh otroških trgovinah v Novem mestu sem že pogledala, pa nekako nisem našla pravega. Menda bi bil še najboljši avto od Ninja želv. Za Miklavža ponavadi kupim otrokom eno kvalitetno in res močno igračo, ki dolgo vzdrži, kajti velikokrat sem kupila že kakšno poceni, pa se niso z njo igrali niti en mesec, oz. je kakšen kos že odpadel. ariella
Če iščeš tak avto, prodajajo v Conradu v Avstiji (morda tudi pri nas, ne vem), tak avto za tavelike "otroke". Moj si ga je kupil, je pa za sestaviti. Njegov sodelavec ga je kupil sinu za 4. rojstni dan, no, pa ga več vozi on. Je pa res hiter. Avto od Ninja želv pa ne poznam. Jelenckova

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. nov 2007 10:23

Vendelina, strinjam se s tabo, spomini, ki jih ohranimo na otroštvo so največje darilo. Tudi sama se trudim od pozne jeseni naprej vzbudit predvsem praznično vzdušje in pričakovanje doma... v ta namen se z možem veliko pogovarjava z otroki, skupaj izdelujemo okraske, adventni koledar, pečemo piškote,... Z darili je pa tako - Miklavž je pri nas bolj skromen, lani npr. je sine dobil dva paketka nalepk za album (ninja želve), dve mandarini in čokoladico, tamala (stara takrat še ne leto dni) pa ropotuljico za grizenje, prav tako mandarini (ki smo ju stisnili v sok in čokoladico, ki jo je pojedel sin ) Božičku je tavečji (2. razred) napisal pisemce in ga spomnil, naj še sestrici kaj prinese, ker ona ne zna pisat. Tudi nima preveč razsipniških želja... Dedka Mraza pa pri nas ni, ker sva z možem že pred časom sinu razložila, da pride pač samo eden od dobrih mož... V mojih otroških letih je sicer darila nosil Dedek Mraz in mi je bil izjemno ljub - oboževala sem navado, da je vsak dan kaj pustil pod jelko (kakor smo pač družinski člani prihajali domov) potem pa smo se 1. ali 2. vsi zbrali za mizo in imeli pravi obred odpiranja paketov... No, ko se nama je z možem rodil sin, smo obred obdarovanja prestavili na božični dan - iz preprostega razloga - želim si, da bi mi otroke uspelo vzgojiti tako,da bi prihajali domov za praznike - in se mi zdi, da je bolj verjetno, ko bodo večji, da bodo prišli za božič kot za novo leto... Glede na to, da sine od oktobra dalje sprašuje kdaj bodo že enkrat spet ti "veseli prazniki" (poimenovanje iz časa, ko je bil čisto majhen in sem pisala čestitke in voščila "vesele praznike" ) se mi zdi, da sem kar na dobri poti... četudi darila vrednostno ne štejejo v stotine evrov in več Irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 10:38

Jaz še vedno dobim par nogavic, suho sadje in mandarine, pa seveda parkeljna. Loni Makaroni

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. nov 2007 11:17

hvala za vse nasvete, ampak spet sem naredila po svoje. Sem bila pravkar v Spraru in videla da imajo avte na daljince v akciji po 8€. Sem mu kupila kar dva, tako da če se en pokvati mu dam drugega. Upam, da bo dobra kvaliteta. V spar se splača iti v miklvževo nabavo - vsaj meni se zdi, ker sem dobila vse za 7 otrok. ariella

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 6:11

Pri nas tudi vedno dobijo topla oblačila,kape šale in nogavice,...razmišljam pa da bi šla na Andrejev sejem v Gorico.Pred leti sem bila tam in bilo je vse in pa še malo čez.Mogoče kdo ve,kdaj točno je to letos?Sicer pa bodo letos pri nas bolj ustvarjalna darila,malo keramike,gibsa,barv za na steklo in vlivanje sveč.Ker prihajajo bolj dnevi,ko smo doma in na toplem bodo te stvari prišle prav.Pa tudi Miklavževi piškoti ne smejo manjkati,ker če po hiši ne diši po klinčkih in cimetu se mi zdi da ni pravih praznikov. anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. nov 2007 6:18

Jaz sem mojib miklavževim obdarovancem napletla vsakemu po kapo in šal, zraven dobi še nekaj  mandarin in čokolado, vsakemu pa sem izdelala še lepo okrašeno palico, za hude primere, haha. Dobro, da jih imam samo 5, dva sta naša, ostalim pa sem botra.

Nikoli za miklavža ne dajem velikuh daril, ker to ni smisel tega praznika.

Božiček pa že malo več prinese, saj ima večji koš!

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti