Pečica in mikrovalovka v istem stilu

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 17. nov 2007 9:54 | ogledi: 4.833 | odgovori: 24

Kupujem belo tehniko in znašla sem se pred nerešljivim vprašanjem. Pečica in MV bosta ena nad drugo, obe vgradni seveda. Pečica bo s pirolizo, verjetno Boscheva. Do tod je preprosto, zaplete pa se z MV. Ponudba vgradnih je zelo borna in ne najdem modela, ki bi bil iz iste serije. Moti me, da bosta drugačnega videza. Kako ste se vi odločili? Edina možnost se mi zdi kupiti popolnoma drugačno MV; recimo Gorenjevo ora ito. Kako ste zadovoljni z Gorenjevimi MV? So veliko cenejše od Boschevih in podobnih. Poleg tega ne mislim več kot 250 eur investirati v MV. do sedaj je niti nisem imela, v novi kuhinji bo, ker sodobni čas tako narekuje. vesela bom vsakega nasveta.

mimika

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

17. nov 2007 9:57

mislim da v mikrovalovnih pečicah ni neke velike razlike glede kvalitete, vsaj med boschem in gorenjem ne bi smelo biti. mi imamo gorenjevo mikrovalovno pri fantu pa imajo neko poceni verzijo pa ni razlike. mikrovalovka kot mikrovalovka. če ne potrebuješ nekih posebnih funkcij potem je pretirano beljenje glave odveč. nektarina

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

18. nov 2007 7:17

Vzemi kombinirano pečico in ne dveh. Nikita

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. nov 2007 8:22

Nikita, odprla si novo področje, ki mi je popolnoma nepoznano. Moti me to, da so te pečiče manjše in torej neprimerne za peko "velikega peciva". Sedaj sem pa res v dilemi, kaj naj storim. ali ima kdo izkušnje s kombiniranimi pečicami? Cene ni nezanemarljiva, zato bi se rada pozanimala, da se ne bi potem tolkla po glavi. mimika

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. nov 2007 8:49

mimika whirpool ima 32 l mikrovalovko,katera tudi peče...mi je rekel prodajalec v Merkurju,da jih kupujejo gostinci...stanejo pa nerkaj čez 300 €...jaz imam 27l in sem z njo zelo zadovoljna....moram pa na podjetje poslati račun o nakupu oni pa meni recepte...pečica je bila 150€ znižana iz 250€....sedaj ima Merkator podobno akcijo. Danes morajo trgovci vedeti kaj posamezna pečica nudi...jaz sem samo naštela kaj me zanima in prodajalec mi je nakazal modele... kuharca37

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

18. nov 2007 9:28

Imam Panasonic kombinirano mikrovalovno in konvekcijsko pecico ter gril. Ne vem prostornine, je pa precej velika. Ima cel kup moznosti: od odtaljevanja do razlicnih kombinacij mikrovalov s pecico ali grilom. Sem ZELO zadovoljna! Za ceno se vec ne spomnim. Ce bi imela dovolj prostora, bi se mogoce raje odlocila za normalno pecico in mikrovalovko posebej, kajti za nekatere stvari je prostor precej omejen - na primer piskoti ali zavitki (za kar pa pri nas ni pretiranega navdusenja). Pri peki kruha pa me se ni razocarala. slepakura

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. nov 2007 9:33

Vgradne MWP so svinjsko drage, najcenejša je candijeva, potem pa se začnejo cene pri caa  700€ in še te so ponavadi brez možnosti peke. Nikoli nima take prostornine kot običajna pečica, posledično ne moreš noter speči roladi ali kakšnih večjih količin piškotov.

 

Sama sem to rešila tako, da imam en rolo element širine 60 cm in globine 42 cm in na dnu MWP, katera ni vgradna, je pa nekajkarat cenejša. Pa še pri strani imam dile, tako, da so vedno na dosegu roke.

Lijana

Madafaka  

član od: 18.11.2007

sporočila: 1

18. nov 2007 23:42

Imam Candy kombinirano MV, konvekcijsko in gril, 28litrov za 205 EUR. Razlog za nakup je bil MV, kombinirano pa sem vzel, ker veliko uporabljam pečico za majhne obroke in se mi zdi nehumano razgrevat 100 kil železa (navaden štedilnik) za par kruhkov... Candy dela odlično, vendar je premajhen za resno peko. Madafaka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 7:53

mimika, mi imamo Sharpovo MV, iste barve kto Boscheva pečica. In sta druga nad drugo.

Od zunaj pa zgleda tako:

http://www.5pik.si/default-6200,7600.html

Pa seveda 7 let starejši model. 

Loni Makaroni

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. nov 2007 8:19

Jaz imam MV od lani. Izbirala sem glede na funkcije, kaj vse da bom not počela... in kupila tako za 200evrov+. No, pol smo imel z njo nekaj težav in letos smo jo menjali (garancija). Ker sem ravno sredi projekta "kuhinja" sem seveda tudi jaz, tako kot Mimika, razmišljala, da če mi straro zamenjajo, bom novo kupila vgradno, iste linije... No, potem sem pa obupala nad cenami - vgradni modeli so noro dragi - najcenejšo sem našla v Ikei (za njih dela Whirlpool), stane skoraj 300 evrov, če se prav spomnim, nima pa nobenih drugih posebnih funkcij in dokaj šibek žar... In sem se odločila, glede na to, da MV uporabljam večinoma samo za pogrevanje, tu in tam za kako pico, sendvič... da toliko denarja za vgradno MV ne dam. Tudi ob menjavi sem vzela navadno in jo bom v novi kuhinji "skrila" v omaro nad dvignjeno pečico. Glede na nove tipe pečic, ki imajo že same morje funkcij (tudi tajanje...) če bi danes izbirala, verjetno sploh ne bi kupovala mikre - res bi jo pogrešala le pri pogrevanju mleka... Glede teh kombiniranih reči pa vem, da ima Whirlpool en model, ki je kot navadna pečica, le da omogoča tudi kuhanje z mikrovalovi in konvekcijo... Je pa baje pri Whirlpoolu problem, če se kaj pokvari - menda nimajo rezervnih delov v Slo in traja, da popravijo... ne vem,če to drži, se pa vsekakor velja pozanimat, kako jim dela servis, pred nakupom... lp Irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 8:43

Naša je bila takrat kar draga, ker nismo imeli navadne pečice. Če pa bi kupovali zdaj, bi kupili kaj preprostejšega, saj jo resnićčno uporabljamo samo za odtajevanje in pogrevanje. Tale se meni zdi čisto OK, glede na tvoje potrebe, pa še okvir ima zraven. Na to bodi pri nakupu pozorna, pri nekaterih proizvajalcih moraš okvir doplačati. 

 http://www.mojedom.si/default-76,2748.html

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti