Sirovi štruklji

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

tema odprta - 16. nov 2007 22:55 | ogledi: 6.200 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Iščem RECEPT ZA SIROVE ŠTRUKLJE za v juho, takšne, kot jih lahko kupimo v zamrznjeni obliki in se samo dajo za 15 minut kuhat. Kupujem od podjetja Ledo in se imenujejo Zagorski štruklji.

Rada bi naredila takšne, tudi za v skrinjo, pa ne najdem recepta, takšnega od testa (moka, jajce, sol, mleko al voda) pa do nadeva in čof  vodo....

Pomagajte, plissss, vse sem že prečesala, pa so samo štruklji z listnatim testom, pa ni po mojem okusu....

Hvala vnaprej!

titta=

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

16. nov 2007 23:05

Zamesi vlečeno testo iz: moke, olja, malo soli in mlačne vode z žlico kisa. Testo mesi približno 10 min. Naredi dve kepi, namaži z oljem in pusti počivat. Jaz pokrijem s toplo posodo. Počiva naj več kot 1/2 ure.

Pripravi prt, pomokaj ga ter na njem raztegni testo.

Pred tem pripravi 1/2 kg skute, dodaj 2-3 jajca, malo soli, nekaj žlic kisle smetane - vse dobro zmešaj. Raztegnjeno testo na rahlo poolji, do polovice širokega dela namaži s skuto. Odreži debelejše okrajke testa ter zarolaj. Dolg svaljek reži z malim krožnikom približno 10 cm dolžine.

Dober tek.

Štruklje lahko skuhat ali pečeš. Če jih boš pekla, dobro namaži s kislo smetano.

Pozdravček!

Za testo preberi spodaj:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4842 

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 16. nov 2007 23:11:24

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

16. nov 2007 23:09

Jaz v testo za štruklje, ki jih kuham, dam tudi jajce, ker jih ne kuham v servetu, ampak kar tako, narezane. Če ne dam jajca notri, mi testo kar razpade. v skuto pa ne dam jajca. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti