Lososov file

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. nov 2007 10:49

Zelo dober je tudi mariniram z javorjevim sirupom ali pa pripravljen na naslednji način: file prerežeš na polovico, limono narežeš na rezine in rezine popečeš na olivnem olju. Celo glavo česna razrežeš na rezine. Na en del fileja naložiš limonine rezine, česnove rezine, na to položiš vejice koprca in zvezdnati janež. Zaviješ v aluminjasto folijo (z mat stranjo navzven) in daš v pečico. Okusa lososa ne prekrije, ampak meso le nežno aromatizira. fresh

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

17. nov 2007 11:35

Fresh, lahko kaj več napišeš o mariniranju z javorjevim sirupom. Sem ga dobila iz Kanade pa mi že nekaj časa stoji. Hvala K

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. nov 2007 14:08

zoja1 je napisal/a:
Nam je najboljši takole: najprej ga malo posolim in namažem s Kotanny mešanico za ribe, nato ga povaljam v koruzni moki in pečem na malo olivnega olja. Losos namreč že sam izloči dovolj maščobe. Zraven jemo samo vloženo rdečo peso. Dober tek zoja1

 

Naredila sem ga takole, brez kotany začimb (čeprav sem se zdajle spomnila, da jo imam v omarici ). Odlično je bilo. Hvala vsem za ideje, drugič uporabim kakšno drugo.

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 17. nov 2007 14:54:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti