Tortilje vnaprej

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 16. nov 2007 10:30 | ogledi: 4.038 | odgovori: 4

Pripravljam rojstnodnevno večerjo za cca 12 ljudi v mehiškem stilu. Zelo rada bi naredila tudi tortilje, vendar nimam pojma, kako naj se lotim zadeve za toliko ljudi. Morala bi jih pripraviti vnaprej, vendar se bojim, da bodo postale trde in se tudi s segrevanjem v mikrovalovki ne bi zmehčale. Kako se teh zadev lotite ve? Bom zelo hvaležna za vsak nasvet.

strelka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2007 10:36

Spečeš in ohladiš pokrite v krpi. Tako ne bojo trde. Ko so hladne, jih lahko daš še v vrečko. lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2007 10:46

Jaz jih sicer kupim, ampak če delam zaveč ljudi, jih lepo nadevam, zložim v pekač, in ko pridejo gostje jih v nekajminut segrejem v pečici - ne posatnejo trde, pa lepo vroče romajo na mizo. Jih pa med segrevanjem pokrijem s folijo, grejem jih nakakih 150 stopinjah, ne več.

 

Je pa tudi možna kombinacija, da pripraviš več različnih nadevov, daš na mizo tople torilje in si vsak nadeva sam, kot mu odgovarja. Zraven saš še salso in guacamole, da si vsak zlije čez tortiljo.

 

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

16. nov 2007 11:04

To je moja ideja, pripraviti veliko različnih nadevov in sals ter ponuditi tako, da si pač vsak sam nadeva svoje tortilje, kot mu ljubo in drago. Kot rečeno se bojim edino tega, da bi tortilje postale trde in lomljive... Bi me kap, da napečem tortilj za 12 ljudi, potem pa poraz! strelka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. nov 2007 13:22

Strelka, jaz kupljene dam na s kuhinjsko krpo pokrit pekač in v pečico na minimalno temperaturo, po vrhu jih pokrijem še z eno krpo, tako mi je svetovala ena latino Američanka. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti