Jaslice iz medenjakov

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

19. nov 2007 16:12

Hvala za čestitke. swarovski

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

27. nov 2007 12:42

Koliko časa prej pripravite hišice iz medenjakov? Z otroci smo se zmenili, da domo obdarovali naše nonote s tako hiško, ker pa nam kronično primanjkuje časa se moram dobro uskladit, da bo hiška pravočasno narejena. Če je katera že delala tako hiško se priporočam za praktične nasvete glede postopka. ANTEJA

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. nov 2007 13:18

Hiško sem se lotila (še vedno iščem slike, kam sem jih zapekla, na kateri cd ) tako, da sem si v glavi narisala obliko hiše, potem se prenesla na papir(nisem delala narobe obrnjene črke v, ampak kot običajne hiše), izrezala, nardila testo, izrezala z nožem, okoli papirnate šablone, nato sem spekla, naslednji dan oz. ko je ohaljeno testo, sem zlepla skupaj hiško s mešanico slad. v prahu in limoninem sokom, ne pozabi narediti tudi tal iz testa, da potem imaš kam postavt hiško, zraven še kakšno palčko, če boš za stabilnost hiše potrebovala. Potem pa ko se to posuši ponovno pripraviš slad. + limonin sok, kup bonbonov (žele, m&m, .........) velik, ker jih kar nekaj zgine neznano kam oz. veliko jih gre na hiško, mi smo kompletno streho okrasil....2-3 dni rabiš....skupaj 2 - 3 ure......

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

27. nov 2007 14:15

Hvala kroki. Koliko sladkorja + limonin sok pripraviš na enkrat?

ANTEJA

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. nov 2007 15:08

Mej vsaj kg na zalogi, zmešaj najprej 20 dag, dodaj po žličkah limonin sok, da se iz prahu, prelevi v gosto tekočo maso, ravno tam na meji....potem zlepi skupaj, potem za krašenje lahko porabiš prevstanek le pospravi ga takoj v plastično dobro zaprto posodo ali vrečko....za krašenje pa vsaj 30 dag......lahko bi ga tudi barvala jaz sem ga pustila v klasični beli...... ČE ti zmanjka imaš še vedno tiste pol kile odveč....če ne boš to zagotovo kje znala porabit.....za kakšne piškote......bonbonov pa vsaj kilo.....pa otroke site.......

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

27. nov 2007 15:41

ali imate kakšen dober recept za medenjake,da so mehki pol ko jih zlepiš z marmelado? jabolčna pita

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. nov 2007 23:19

Če boste hiško imele za pojest, je boljše, če se okraski lepijo z belo čokolado, kajti s sladkorno maso se potem ne dajo trgat od osnove. Jaz hiško zlepim z karameliziranim sladkorjem. To delam z rokavicami, da se ne opečem. Za podlago dam kar 2 oblata za napolitanke, zlepljena in premazana z belo čokolado. Postavim hišico na to osnovo in okrog posujem z kokosom. Krasim z keksi, bonboni itd. Vsako leto malo drugače. Letos bom naredila vsaj 3 hiške, eno za doma in vsaki hčeri po eno za njune domove. Lep pozdrav! regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. nov 2007 1:00

o kroki, zdravo :) No, sem šla pogledat na internet postopek izdelave medene hiške. Ena dobra finta je za sestavljanje sten hiške na robovih. Da lažje zlepiš stranice skupaj, narediš na notranji strani še trak - "kote" iz testa za celo notranjo dolžino stika in potem lepiš na ta trak. Upam, da sem razumljivo napisala. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti