Konjak

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 15. nov 2007 16:54 | ogledi: 11.105 | odgovori: 20

Ni dolgo nazaj, kar sem bila na degustaciji konjakov ene najboji znanih znamk (je ne bom omenjala, da ne bi zvenelo kot reklama), in predstavnik te francoske firme je ob poskušanju te pijače povedal nekaj o novih trendih. Pa me zanima, kaj vi pravite na te novosti (po moje jim nekoliko botruje želja po še večji prodaji konjaka).

 

Namreč, določene vrste konjakov se pijejo (tudi) z ledom, kozarec zaradi tega tudi ni ogret, kot pri nekaterih drugih vrstah konjaka.

 

Druga novost pa je v tem, da konjak postrežejo tudi ob hrani (zelo izbrani seveda - kaviar, jastog, gosja jetra, tartufi in kar je še podobnih reči, ki jih uporabljamo za prigrizke), namesto vina, s tem da se po prvem požirku konjaku dolije tudi malo vode in se ob prgrizku pije konjak, razredčen z malo vode.

 

Priznam, nisem si bila najbolj na jasnem, ali mi je to všeč ali ne. Kaj pa vi pravite na te novosti glede uživanja konjaka?

 

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. nov 2007 17:12

mamamia, tole bom posredovala mojemu, ki je ljubitelj konjakov, me res zanima, kaj bo rekel. Mimogrede, sva bila včeraj na eni dobri večerji v eni od boljših ljubljanskih restavracije, kjer si je za digestiv privoščil en poseben viski, pa so mu tudi tega prinesli v toplem kozarcu, iz katerega je posledično kar puhtelo.... strelka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. nov 2007 17:24

verjetno bi poskusila, če bi že bila zraven. Drugače pa ob vseh fantastičnih vinih, ki jih premoremo v Sloveniji, ne bi menjala z zalitim konjakom. Tudi če je zelo star in zelo dobre znamke. Bi ga še vedno popila raje potem, klasično ogretega. Ljubitelji žganega bodo pa seveda na ta način prišli na račun (če jih bo dosti, pa seveda tudi proizvajalci konjaka). Lisa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. nov 2007 17:46

Tako kot pri oblačilni modi je tudi pri hrani - prihajajo novi trendi, nekateri pa so stari in jih na novo odkrivano. Kljub temu bodo eni prisegali na klobaso s cvičkom, drugi na gosja jetra s konjakom - pa kdo bo odločil, kateri ima prav? Najbolje se je zanesti na svoj okus, ampak če ne poskusiš, tudi nikoli ne boš vedel. Lep pozdrav, Sonja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

15. nov 2007 17:55

Če že pijem konjak, mi je ta bolj všeč topel, kot z ledom, ki sem ga zadnjič probala. Sicer nisem ljubiteljica žganih pijač, ampak dober francoski konjak..... je pa včasih odličen. Sem klasik in zato bom še naprej pila toplega. JORDI

neznan uporabnik

15. nov 2007 18:19

se strinjam, konjak je za mene najboljši za meditacijo, ovohavanje, srk-ovohavanje...tudi ne maram, da mi ga pogrejejo, ker ga najrajši pogrejem sam v dlani, tako se mi počasi segreva in vsakič ko ga povonjam prihaja drug vonj iz kozarca, predvsem zato, ker določene vonjave pridejo na površje šele pri določeni temperaturi (podobno kot pri parfumu-ki ne diši na vsaki ženski enako, ravno zato, ker imajo ženske različno tempretaruro in sicer je zelo pomebna že pri 0.10 st. C)... To, da govorijo o trendu, da se poleg hrane pije zalit konjak, sem prepričan, da to ni trend, ampak samo propaganda. Še vedno je in bo v ospredju vrhunsko vino-vina joze2

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

16. nov 2007 9:56

joze2, samo en komentar na parfume: Parfumi na ženskah ne dišijo enako ne zaradi temperature, temveč zaradi "sestave" kože oz. snovi, ki jih koža izloča. Ne samo, da diši drugače, celo smrdi lahko parfum na nekom, medtem ko na drugem prijetno diši. Zdaj pa nazaj h konjaku, da ne zaidemo. strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2007 10:12

No, gospod, ki je govoril o teh novostih, je omenil, da voda, ko jo dolijemo, "zbudi" konjak.... Ne glede na to pa je tudi meni ljubše, če ga lahko sama pogrejem z dlanjo, kot je omenil joze2. Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

16. nov 2007 10:20

Evo, posredujem kar celoten odgovor od mojega oboževalca konjakov: Huuuu, Jaz pa sem si popolnoma na jasnem glede tega - jaz se s tem ne strinjam in mi ni vsec (ce govorimo o vrhunskih konjakih). Konjak - tisti res vrhunski, je nakaj najboljsega od najboljsega in z dolgimi leti zorenja v najprimernejsem tipu hrasta je dobil edinstvene arome in blago zametno zaokrozenost. Tko da taki zadevi je po mojem greh dolivat vodo ali led, saj vse vrhunske arome, ki naj bi pri konjaku vodile do popolnosti, pridejo do izraza komaj takrat, ko je pijaca ogreta. To je po isti logiki, kot pri vinih: velika barikirana in starana (zorjena) rdeca vina se vedno ponudi pri visji temperaturi (20C+) kot mlada rdeca, ki so se robata (16C). Pri visji temperaturi arome bolj intenzivno zaznavamo. Ce je vino vrhunsko, potem so tudi arome popolne in jih zelimo polno zaznati. Konjak ob hrani? Mogoce, zakaj pa ne, ampak definitivno ne ob vsaki. Samo ce je res vrhunski, ga jaz ne bi mešal z vodo. To je tako, kot da bi vodo zlivala v Leonardota ali v Bosso Rosso, da bi bila manj sladka in da bi ga zato lahko pila ob testeninah. Zakaj sta potem Marjan in Edi Simčič sploh susila grozdje, da je izparela vecina vode in iz tistih rezin pol stisnial tako malo, ce potem vodo dolijemo? strelka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

16. nov 2007 10:41

Ja za prodajo je treba narediti veliko propagande. Pa tudi, če je kontra diktorna. Francoski konjaki , še posebno najbolj uveljavljeni se naj bi pili v primernih kozarcih in primerni temperaturi, kar pomeni, da kozarac prej ni ogret. Ogreješ ga sam, ker je tako kozarec oblikovan, da ga držiš v dlani, in tako se sproščajo arome. swarovski

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2007 10:56

Darling, ti pa res na dobre evente hodiš ("uboga" jaz se pa mučim s kulturniškimi eventi, kjer je zanič ketering...). Si mislim takole: kaviar ali pa foie gras, pa kakšni tartufiči....to so predjedi, ki naj bi po neki logiki "ogrele" naše telo, da bi potem z večjo kondicijo jedli tudi vse ostale hode. In da se telo ne bi preveč "ogrelo in prekurilo v prehranjevanju", je treba zadevo malo uravnati z ohlajenim digestivom. Glede na to, da se francoski obed začne z digestivom in če pomislim, kaj vse prodajajo kot digestiv, potem je logično, da so proizvajalci konjaka skočili tudi na ta segment. Tudi ohaljen konjak je boljši od tistih alkoholnih zvarkov od digestiva...In ker konkurirajo digestivom na začetku obeda, so zraven izumili tudi nov trend uporabe. Vsekakor je to dober primer za vse študente marketinga - dober pristop, chapeau.... Vsekakor, če hočeš razširiti tržišče je treba nove koncepte pogruntati. Bailey je bil tudi včasih ena srednje zanimiva tovarna viskija srednjega do nižjega cenovnega razreda, potem pa, ko je en uslužbenec povedal, da daje njegova žena vedno v viski sladko smetano....je pa nastala Irish Cream. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti