Medenjaki

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

tema odprta - 15. nov 2007 16:27 | ogledi: 7.600 | odgovori: 18

Brskam po bazi,iščem recept za medenjake,ki bi jih spekla danes skupaj z mojim štiriletnim sinom,pa je receptov malo morje oz.ogromno.

Prosila bi za mnenje,kateri recept za medenjake je po vašem mnenju najboljši ?

tejka77

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. nov 2007 16:30

Hej, če boš malo poiskala v iskalniku (datumu so okrog božiča ali pa malo prej) boš našla recept za medenjake Sestre Vendeline (napisala ga je MayaMay, jaz pa sem ga še malo priredila po svoje in napisala tudi svojo različico - meni so ti najboljši). LP Zala

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

15. nov 2007 18:19

jaz sem jih lansko leto pekla(recepta ne vem več),po enem receptu od tukaj.pa sem bila zelo razočarana,ker so bile palačinke namesto keksov.full so se razlezli.zakaj? choco frito

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

15. nov 2007 18:22

Težko je reči,kateri recept je najboljši. Meni so najboljši mehki medenjaki s trdo skorjico. Imela sem srečo, da sem letos končno dobila takšen recept. londonska rezina

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

15. nov 2007 20:43

Medenjaki 6rumenjakov in 130g sladkorja penasto umešamo. Primešamo 250g medu, 250g margarine, cimet in limonine lupinice. dodamo 1kg moke s 1 žličko jedilne sode. 6 beljakov stepamo v sneg, postopamo dodajamo 130g sladkorja. Rahlo umešamo v testo. Iz testa oblikujemo kroge. Te z dlanjo sploščimo in jih polagamo na pekač, ki smo ga pokrili s peko papirja. Po vrhu pomažemo z beljakom. Na sredino piškota položimo pol oreha. Te medenjaki so zelo mehki. breskva

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. nov 2007 21:03

Jaz sem enkrat na forum napisala recept, tisti so res dobri. Ne vem pa, pri kateri temi. Lahko kdo s pluskom najde Atina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. nov 2007 21:06

"Moj" recept je v bazi, pod imenim medeni piškoti, moj v navednicah pa zato, ker sem recept prepisala iz knjižice moje pokojne tete in je že zelo, zelo star.  Meni so najboljši, le testo je dobro, če par ur počiva, še najbolje čez noč.

Lijana

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

15. nov 2007 22:07

Medenjaki sestre Vendeline 30 dag medu, 20 dag masla, 15 dag sladkorja, 2 jajci, 50 dag polnozrnate moke, 25 dag bele moke, 10 dag mletih orehov, mešanica dišav za medeno pevico (če teh nimamo vzamemo za noževo konico mletih klinčkov in cimeta), 1 žlička sode bikarbone. Med damo v kozico in segrejemo na 50°C, zamešamo vanj maslo in nato še sladkor ter jajca (ko se dovolj ohladi). Ostale suhe sestavine zmešamo v drugi posodi in jim nato primešamo medeno mešanico. Testo naj počiva vsaj eno uro, še bolje čez noč. Oblikujemo po želji (kroglice, paličice, ipd.), pečemo pribl. 15 minut na 180°C. Ti medenjaki so zelo dobri! ami

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. nov 2007 8:49

Jaz sem ravno včeraj pekla medenjake. Recept imam iz ene od posebnih božičnih izdaj Lise. Niti niso poimenovani medenjaki ampak pikantni kolački, ampak glede na to, da vsebujejo med in začimbe za medenjake ni neke razlike. Nam so všeč, ker niso trdi in ni treba čakati, da se omedijo in razvijejo pravi okus pa tudi razlezejo se ne. Sem pa recept med uporabo seveda malo prilagodila, pač glede na sestavine, ki so trenutno pri roki. Vsebuje namreč tudi suho ter kandirano sadje (arancini in podobne zadeve), tako imamo enkrat na mizi varianto s suhimi figami, pa s suhimi marelicami, včasih z mešanim suhim sadjem.....tile zadnji so s kandiranim ingverjem. Vedno jih, namesto s sladkornim ledom, oblijem s čokolado in kakšen orešček na vrh za okras. Bi dodala tudi recept, pa ga trenutno nimam pri roki. Se bom pa potrudila, da to naredim takoj, ko bo mogoče, če katero zanima. So pa res dobri. Ninja24

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

16. nov 2007 9:09

Ja, prosim ninja24! Dobila sem večjo količino meda in razen v čaju ga nimam kje porabit. Medenjake in razne piškote z medom bi pa lahko pekla, sploh če niso trdi, ko jih spečeš. Prosim, najdi recept. Mislim, da bom letos napekla vse, kjer se v receptu rabi med. Hvala. LP! ovčka

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

16. nov 2007 9:21

je mogoče kdo v kakšni trgovini zasledil oblate za pod medenjake? Tiste tenke, kot pri kupljenih medenjakih? Vsi mi svetujejo oblate za politanke ampak to ni to. lp CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti