Marmelada iz kakija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

10. dec 2015 21:17

Po nasvetu prijateljice, ki mi je letos podarila zabojček kakija, marmelada kljub dodatkom( jabolko...) ostaja trpka. Svetovala mi je, da vsebino kakijev brez kože zamrznem in uporabljam v sladicah ali se preprosto je.  Sprobano odlično se je z žlico, ohrani popolnoma barvo in okus. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

10. dec 2015 21:54

Sem poskusila z jabolko, nobenega učinka. Dodala sem malo medu, tudi nič. Jutri bom izvedla zadnji poizkus in stvar z paličnim zmlela ter še malo pokuhala, potem pa.... bomo videli. Hvala vseeno Trixi za nasvet - najbrž drugo leto :))

Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2015 22:00

Pravzaprav te ne stane veliko, če pred ostalimi poskusi marmelado za dan ali dva zamrzneš.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

10. dec 2015 22:56

Letos sem dobila dve sorti - vanilijev in navadni kaki. Tako hitro so se medili, da sem jih sproti uporabljala. Najbolj grenki so bili vanilijevi. Za uporabo je res potrebno počakat, da so prav medenǐ. Če so prezreli, pa postanejo rjavi. 

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. dec 2015 13:40

Ker je letos res veliko kakijev, jih kar sproti shranjujem po receptu za paradižnikove koščke. 

http://www.kulinarika.net/recepti/12834/ozimnica/paradi

Uporabim samo meso, lupino zavržem, nič ne sladkam. Pasteriziram jih v vodi, približno pol ure za majhne kozarčke (do 2,5 dl) ali več za večje. Ker je bilo letos tudi veliko izabele, sem v nekatere kozarčke nalila malo kuhanega grozdnega soka, v druge pa dodala kar pest surovih jagod. Zaenkrat se obnese, ne vem pa, kako se bo shranek obnašal na daljši rok.

nola

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. dec 2015 18:56

Tudi meni je marmelada malo trpka. Dodala sem jabolko, limonin sok in malo sladkorja. Zamisel o zamznitvi ni slaba.

Tui Nolin predlog je dober!

Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti