Fino čajno pecivo - piškoti; recepti kulinarike goljat, dodane še potice in štruklji

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. nov 2007 19:35

bomo, bomo, pa ti javim, ko bom šla v Kranj na faks - bom mogla po novem letu it na konzultacije , pa gremo lahko na kofe! katka

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

17. nov 2007 20:00

Imam nekaj vprašanj glede kremšnit (ker jih še nisem pekla, bi prej rada odgovore, da se slučajno ne zgodi, da ne bi ratale)

"Pečemo ga na narobe obrnjenem pekaču, nanj pa položimo še en pekač" (a dobesedno tako al kaj), a se dlje peče, če je testo čistro pokrito?

 

" ...kremo kuhaš toliko časa, da postane čimbolj redka (to pomeni, da mora zavreti vsaj trikrat) " - koliko časa se priblično to kuha, ne razumem kako je mišljeno trikrat, a ne vre skozi, ko se kuha. Je potrebno kremo mešati ane, ko se kuha.

 

 

Sporočilo je spremenil(a) tisdno dne 17. nov 2007 20:03:42

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. nov 2007 20:29

tisdno, sama še nisem uspela tako peči testa za kremšnite (po tečaju še ni bilo časa), bom pa sprobala. Mogoče ti katera pomaga, ko je že delala tako, na tečaju pa smo imeli že testo pečeno (ga je mojster sam naredil, zato je bilo full dobro, drugačno kot tole zmrznjeno...), tako da ti ne vem svetovati iz prve roke, na žalost. Dal pa je ta nasvet med dvema pekačema, ja. Tole s kremo tudi meni ni čisto jasno, smo imele že z eno članico debate, ker po logiki, ko kuhaš se gosti, ne redči. Jaz tja v njegov lonec nisem videla, mislim pa, da je odstavljal (Loni, na pomoč?!?). Mešati pa stalno, ja. Sicer pa prej, ko sem delala kremšnite, mi je krema lepo uspela. Mislim, da ni za komplicirat, počasi vreš kremo in mešaš, kakih deset minut. Tam na tečaju je toliko stvari naenkrat, da komaj slediš, pa vsak nekaj sprašuje, pa pozabiš pol kaj vprašat al pa preprosto "prešpricaš", ko se s kakšno malo zaklepetaš...potem pa je: kaj kaj kaj je rekel ? : katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2007 21:35

Definitvno je rekel, da če hočemo tanko testo, ga pečemo med dvema plehoma. Pečemo ga 10 minut, nato pa znižamo temperaturo pečice in ga še vsaj 10 minut sušimo,

Kar se pa kreme tiče, je ni nič odstavljal. Redka v tem pomenu, da je lepo tekoča, tisto s 3x zavreti tudi meni ni bilo najbolj jasno, pa je rekel, da pridemo do istega rezultata, če kremo ves čas mešamo, se pravi, ali 3x zavremo ali pa cel čas mešamo. Pa nismo kuhali 10 minut, ampak manj, to sem si pa zapisala, ker sem tudi sama mislila, da jo je treba ful časa kuhati.

Pa še nekaj za dopolnitev teme kremna rezina; najboljše je, da vrhnjo plast testa položimo na kremo tik pred serviranjem, ker tako bo ostala najbolj hrustljava.

Loni Makaroni

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

19. nov 2007 9:37

O hvala, kako ste prijazne punce. Moram rečt, da sem bila tako bolj anti talent zakuhanje pred cca 2 leti, oz. ne glih anti talent, ampak vedno je kuhala bolj mami. Sedaj pa, ko mami ni več, sem mogla sama poprijet za kuho in tale kulinarika net mi je pri tem še in še pomagala. Sedaj sem že mala mojstrica - do velike je še veliko, ampak z vašo pomočjo si upam kuhat vse. Hvala še enkrat.

 

SILVA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. nov 2007 10:36

tisdno, večina nas je bila na istem, ob pomoči kulinarike pa je res fino! veliko sreče pri ustvarjanju katka

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

19. nov 2007 21:56

katka najlepša hvala za tako lepe stvari miki miška

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

1. dec 2007 15:32

Se mi zdi,da ni prava stran,katka lopatka. renata69

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

1. dec 2007 16:14

Katka lopatka, še enkrat prosim, rada bi videla potece! buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti