Bosch mum4427-izkušnje

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 15. nov 2007 10:26 | ogledi: 10.892 | odgovori: 18

Ogledala sem si ta strojček, ki je tretutno v mercatorju v akciji. Zanima me ali imaste kakšne izkušnje z njim?

lp

miška1

Temo je spremenil(a) miška1 dne 15. nov 2007 11:04:46

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

15. nov 2007 10:30

daj popravi svoj post v slovenščino ker ga je nemogoče prebrati. take stvari me spravijo v slabo voljo in to že dopoldne. nektarina

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

15. nov 2007 11:14

miška mislim,da ti ne bo žal če ga boš kupila....jaz tega strojčka nimam ker mi multipraktik ter mešalec zadoščata.....zato kar v trgovino in ga kupi. Nektarina a sem vredu napisala...upam da si že boljše volje? kuharca37

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

15. nov 2007 11:41

Nektarina,včasih se lahko tudi "zatipkaš",sicer pa mislim ,da vsak razume kaj je hotela vprašat miška. Tudi mene tako strogo ocenjevanje tega kaj kdo napiše in kako napiše moti,pa vendar nisem zaradi tega slabe volje Tukaj nas je veliko in kot je že mnokokrat bilo rečeno oziroma napisano smo tukaj ljudje z različno izobrazbo in različnim znanjem slovenskega jezika(nekateri člani Kulinarike ne živijo v Sloveniji)Mislim,da se vsak po svojih najboljših močeh trudi,da slovensko besedo pravilno zapiše. Nektarina,si se morda vprašala,da si tudi ti miški1 pokvarila dan!? kalcicl

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. nov 2007 12:42

Jaz imam doma 4426 in je super. Čeprav ne vidim razlike med tema dvema. Je pa tako, da tistih dodatkov za ribanje ne uporabljam, ker je potem preveč pucanja. Gnetilni kavelj za kvašeno testo krasno zamesi testo, prav tako metlica s tremi žicami. Beljake pa res tepe v sneg malo dlje časa, tako da za to še vedno uporabljam ročni mikser. Je pa super, ker imaš biskvit zmešan v 10 minutah - pustiš mašino da dela, tačas pa vagaš in mečeš noter vse kar rabi. Tudi kruh pečem z njim vsak drugi dan. Ga imam že pet let, ampak ko mi spusti dušo, grem koj po novega. Priporočam.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. nov 2007 13:48

stasafrank je napisal/a:
Je pa tako, da tistih dodatkov za ribanje ne uporabljam, ker je potem preveč pucanja.
Se pravi, da je za ribanje še vedno najbolj priročen ročni ribežen? Ker bi si sama tudi rada kupila multipraktik pa me je pri enih zmotilo da so samo trije nastavki zraven, nisem pa nikoli pomislila koliko se sploh uporabljajo dodatki za ribanje... Mi smo jih doma sicer uporabljali za jabolka - za štrudl. Za kaj drugega se pa ne spomnim...

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. nov 2007 13:58

Ja, tudi jaz sem jih uporabljala za štrudel, pa za orehe tudi parkrat...sem si tudi kupila prav dodatek k MUMu za orehe ribat, pa naredi packarijo. Problem je v tem, da jih iztisne ven - od znotarj ven ji poriva - in se pri tem vsa maščoba izloči iz njih. Bleksi. Za jabolka pa je že tako: če delaš res velik štrudelj se verjetno izplača, ampak za dve osebi, kot ga delam jaz.... dam raje njemu ročni ribežen v roke Lahko pa še pohvalim mašinco za sladoled - tudi dodatek k MUM-u. Njami. Staša

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. nov 2007 15:50

Jaz ga imam že 20 let- po 15 letih (precejšnjega garanja) so se plastični zobniki obrabili, zato sem kupila novega. Zame je nepogrešljiv.

Staša, nastavek za orehe sem pa tudi jaz kupila, pa je zanič. Orehe meljem na najfinejši "šajbi" za ribanje (male solzice), pa je super. Tista z velikimi solzicami pride prav za jabolka, rezalna plošča za rdečo peso, bučke, korenček (seveda za večje količine- ozimnico...) Že v štartu sem dokupila dodatno skledo za stepanje beljakov, ker je veliko receptov na to vižo... z nakupom novega strojčka pa sem dobila še eno.

Mašinco za sladoled pa sem ogledovala, pa se nisem navdušila ravno zaradi mlinčka za orehe. Koliko časa pa traja, da nastane sladoled (od trenutka, ko vliješ maso v stroj)?

LP, V.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

16. nov 2007 9:50

Okoli 15-20 minut. Sonja

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

16. nov 2007 10:01

Ga je ravno moja mami kupila - 2 dni nazaj, tako,da kakšnih izkušenj še ni,jo pa zanima koliko časa naenkrat lahko ta strojček deluje tudi pri na najvišji hitrosti in gosti masi, da se ne bo pregrel? hvala za odgovor maja MAJAA

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

16. nov 2007 11:04

Imam ga vsaj tako dolgo kot Vilma, in še zmeraj dela. Največ ga uporabljam za gnetenje in stepanje, okroglih nastavkov že dolgo časa nisem uporabila. Se mi pa zdi, da je zraven potreben še en multiprakrik z nožem za izdelavo vlečenega testa, testa za rezance in za mletje.

Zgleda, da obstajata dva različna nastavka  za mletje  orehov, ker sem že večkrat brala, da se packajo. Sama jih meljem z nastavkom, kateri se pritrdi na mašinco za meso in se krasno zmeljejo tako orehi kot mandeljni.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti