Rumeni muškat - prošnja za pomoč

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

tema odprta - 14. nov 2007 15:14 | ogledi: 6.046 | odgovori: 11

Iščem vino "Rumeni muškat", ki je imelo pred leti nalepko z rumeno oz.oranžno vrtnico. Ne vem, iz katerega okoliša je bilo, niti proizvajalca skratka nič oprijemljivega. Je bilo pa to vino zelo všeč meni dragi osebi in bi ji ga rada podarila ob njenem praznovanju. Dopuščam možnost, da so nalepke na steklenicah spremenjene (pregledala sem po int. vse možne slikice steklenic z rumenim muškatom, pa prave ni), zato prosim, če ima kdo v domači vinoteki steklenico rumenega muškata s tako nalepko, da mi posreduje ime proizvajalca. Se zahvaljujem za morebitne odgovore. Lep dan želim.

[kava] Ava

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. nov 2007 15:33

Si sigurna, da je vrtnica? Mogoče je Rumeni muškat Vina Koper. Na etiketi je oranžno sonce. Tudi odlična zadeva. Dobiš v šparu, sosedu... LP K

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

14. nov 2007 15:36

Pozdravljena. Ravno danes smo v nabiralnik dobili reklamo od Mercatorja, kjer so predstavljena slovenska in tuja vina. Imajo tudi rumeni muškat-vrtnica. Je pa polnjeno v 0,75 literske steklenice in je vrhunsko polsladko belo vino Štajerskega vinorodnega okoliša. Proizvajalec oz. polnilec je Vinag Maribor. teacher

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

14. nov 2007 15:59

Karmina, sigurno je vrtnica; teacher reklam od M. ne dobivamo, bom pa šla v trgovino pogledat. Hvala Ava

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

14. nov 2007 19:11

Jade, hvala za link. Sem se pravkar vrnila iz trgovin. Pet sem jih obdelala, pa v nobenem ni tistega, kar iščem. V Mercatorju pa tudi reklamnega  materiala, kot ste ga dobile nekatere na dom, nimajo, tako, da sem ti res hvaležna. Vendar edini muškat, ki je v reklami, ni tisti, vsaj ne po izgledu. Tudi oblika steklenice je drugačna, se mi pa zdi, da bi bilo najbolje tole kupiti, ga dati "na zob" pa bomo videli, kakšno je, ne? Lep večer želim  Ava

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. nov 2007 19:19

Od muškatov poskusi raje Sladki muškat od Vinakoper, je nebeško dober (sem še primorca, "q bielha nankar provat ni tou," uspela spreobrnit). lp, proxima

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

19. nov 2007 17:23

Mi rumeni muškat kupujemo od samega proizvajalca iz okolice Ptuja in Ormoža.Če te kaj več zanima,se javi na zs. Lep pozdravček!vanilija76

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. nov 2007 9:48

kot razumem iz kataloga, imajo to vino (z vrtnico) samo v hipermarketih. LP, R.

akinela  

član od: 3.10.2007

sporočila: 13

12. feb 2008 16:42

Sicer je "stara tema", ampak ta Rumeni muškat z vrtnico sem pred dnevu videla v Leclercu. Vem pa, da je bilo iz Štajerskega okoliša - kot že napisano. akinela

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. feb 2008 19:28

Rumeni muškat polnjen v rjave malo višje buteljke na katerih je vtisnjen grb mesta Maribor in ga krasi nalepka z rumeno vrtnico je Vinagove polnitve, pridelan je pa na Pekerski gorci ali obronkih Pohorja.Tudi traminec se je včasih dalo dobiti v enaki embalaži. Te serije buteljk navadno polnijo z polsladkim vinom poznejšeih trgatev in so višjega cenovnega razreda. Verjetno so spremenili obliko steklenice in nalepke, ker teh buteljk že en čas nisem videl na policah, morda sem jih le spregledal.Za moj okus je ta serija med najboljšimi vini, ki se lahko pri nas kupijo. http://www.vinag.si/index.php?page=89 Žal ni ob ceniku tudi slike buteljke. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti