Kaj postreči nenapovedanim obiskom?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 14. nov 2007 15:10 | ogledi: 4.471 | odgovori: 31

Ne, da bi nasvet rabila ravno tale hip, ob priliki bi mi pa le prav prišel, in verjetno ne samo meni. Mislim predvsem na gospodinjstva, kjer so v shrambi le najnujnejše sprotne zaloge in kaka ozimnica, podobno pa je založen tudi hladilnik.

Ali pa si kaj prav v ta namen pripravite prej in zamrznete?

Tudi vseodrešujoča kavica ni več tisto, kar je bila. Kar precej, zlasti mlajših, je sploh ne pije.

Cila

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

14. nov 2007 15:25

Jaz prakticiram tako, da imam ponavadi kaj zamrznjenega v skrinji (kake pitulice, potico, štrudl, kifeljčke), če se le da, je nekaj v sladki in nekaj v slani varianti. Za gobejedce imam zdaj zamrznjene panirane marele. Ampak moram priznati, da pa razen marel trenutno nimam pripravljenega čisto NIČ! Sploh se nekako ne morem spraviti k peki. Drugače pa improviziram kak domač narezek (klobase, slanina, budjola je ponavadi vedno pri hiši) pa kaj kislega v shrambi. Se pa včasih zgodi, da nimam nič kruha - potem pač tudi narezka ni. Pa tudi kako suho sadje se vedno najde - pa kozarček domačega vinčka - pa je! Se pa sploh ne obremenjujem, če mi kdo nenapovedano pozvoni pri vratih, če imam kaj, dam, če nimam, pač ne. Za napovedane obiske se pa vedno pripravim in jim kaj dobrega skuham in/ali spečem. neny111

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. nov 2007 15:38

Vedno imam na zalogi krekerje katere popestrim z različnimi namazi, kateri so skoraj vedno v hladilniku. Ali pa kakšnega na brzino "spackam". Pa tudi zaloga sira je vedno v hladilniku. Sicer pa ne maram nenapovedanih obiskov. V času GSM-jev pa res lahko vsak preveri če smo pripravljeni sprejeti nenapovedani obisk Tudi sama se prej najavim. K

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

14. nov 2007 15:49

Za nenapovedane obiske se navadno znajdem tako, da jim postrežem opečene kruhke (nariban sir, naribana posebna salama, kisla smetano in jajce zmešam, nato pa še vse skupaj, namažem kruh in ga na hitro v pečici spečem - pribl. 10 min. na 250 stopinj). Ali pa morda solata, paradižnikova ali kakšna kisla iz kozarca in zraven tuna s sesekljano čebulo. Seveda pa imam veliko raje najavljene obiske, ki jih z veseljem razvajam tudi s kulinaričnimi dobrotami. LP Balenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. nov 2007 16:01

Domač sladoled, ta te vedno reši! Sploh če imaš še kake holipe, kak preliv, mrvice doma... Narediš krasno kupo in so vsi fascinirani, da sploh ne izgleda, kot da nisi mela kaj ponudit;) in ti je bilo malo nerodno... Na hitrco kosilo se pa da spacat kak fondi, ki ga narediš kar vpričo njih, če imaš v hladilniku precej raznih vloženih zadev (o čemer sploh ne dvomim;) in če še kak kruhek daš pečt v kruhomat, je vse skup gotovo, predno najdejo prava vrata... Pa izgleda nobel;) Sir, kako smetano ali vino za fondi, moko in vodo in suh kvas za kruh in nekaj vloženega (olive, kapre, paprike v kisu, kisle kumarice, rdeča pesa,... za omako pa magari gorčica, majoneza, hren...) mamo pa itak vedno doma... Veri

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

14. nov 2007 20:53

Tudi jaz imam raje napovedane obiske kot nenapovedane. Sicer pa se v hladilniku vedno najde kakšna suha salama, sir kaj vloženega pa je. Pa zraven kak hrenov namaz, majoneza... ali pa kakšni topli sendviči so tudi fajn rešitev... korosica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. nov 2007 21:39

Jaz imam vedno na zalogi kakšne piškote ali kakšne grickote, če ne drugega. Ponavadi pa čez vikend vedno kaj spečem, pa postrežem tisto. Glede založenosti našega hladilnika, pri nas je redko kaka suha salama, ker se prej pokvari predenj jo pojeva. Sir že sir, klobase pa taaako redko. Nazadnje sem pekla vaflje, pa smo si jih mazali z medom, marmelado, nutello,... Imam pa rajši napovedane obiske, nenapovedanih sploh ne maram. Jelenckova

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

14. nov 2007 21:56

Tudi nas zadjne čase rešuje sladoled, v vseh oblikah in kombinacijah. Otilija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2007 23:43

Jaz pa nenapovedanih obiskov nikoli nimam, očitno imam same take prijatelje in znance, ki se zmeraj napovedo. Ampak je nekaj pri nas vedno na voljo. V skrinji chili con carne in tortilje, riž in sir pa tudi imamo vedno doma, ravno tako tiste omakice za zraven.

Mene navadno presenetijo samo številčno, pa jih namesto 5 pride 9. In to na kosilo  . Ampak tudi piščanec je hitro narejen. Od sladic pa imam na zalogi čudežne praške. Trenutno imam zamrznjeno samo orehovo potico in pa slano ocvirkovo - jo je v nedeljo naredila mami. Drugače so pa tudi palačinke hitro narejene.

 

Loni Makaroni

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. nov 2007 4:43

KARMINA je napisal/a:
Sicer pa ne maram nenapovedanih obiskov. V času GSM-jev pa res lahko vsak preveri če smo pripravljeni sprejeti nenapovedani obisk

Se strinjam... in nenapovedan obisk si je sam kriv, če ni postrežen "kot se šika"

Lep dan in veliko se smejte

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. nov 2007 5:49

Za sorodnike in prijatelje se zmeraj kaj najde, ce se slucajno prikazejo, ti tudi razumejo ce nimas pripravljeno, ostali pa brrrrrrrrrrrrrr! Moj moz je imel(ima) prijatelja, ki pride zmeraj na obisk pet minut pred dvanajsto-ne vem kolikokrat sem mu skuhala, ampak zdaj mi je pa dovolj.Ze res, da je sam in mujemu mozu se smili, ampak kar je prevec je prevec! Naj se dodam, da ni niti enkrat prinesel zavitka kave, tako, za bonton,( pa mu ne manjka denar!) tako da zdaj -ko se prikaze- vzamem avto in grem, mogoce bo pa razumel!Sicer sem dokaj dobrosrcne narave, ampak vsaka stvar ima svoje meje! To je res ekstremen primer, za ostale nenapovedane obiske pa je zmeraj kofe, pa vino ali kaj podobnega. lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti