Finance

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

14. nov 2007 12:40

Kletka, s takšnim fantom ne bi šla nikoli na svoje. Upam, da od ljubezni nisi popolnoma slepa. Nisi povedala, kako si predstavljaš to skupno življenje. Ali boš samo ti gospodinjila? Mislim kuhala, prala, likala, pospravljala? Potem bi bilo zelo prav, da si on za svoj del gospodinjstva najame čistilko in kuharico ali pa zase ta dela opravi sam. Kako si bosta delila stroške hrane? Bo on dal za pol pice, za drugo polovico pa ti? In če se "v trenutku slabosti" s takšnim človekom poročiš in boš imela otroke, bo še vedno del denarja samo njegov? Ne bodi naivna in ne misli, da bi se potem kaj spremenilo. To so čisto navadni egoisti. Razumem ostale, da so se počutile nekako manjvredne, ker so manj zaslužile ali bile brez službe, če pa ti že takoj na začetku pove, da denar zasluži on in da lahko dela z njim, kar hoče, se boš pred skupnim življenjem morala zamisliti. Najdi si raje fanta, ki zasluži manj, ki morda ne bo tako čeden, kot je tvoj, lahko pa se zgodi, da boš imela čudovito življenje. Lep pozdrav! ovčka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

14. nov 2007 12:43

Bravo Vendelina. Kletka, ti pa boš s tem tipom res v kletki! Pri nas imava z možem vsak svoj račun, vendar pa sem jaz pooblaščena na njegov, on pa na moj račun. Zasluživa skoraj enako. Mož preko trajnika plačuje elektriko, telefon, komunalo, magno. Jaz nabavljam vse za gospodinjstvo (hrano, čistila, obleke in obutev za otroke,..). V trgovini plačam včasih z mojo, včasih pa z moževo kartico - če sva skupaj v postelji, pa lahko imava še skupen denar! Ko denarja zmanjka, ga zmanjka obema. Za večje nakupe pa se seveda dogovoriva. stara

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2007 12:43

Kletka, beži kar te nesejo noge! Lisa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. nov 2007 12:48

Kletka, tudi meni to smrdi. Saj, lahko da se bere drugače, ampak če bi meni partner rekel, da s svojim denarjem lahko počne, kar hoče, bi se pobrala. Pa četudi ima prav.

Mogoče je dobro, da je to povedal že zdaj.

Premisli, premisli, premisli. In doštudiraj in v življenju bodi zmagovalka!!!

jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. nov 2007 12:56

Bi si mislila, da sprašuješ, koliko naj vsak od dveh cimrov prispeva, na, pa se izkaže, da sta v partnerskem odnosu. No, pošteno povedano, glede na podatke, ki si jih dala ( drugih pač nimam), bi jaz v takem odnosu ne bila. Niti v istem stanovvanju niti kako drugače. ker očitno to ne bo odnos ampak izkoriščanje.

Se torej ridružujem Lisi, jasni1 oin vsem, ki so napoisale nekaj podobnega.

Odločitev bo seveda tvoja, posledice pa boš, se bojim, nosila tudi (samo) ti.

rimljanka

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

14. nov 2007 13:15

no, jaz se tudi na takih temeljih ne bi prav nikamor selila. Ker če je tko, pol nej gre vse na pol, ane? Pa čekirajta kdo kaj poje in koliko in če si pojedel 1/3 napolitank, si zapišeš lepo ceno in tudi plačaš 1/3. Pa kok litrov vode ta mesec, a?

Deeej, tko ne gre. Seveda tudi ti kaj prispevaš, ampak po svojih zmožnostih oz. po eni racionalni delitvi, glede na to koliko večjo plačo ima on.

Postavi se v njegovo kožo: a bi bila ti, če bi imela večjo plačo od tipa, mu pripravljena rečt, da naj da vsak pol za stanovanje? Jaz tega ne bi rekla, ne bi mogla rečt, če bi imela vsaj kaj občutkov do te osebe.... kaj hočem rečt - premisli, kaj sploh on čuti do tebe. Ker če ne velik, verjemi, da bo še najmanjši problem delitev stroškov.

lp 

Scorpy

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

14. nov 2007 13:23

Midva z možem imava skupno blagajno. Vsak prispeva vanjo svoj dohodek. Iz te blagajne jemljemo za hrano, položnice,... Za večje izdatke se dogovoriva. Enkrat je imel en višjo plačo, drugič drugi. Samo tako sva lahko nekaj ustvarila. In Kletka, tudi jaz bi rekla, da je to alarm in bi krepko premislila o nadaljevanju take zveze. Lili lili A.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. nov 2007 13:32

Ne morem si kaj, meni to tudi zaudarja. Tip ima za moje pojme cudne predstave o skupnem zivljenju. A bo zjutraj tudi samo zase jajca spekel? Pospravil samo svojo polovico postelje? Bosta sla na dopust skupaj, ali on za dva tedna na Maldive, ti pa za tri dni v sotor na Kolpo? Bosta imela locene zaloge v hladilniku, pa bo on zvecer jedel kaviar in sampanjec, ti pa prepecenec in razredcen malinovec iz sirupa? Ne vem, ampak slisi se skrajno nezrelo. Na tvojem mestu bi mu tole sprintala, pokazala, potem pa udarita eno resno debato. Tudi ce se bo potem strinjal s tabo, bi bila jaz skrajno previdna vsaj pri dveh zadevah - preden se z njim skupaj preselim in preden z njim naredim skupne otroke. Opozorilnih znakov imas po mojem dovolj, upam le, da jih bos znala tudi videt. Slavenka Drakulic, odlicna hrvaska pisateljica in esejistka, je v knjigi Hologrami strahu (priporocam!) napisala, da vcasih ljudje na vrat na nos hitimo ustanavljat zvezo in druzino, zato da bi cimprej pobegnili iz svoje primarne druzine - potem se pa na lepem zavemo, da smo v novi druzini se precej na slabsem, le da je iz nje se bistveno tezje pobegniti kot iz primarne. To si kaze zapomnit, zdaj in za naprej. Dobro opravi in porocaj! lp, proxima

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

14. nov 2007 14:02

Kletka, poleg vsega napisanega, ti pa svetujem, da fanta predvsem vprašaš kaj on pravzaprav misli o vajini prihodnosti. Če je že tak materialist, bi se lahko zavedal, da boš tudi ti kmalu izobražena ženska in boš lahko tudi zaslužila več kot on (nikoli ne veš, mar ne). Če bi te pa imel resnično rad, bi ti pri doseganju tvojega zastavljenega cilja brezpogojno pomagal in ne mislil samo na svojo rit, ker bi ti poleg študija in dela preko študenta v skupnem gospodinjstvu verjetno morala večino tej rit prinašat in odnašat. p.s. Pa oprostite za malo bolj ostre besede, samo ne maram takih ljudi, ki v partnerski zvezi mislijo izključno samo na svojo r"t. vragolin Sporočilo je spremenil(a) vragolin dne 14. nov 2007 14:02:39

kalavnik  

član od: 9.1.2007

sporočila: 5

14. nov 2007 15:17

Ta zadeva nima veze s financami. Bolje, da se obrnete na Dr. Phila, saj pri nas primanjkuje približno 4,000 kliničnih psihologov. Bog pomagaj takšnemu razmišljanju. habibi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti