Pekači za tuš zvezdice

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. nov 2007 8:45

Picike, pridite v Prekmurje. Tu lahko pri lončarju naročite, kaj vam duše poželi. Pa še vse je glazirano, glazura pa seveda testirana, če je zdravju prijazna.

Jaz imam en kup lončenih posod in pekačev, jih ne menjam za nič na svetu.

Kyara

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

4. jan 2008 17:26

Kako se torej obnesejo ti keramični pekači? So za kaj? sharon

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jan 2008 18:55

Sharon, jaz grem še po enega - ta velikega, s pokrovom! Torej - sem zelo zadovoljna z njim. Če bom pa nabrala še več zvezdic, bom vzela kakšnega tudi za darilo! galja

barbik  

član od: 2.1.2008

sporočila: 1

4. jan 2008 19:25

Pekač že imam in sicer tistega s pokrovom.Nisem ga mazala z maščobo,saj se v pokrov,ki ni glaziran,ne vpije ne para in ne maščoba.V njem pečemo in meso in zelenjavo in se odlično obnese.

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

6. jan 2008 11:17

barbik,ali lahko kaj več poveš o pečenju mesa? Pečeš pokritega? Verjetno je tudi čas peke malo drugačen? Hvala in lep pozdrav gajka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

6. jan 2008 13:53

Jaz sem vsa navdušena v tej akciji kupila kvadraten in ovalen glinen pekač (brez pokrova). Kupila sem ju dan pred novim letom in bila popolnoma navdušena, saj sem si želela glinene pekače, pa še velikost mi je bila zelo všeč. velikih pekačev imam dovolj, tadva pa sta mi bila všeč, ker sta manjša. Ravnokar pečem v kvadratnem mrežno pečenko (v vrečki za pečenje). Pred dvema minutama pogledam v pečico, kako se peče, in kaj vidim? Pekač je šel na pol!!!! Vem, da ni bil počen ko sem ga dala v pečico, vem da nisem nikamor udarila z njim. Tako sem togotna! Imam še škatlo v kateri je bil, nimam pa več računa... Saj vem, da je bil "le" 5€ + zvezdice, pa vseeno. Bom videla, kaj bom jutri dosegla v Tušu. Piham od jeze!!!!!!! Issi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jan 2008 14:07

Issi, je bila vrečka na suhem pekaču? Potem ni nič nenavadnega, da je počil. rimljanka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

6. jan 2008 14:09

Ne, ni bila, toliko pač vem o peki... V pekaču je bilo cca. 1 cm vode, zato pa imam še popolnoma "usrano" pečico. Issi

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. jan 2008 9:12

Issi zakaj uporabljaš glineno posodo, ko pa meso pečeš v vodi in plastiki. In mrežna pečenka pečena v vrečki. Verjamem, da ti je tako všeč in si tako tudi navajena, vendar so postopki, ki jih ubiraš nasprotujoči med seboj. V glinenih posodah pečemo predvsem zato, da dobimo malo bolj "domač" okus pečenke, k temu pripomore tudi daljša in počasnejša peka zaradi gline same. Mrežna pečenka je zavita v naravno mrežo, ki preprečuje izgubo arome in ohranja sočnost mesa. V sled tega ti je ni potrebno več dajati v plastično vrečko, če se bojiš špricanja maščobe po pečici, pa vzami posodo s pokrovom in dosegla boš podobno kot v vrečki. Imam posodo s pokrovom in lahko povem, da se je mrežna pečenka pekla odkrita, piščanec pa pokrit in oboje je bilo izvrstno, le piščanca sem zadnjih 20 minut peke odkril, da je bila koža bolj hrustljava. Oboje je bilo "podmazano" samo z malenkostjo svinjske masti. Posoda se mi zelo dopade, le vroč pokrov je nerodno snemati zaradi "konstrukcijske" napake (posoda in pokrov imata simetrična držala) in pokrov težko čvrsto oprimemo, ko ga dvigujemo. ati zlati PS Pekač je verjetno počil zaradi napake v materialu in bi ti ga trgovec moral zamenjati. Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 08. jan 2008 09:25:49

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

11. jan 2008 17:09

Pwkač smo kupili pred prazniki.Vedno pečem pokrito ,zaenkrat smo zadovoljni.Imamo takega s pokrovom nameravamo pa kupit še tistega brez pokrova,da ga bomo imeli za lazanje. chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti