Rogljički s kapučinom

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

tema odprta - 13. nov 2007 12:12 | ogledi: 3.900 | odgovori: 7

Hojla!

Obračam se na vas, ki veliko veste. Lansko leto sem v eni od revij (Lisa, Anja - ne vem več katera) našla recept za odlične rogljičke, ki so vsebovali instant kapučino in potem pečene si tudi povaljal v mešanici mletega sladkorja in kapučina. Revije nikakor ne najdem več, recepta pa si tudi nisem prepisala. Ali mi lahko kdo od vas pomaga, prosim!!! Rogljički so bili božanski in zato bi jih rada letos spet pripravila za Miklavža.

helgula

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2007 13:27

Jaz bi na tvojem mestu poskusila z analogijo. Izhajala bi iz osnovega recepta za čokoladne rogljičke (imam v mislih tisto stvar, ki je itak na sliki na vhodni maski, ko je razrezano testo, pa čokolada in potem še fotka zvitega rogljiča). Namesto čokolade bi pa notri dala kakšno jajčno-belačokoladazakuhanje- čokolada v prahu-kapučino kremo (hočem reči, jaz bi s temi sestavinami poskusila nekaj kompaktnega narediti) in zadevo spekla. Po kakih treh poskusih bi mi zadeva verjetno uspela. Pa še zabavno bi bilo pri kreiranju kreme - v primeru spodsrljaja bi imela (kot nuspojavo) pa vsaj recept za premaz za palačinke. Vendelina jr.

neznan uporabnik

13. nov 2007 14:16

Če se ne bo nihče pojavil z receptom na dlani, predlagam nekajurni izlet v knjižnico .. stari letniki revij so ponavadi vezani v knjigo - prosite za revije, v katerih naj bi bil recept .. in veselo na delo :) Meni je na ta način že uspelo najti želeni recept. jancka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

13. nov 2007 15:20

Mislim, da imam ta izvod revije doma. Ko pridem iz službe bom poiskala in napisala recept. Upam seveda, da jo res najdem. Ninja24

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

13. nov 2007 16:07

Kot sem obljubila sem se potrudila in našla recep za kapučino rogljičke (je pa iz lanske decemberske posebne izaje revije Nova). Sicer je recept za dve vrsti rogljičkov; vanilijeve in kapučino. KIFEJČKI DVEH VRST 125g dietne margarine za kuhanje, 110g sladkorja v prahu, 175g moke (tip 550) 80g mletih mandljev, 1 žlička kakava v prahu, 2 zavitka kapučina v prahu (instant), 1 vanilijev strok, 1 zavitek vanilin sladkorja Kremasto stepemo margarino in 50g sladkorja v prahu Dodamo moko in mandlje ter dobro pregnetemo. V polovico testa vgnetemo kakav in polovico zavitka prahu za kapučino. V preostalo polovico testa vgnetemo izpraskano sredico vanilijevega stroka. Iz vsake polovice testa naredimo tri klobasice (dolge cca 20 cm), jih zavijemo v folijo in jih za 6o min postavimo v hladilnik. Pečico segrejemo na 175 stopinj, Zvitke zrežemo na enako velike koščke (cca 2c) in vsakega oblikujemo v rogljiček. Pečemo približno 12 min. 25g sladkorja v prahu zmešamo s preostalim prahom za kapučino in s tem posujemo kapučino rogljičke. Vanilijeve rogljičke pa posujemo z ostankom sladkorja v prahu, ki smo ga zmešali vanilin sladkorjem. Helgula upam, da je to recept, ki si ga iskala. Ninja24

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 21:28

Dietna margarina za kuhanje???? Loni Makaroni

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

13. nov 2007 21:51

Kapucinovi rogljicki so ze leta na mojem Decemberskem seznamu in so res nekaj posebnega pred vsem za "kofetarce" Kapucinovi rogljicki 250g moke 200g masla 100g mletih mandeljnev 2 vrecki kapucino praska 150g mletega sladkorja 1zavitek vanilij sladkorja Iz sestavin moke,masla,1vrecke kapucino praskasladkorja,in mandeljnev zamesimo testo,ki naj pociva v hladilniku(ca.2uri) Iz testa oblikujemo rogljicke in jih pecem 12minut na temperaturi 170 stopinj. Se tople rogljicke povaljam v sladkorni moki ki sem ji dodala kapucino prasek in vanilij sladkor. Ti rogljicki so zelo aromaticni. marmeladka

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

14. nov 2007 8:17

Bravo marmeladka in Ninja24!!!!!!!! Zlati sta! Prav to je recept, ki sem ga iskala. Ne vesta, kako sem vama hvaležna. To so res pravi rogljiči za "kofetarice" in jaz jih obožujem. Spekla jih bom za Miklavža in on jih bo razdelil vsem dobrim ljudem! Hvala, lep dan! helgula Sporočilo je spremenil(a) helgula dne 14. nov 2007 08:19:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti