Novoletne čestitke in verzi

Jassy  

član od: 11.10.2007

sporočila: 25

tema odprta - 13. nov 2007 9:33 | ogledi: 37.838 | odgovori: 36

Zanima me, če ima kdo kakšno idejo, iz katere mase oz. kakšne novoletne čestitke naj naredim letos in če ima kdo kakšen verz za ta čas

?

Jassy

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

13. nov 2007 9:46

Nekaj sem izbrskala, med njimi je gotovo kak tudi s kulinarike! Poslušajte kako prijetno polnočni zvon zveni, ko vam srečno novo leto zaželi. Naj bo težkih bitk le malo, a izpolnitev vaših sanj obilo. SREČNO ________ ****** Vse, v kar upate, naj se izpolni, kar iščete, naj se odkrije kar si želite, naj se uresniči! ******* Sreča je! V majhnih stvareh, toplih ljudeh, v stisnjenih dlaneh. SREČNO ________ V teh dneh prejemate mnoga voščila: ena so romantična, druga bolj stvarna, ena izvirna druga uradna in suhoparna. Kaj naj vam zaželimo mi? Naj bo naša želja tokrat nasvet: ne pozabite nase, imejte se radi, hitite počasi, ljubite življenje... Praznujte SREČNO ______ ******* Toplo ognjišče in smeh v očeh,zdravja in srečnih trenutkov nešteto,v obilju nasuje naj ti novo leto ******** V novem letu bodite matematiki. Seštejte zdravje,odštejte žalost, delite srečo in množite ljubezen ********* Ko prižgejo božične se luči, vsak v srcu si nekaj zaželi. Naj Božič bo prijazen,naj bodo prijazni v njem ljudje, naj misli bodo iskrene in veselo bo srce. ************* Življenje je kakor knjiga, včasih njene strani so žalostne in sive, a včasih mavrične igrive. Naj vaša knjiga samo lepe strani obrača, vso vam dobroto poplača. Naj na teh straneh so zdravje, ljubezen in sreča,naj nobena stran ne bo boleča! ********** Leto, ki pride, ko zdajšnje odide, naj vam pred vrata prinese darila bogata:ljubezen in zdravje. uspehe in slavje, zraven pa vrečo, nabasano s srečo... *********** Naj čas nikoli ne mineva tako hitro, da ne bi zastali in pomislili na drage prijatelje... se nasmehnili, spomnili, in občutili lepoto tega, da imamo drug drugega. ************** Kakršno je že bilo, staro leto bo prešlo, naj novo leto, ki prihaja, s samim dobrim te razvaja ********** le nekaj vročičnih decembrskih dni je še do božiča in novega leta v tem času si vsak le najboljše obeta in vse kar je dobrega, drugim želi, naj v vas bo svetloba božične noči, v prihodnosti pa naj le sreča žari! SREČNO _______ ************* Ko se prižgejo praznične lučke sredi bele mrzle zime, prijateljstvo ogreje nam dlani in želja vzpne se iz srca v višine. Vse kar slabo je z Novim letom naj zbledi, vse kar dobro je, naj za vekomaj ostane! Prava pot je pot srca ostalo so le ovinki. Naj vas v Božično noč in Novo leto popelje pot brez ovinkov in naj vas v prazničnem miru sreča nežno objame! ***************** Življenje je kot rožni vrt ljudje le enkrat skozenj smemo vsakdo natrga si svoj šopek let koliko bo cvetov njem nikdar ne vemo Zato skrbno ohranimo v spominu vsak cvet, vsak vonj na najlepše kar imamo, na najlepše kar lahko damo Staro leto gre v kraj novo leto Bog vam daj ************ Naj v novem letu odpre se vam življenje Božič naj po srcu nežno vas poboža naj nove vere in veselja vzcveti roža in se uresniči vsako vaše hrepenenje *************** Upam, da bo še kdo kaj prispeval, bo vsem prišlo prav. Pozdrav, helenag

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2007 9:49

Smisel decembrskih praznovanj (karkoli pač kdo praznuje) je v tem, da človek premisli, kdo je, kdo vse je v njegovem življenjskem prostoru, kdo mu je pomemben v življenju in potem se tisti, ki so pomembni v njegovem življenju zahvali za to, da so. Zahvali za to, da so mu polepšali dneve, da se je od njih kaj naučil, da so ga prenašali, ko ni bil najbolj prijeten, da so ga podpirali, ko je omahoval ipd. In z zahvalo se tudi pove, da to isto smo pripravljeni tudi sami ponuditi (podpora, smeh in vse vmes). To zahvalo se naredi v obliki čestitk, v obliki daril, ki imajo smisel samo, če smo res mislili na obdarjenca in nismo kupovali kar vsega povprek v zadnjem trenutku in vse te zadeve... To je smisel praznikov in priprav na njih. Ni štos v kvaliteti in raznovrstnostni piškotov, ni štost v tem, kakšna pečenka in potica sta na mizi - osnovni štos je v tem, da človek v mislih naredi svoje intimno potovanje skozi prijateljstva in ljubezen. In najbrž ti je jasno, da s copy-paste, pa "prosim, a mate kakšen verz, js sm čist brez idej"... takega žlahtnega potovanja ne moreš narediti. Vendelina jr.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

13. nov 2007 9:59

Vendelina jr., vsak ima pravico do svojega mišljenja in nismo vsi tako pametni, nimamo vso genijalnih idej,  moramo včasih tudi kaj "preplonkati" - enkrat ti, drugič jaz, tretjič ona - nič ni narobe. Ne takoj kritizirat, če kdo prosi za pomoč.

Jassy, tudi jaz sem pred časom iskala kaj luštnega, morda ti tile linki kaj pomagajo:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5328

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8556čestitk

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8624

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5474

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1560

 

Upam, da  najdeš kaj primernega. Lep pozdrav!

Dušanka Sporočilo je spremenil(a) DUŠANKA dne 13. nov 2007 10:15:19

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2007 10:05

Dušanka, daj razsvetli me, kaj je tako genijalnega v preprostem stavku, ki se ga izreče prijatelju in se glasi: "Hvala, da si v mojem življenju, hvala za dneve, ki si mi jih polepšal/a, želim ti vse lepe in dobre stvari?" A je to tako težko izreči, napisati ali kaj? Vendelina jr.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

13. nov 2007 10:18

Vendelina jr., na kraj pameti mi ne pride, da bi se prepirala, hotela sem samo pomagati Jassy, je prav lepo prosila za pomoč in zakaj ji je ne bi ponudili??? Ja, včasih je res težko vsakemu prijatelju napisati lepo, a vendar drugače. Nekateri pač imamo mnogo prijateljev in potrebujemo tudi kak navdih - vsi ljudje vse vedo, a ne? Dušanka

Brownie  

član od: 8.6.2007

sporočila: 6

13. nov 2007 14:22

Ali kdo pozna tisto: Kole, kole, koledo, Novo leto je prišlo. Kaj nam bo prineslo... Tu se neha moj spomin.Če znašnaprej, sporoči, prosim Babi Brownie

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

13. nov 2007 15:58

Vendelina, nekateri svoje želje radi povejo v stavku (kot ti), drugi pa pač v verzih (kot Dušanka in helenag). In slednji pač dajo vse od sebe, da najdejo verz, ki bi najbolje opisal želje, ki jih želijo svojim najbližjim. Tudi v iskanju "najboljšega" verza je ogromno truda, saj ga moraš približati temu kar čutiš, doživljaš, želiš,... Ti poskusi voščilo, ki si ga napisala zgoraj, upesniti v rime... (pa ne v stilu: "ko pride plima, bo še rima" - tole sem nazadnje slišala v oddaji Hri-bar, me je totalno nasmejal...).

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2007 16:59

Zakaj pa ne bi šlo obratno, kot predlaga vendelina jr.

Bereš verze, veliko verzov, potem pa ob določenem kar samo pride na površje ime, ki mu ta verz (ali več njih) pritiče. Tudi v tem primeru (ali pa še posebej v tem primeru) mislimo na drago osebo, prijatelja, dobrega znanca. Doma narejena voščilnica (ali kupljena tam, kjer jih delajo s srcem), minute, ko z nalivnikom pišeš verze nanjo, dodaš še kakšno svojo besedo in podpis. Meni se to zdi več kot oseben pristop.Če dodamo še malo lepše znamke, novoletno ali kako drugače obarvane, lepo izpisan naslov na ovojnici, pa sploh.

Menim, da ne sodim ravno med polpismene, veliko in marsikaj moram napisati, ampak takih novoletnih misli pa nisem ravno vešča. In res ne vem, zakaj ne bi uporabila misli tistih, ki so jih napisali, pa se meni zdi, da so, kot da sem jih vedela, pa se nanje nekako nisem spomnila. Kadarkoli je avtor znan, ga je seveda lepo tudi navesti.

No, takšno je moje mnenje in tako delam.

In še to: tudi s piškoti, potico, jedmi, vzdušjem doma, praznujemo. Enako, kot praznujemo z verzi, ki niso naša stvaritev, jih pa začutimo in čutimo. Kdo bi sicer sploh bral, kar so napisali pesniki?

rimljanka

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

13. nov 2007 18:37

Jassy, mislim, da si hotela voščilnice tudi sama narediti, vsaj tako sem razbrala iz tvojega vprašanja. Veliko uporabnih nasvetov in idej najdeš na forumu otok zakladov(upam, da ni prepovedano objaviti povezavo do drugega foruma). Klikni na http://otokzakladov.mojforum.si/ Moraš se pa pred prebiranjem registrirati. Prijetno ustvarjaj. teacher

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2007 19:48

teacher, a se šališ? Kdaj je pa kdo že nergal zaradi linkov?????? rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti