Pogačice z ocvirki

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 12. nov 2007 20:03 | ogledi: 4.910 | odgovori: 5

Nekaterim dolgujem recept za kolačke, ki so doma iz vzhodnega dela Slovenije. Prilegajo se k pivu, pa tudi ob kakem vinu teknejo.

 

Potrebujemo: 1 kg sotre moke, 50 dag mesnatih ocvirkov, 3 dag kvasa, 0,1l smetane, nestepene, 2 rumenjaka, nekaj mlačnega mleka , sol in poper po okusu

 

Pripravimo kvasec in umesimo testo, ki ga solimo in popramo po občutku. Upoštevajmo, da so tudi ovirki že slani. Vmešamo vse, razen ocvirkov in rumenjakov. Rumenjaka sta za premaz.

Testo obliujemo v hlebček in ga pustimo počivati na toplem, da vzhaja pokrito pol ure.

Nato testo razdelimo na pol. V eno polovico zamesimo ocvirke.

Obe polovici posamezno razvaljamo na prst debelo.

Zložimo : spodaj navadno, zgoraj ovirkovo testo. Naj počiva 1/4 ure. Malo povaljamo.

Nato ponovno zložimo in spet počakamo 1/4 ure.

Ponovimo trikrat ali štirikrat isti postopek.

Po zadnjem zlaganju, ko je debelina cca 4 cm, izrežemo male pogačice, premera približno 4 cm.

Premažemo z rumenjakom in v pečici svetlo zapečemo.

Ocvirki so boljši grobi, moj pomočnik mi je v nabdušenju zmel krasne ocvirke, pa ni bilo to. 

 

 

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. nov 2007 20:57

o, hvala, Frina, bomo poskusili!!!

LP

P.s. hmmmm, šele zdaj sem se spomnila - Frina, ti si na svitlo dala recept, ki vsebuje ocvirke???????????????????

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. nov 2007 19:12

Elfi, to je pa požrtvovalnost. F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. nov 2007 19:28

Cenimo to!

LP

cervus

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. nov 2007 20:40

Mnei pa ni jasno, kako ponovno zložimo, Frina? Zopet prepognemo eno čez drugo, in tako naprej? Nočko... lidka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. nov 2007 23:14

Zlagamo tako, da se menjuje plast brez in plast z - in tako trikrat. Jaz prerežem. Lahko po moje tudi prepogneš, pa je v gubi neenakomerno razporejeno. F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti