Tičina masa in barva

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

tema odprta - 12. nov 2007 13:32 | ogledi: 25.436 | odgovori: 56

Jaz imam dva vprašanja. Sej verjetno je že kje kakšna tema o tem ampak je ne najdem. No, vglavnem;

1. S čim pišete po tičini masi?

2. Na barvi iz pekarne vrhnika piše, da jo je potrebno v 3 mesecih po odprtju porabiti. Kaj se zgodi, če jo ne porabiš, je še vedno dobra?

vida u.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

12. nov 2007 15:17

Jaz pišem navadno kar s stopljeno čokolado, lahko pa tudi z masleno kremo (ki jo po želji obarvaš) ZIMA

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

12. nov 2007 16:00

poglej jaz imam marcipan ki mu je rok potekel pred enmu letom,pa je še dober.prav tako je s tičino maso,saj sladkor zdrži vnedogled.en rok morejo postaviti,a ne? na tičino lahko pišeš s kom želiš. jabolčna pita

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. nov 2007 19:43

pišem s sladkimi pisali opd schwartaua, dobra je tudi pol leta, dobro zaprta in ne v hladilniku. katka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. nov 2007 21:26

Imam barve v prahu, ki imajo rok trajanja 5 let. Raztopim jih z malo vroče vode in s tem barvam ali pišem s čopičem po tičino masi. Po nasvetu mojstra Goljata lahko takšno barvno raztopino hranimo dlje časa.

http://www.moj-album.com/album/8302714/?os=8 stana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. nov 2007 1:59

Stanica, samo teh barv se na veliko žalost pri nas ne dobi, kajne Sama sem si sicer naredila zalogo za veliko noč z barvami za pirhe, samo so mi že pošle, bo drugo leto treba še več nabavit, hehe. Sicer pa sem tudi sama barvala enkrat z barvo v prahu, raztopljeno v vodi in s čopičem, pa mi je prišlo "pacasto". Kaj je bilo narobe? pa še nekaj bi te prosila, res so mi všeč tisti modelčki za panje, ki se odpirajo. Bi se dalo ob priliki, ko boš tudi ti kaj dobivala, še meni poskusila ene priskrbet? Hvala in LP katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. nov 2007 02:00:47

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

13. nov 2007 8:31

Ej Stana.r te lahko vprašam kje si nabavila, ta material, ki si ga dala v album.....če ni skrivnost.....

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. nov 2007 11:04

Barve v prahu, ki so jedilne in jih lahko tako uporabljamo in se jih pri nas dobi, prodajajo kot barve za pirhe okoli velike noči, jaz si takrat naredim zalogo in potem z njimi delam še celo leto:) Za rjavo pa uporabljam kar kakav ali čokolado. Pa tudi od Foster"s Clarc so čisto ok, čeprav niso v prahu, so precej močne in so mi všeč, pa še dobijo se povsod. Z vsem tem lahko rišeš po tičini. Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 21:32

Saj jih imajo v trgovini pekarne Vrhnika, mislim na barve v prahu. Sem jih ravno danes gledala, pa  se nisem mogla spomniti, katera mi manjka. Saj, doma sem se takoj spomnila. Rumena. Ah, bom šla pa še enkrat na izlet. Glavno, da sem dobila kakavovo maslo. Loni Makaroni

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

14. nov 2007 0:19

Modelčke za panje, barve in okraske mi nabavlja sestra iz Bosne.

Katka, jaz sem nedeljo risala s temi barvami po tičino masi in ni bilo prav nič pocasto. Tudi barva se zelo lepo z njimi. Nisem sicer nadarjena za risanje ampak te čačke so se kar lepo delale... no, moooogoooče, če bi imela boljši čopič, bi mi mogoče celo maaaaloo lepše ratalo

http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

 

Katka, bom naročila sestri, da ti nabavi modelče, vendar boš morala počakat nekaj časa, ker se tudi pri njih težko dobijo. Če pa rabiš kakšno barvo, ti lahko pošljem.

 

Loni, jaz sem pa pozabila na kakavovo maslo, kupila pa sem čokolado za oblivanje piškotov, modelček za listek, kot smo ga imeli pri Goljatu, pa še bonbonski sirup so mi dale.

 

stana Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 14. nov 2007 00:20:36

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. nov 2007 7:12

Stana, hvala, Joooj kako so lepe spet torte, pa kaj, a jih ti pečeš vsak teden? Za modelčke pa ni problem, lahko počakam, saj imam tistega navadnega, samo so mi res padli v oko Kakšni pa so ti lepi podstavki pri kokosovih rezinah? Pride zelo fajn. hvala za prijaznost katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti