Tičina masa in barva

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. feb 2008 23:54

Petika, lahko, če nimaš kakšnih drugih predsodkov... Sama to delam od lani, ko sem tu prebrala, da je to v redu, si nakupim zalogo barv za veliko noč in jih uporabljam v te namene. Saj po moje ne bi za pirhe prodajali stvari, ki je ne smeš pojest. Naj ti še kdo pove, sama nisem občutljiva na take stvari. nitti pa veliko uspeha in seveda zadovoljstva za valentinčka (ti prav zavidam, jaz pa nimam nobenega, da bi srček mu spekla...) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. feb 2008 12:25

Čao, no, letos si bom pa tud jst naredila zalogo. Katero firmo pa je najbolje uporabit ali je vseeno? In kako jih zmešaš? Lep pozdravček, S.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. feb 2008 12:53

Kupim tiste, ki jih imajo že leta in leta, male vrečke. Sedaj nimam nobene doma, da bi pogledala, kdo proizvaja, mislim pa, da so slovenske. Zmešam pa direktno prah v tičino ali stepeno smetano ali marcipan... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

10. feb 2008 14:13

naj še jaz vprašam nekaj v zvezi s tičino maso. Ali jo imajo tudi v Sveisvašta? .Pregledala sem njihovo spletno stran,a je nisem našlaNamreč, v tem mesecu nameravam iti v Sveisvašta., da si naredim malo zaloge D. danicak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2008 14:25

Imajo, samo mislim, da so punce napisale, da je ta iz Pekarne vrhnika boljša.

 

Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. feb 2008 14:31

Imajo, pakirano po 1 kg, cena okrog 90 kun. Tam sem jo jaz kupila prvič sploh in sem bila potem nad tičino zelo razočarana, ker se ni dalo z njo lepo delat, mi ni šlo skupaj, da jo drugi tako hvalijo. Potem sem jo kupovala pri Goljatu in tista je bila čisto nekaj drugega...Ne vem, mogoče imajo staro zalogo, ker imajo istega dobavitelja kot Pekarna, samo da jo oni nelegalno razpakirajo na posamezne kile. Mislim pa, da tega tam ljudje sploh ne kupujejo, trgovina se mi zdi precej opustela in stvari zaprašene. Nikoli ni bilo po dve ure nikogar notri, ko se bila jaz tam (trikrat do zdaj), pa tudi mojega nakupa so bile punce zelo vesele. Me pa tu norimo . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. feb 2008 16:55

Čao, a, potem so to barve od Berčona. Vem, katere misliš. No, kakorkoli, letos bo zaloga barv za pirhe velika in raznolika, sploh glede na to, da jih že par let barvamo samo s čebulo.... Hvala! Lep pozdravček, S.

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

8. maj 2008 20:24

Zdravo, vem, da je bilo v neki temi že govora o tem, ampak nikakor ne najdem. Rada poizkusila torte okrasiti s tičino maso. Problem je v tem, da 7 kg te mase res ne rabim, ker naredim nekaj tort na leto, pa še te vedno ne okrasim na enak način. Tako, da bi bila ta količina res preveč. No, in enkrat sem brala, da bi jih to maso kupilo več skupaj ( sama bi bila s polovico kar zadovoljna) in si potem razdelilo.Tako iščem interesenta, ki bi to delil z mano lp, tasau

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

8. maj 2008 20:57

Ena rešitev je, da prideš na piknik in na menjavi darilc mogoče dobiš kakšen košček tičine Je bilo nekoč govora o tej delitvi, pa ni bilo nič iz tega. E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti