Tičina masa in barva

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. nov 2007 21:58

Ticino maso imajo tudi na Živilski šoli v Mariboru. Kupite jo lahko po 1 kg in mislim, da je cena 15 eurov. regina

AngelGirl88  

član od: 25.11.2007

sporočila: 25

25. nov 2007 9:42

Kje pa dobite tako lepe rozice za okrasevanje? Pa kje v pekarni vrhnika se to maso dobi pa kaksnega okusa je ta masa? lp AngelGirl88

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. nov 2007 9:52

regina je napisal/a:
Ticino maso imajo tudi na Živilski šoli v Mariboru. Kupite jo lahko po 1 kg in mislim, da je cena 15 eurov. regina
To je pa zelo drago. Tičino maso lahko kupiš pri Ramsu, mislim, da je v Mariboru, 6 kg stane nekaj čez 30 eur. matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. nov 2007 9:55

AngelGirl88, pozdravljena na kulinariki. Prav, da si se pridružila nam zasvojencem... Rožice večinoma delamo kar same. Ene izsekujemo z modelčki, ki se jih tudi dobi v Črnučah ali pa tudi z modelčki za piškote, vrtnice tudi delamo "na roke", kalo recimo tudi, ene pa se tudi kupi, samo so kar drage in pri nas ni take izbire. tu je recimo povezava, kako narediš vrtnico in škrnicelj http://taia.moj-album.com/album/3122328/ V pekarni pa samo rečeš za to maso, okusa pa je sladkastega, itak ji dodajaš še sladkor v prahu pri mesenju, skratka je za pojest, nekateri jo imajo rajši kot marcipan, sicer pa je stvar okusa, lahko pa se jo tudi olupi dol. Ampak večina kar poje. katka

AngelGirl88  

član od: 25.11.2007

sporočila: 25

25. nov 2007 10:45

Katka lopatka hvla za odgovore! Kje v crnucah se dobijo modelcki? Pa iz katere mase se delajo ti okraski? AngelGirl88 Sporočilo je spremenil(a) AngelGirl88 dne 25. nov 2007 10:54:59

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. nov 2007 11:09

Pekarna Vrhnika ni na Vrhniki, ampak v Črnučah na Brnčičevi. http://www.pekarna-vrhnika.si/index.php?id=514 Okraski se delajo iz tičine, ki je bela in se lepo tudi barva, ali pa iz marcipana, ki pa je rjavkast in kakšna svetlejša barva ne prime, je pa tudi OK. katka

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

9. feb 2008 22:05

Te prelepe torte so me zamikale, da bi kupila tičino maso, po pravici povedano sem zanjo prvič slišala (brala) ravno na teh straneh. Vidim da jo imajo tudi na živilski šoli v Mariboru, sicer študiram v tem mestu, pa bi se oglasila, čeprav je za kg 15 € kar veliko. Koliko pa jo sploh potrebujem za izdelavo ene torte? tako približno, ker nisem tega še nikoli delala... je ta masa k ojo kupimo v prahu, bele barve je predvidevam... Sem žalostna ker sem se tako pozno spomnila, v četrtek je valentinovo, pa bi fantu spekla torto, do takrat pa ne vem če uspem kupit tičino maso. ima katera kako drugo idejo za valentinovo tortico? model srček že imam... že v naprej najlepša hvala!!! nitta nitta

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. feb 2008 22:20

Nitta, saj ni treba, da je tičina. Sicer je tičina bela masa, podobna plastelinu - ni v prahu ali kaj takega, valjaš in oblikuješ pa jo s sladkorjem v prahu. Pod njo mora biti maslena krema ali čokoladni preliv, tako da moraš paziti tudi na to, če bi delala. Za izelavo ene torte z okrasjem, jaz porabim okoli kilo, nekatere manj. Sicer pa torto lahko preliješ s čokoladnim prelivom, kupiš zavitek marcipana in barve, saj se tudi ta lepo barva in oblikuje, ga pobarvaš, na sredini narediš iz njega par vrtnic in listkov, za po površini pa izrežeš manjše srčke (sigurno imaš kak modelček za piškote). Po robu srčka in na dnu od krožniku nabrizgaš stepeno sladko smetano z zvezdastim nastavkom, ki jo lahko tudi obarvaš. Srček lahko pramažeš tudi z belo sladko smetano, pa dodaš jagode ali višnje...Spodaj par idej, sigurno boš kaj našla! http://images.google.si/images?q=torta+srce&gbv=2&nds http://images.google.si/images?gbv=2&hl=sl&q=heart+ca katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 09. feb 2008 22:21:28

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

9. feb 2008 23:09

mene pa zanima ali bi lahko tičino maso obarvali z barvo za pirhe. Glede na to da lupino pri pirhu zavržemo sem bila do zdaj mnenja da je ta barva škodljiva (no kaj pa ni). A kdo uporablja to barvo za barvanje tičine mase, marcipana, raznih krem,.. ali jo uporabljate samo za barvanje pirhov? petika

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

9. feb 2008 23:44

Najlepša hvala za tako hiter in super odgovor! ko spravim slikce vseh mojih začetnih umetnin na računalnik, jih prilepim vsako k svojem receptu. kako se bo razvila zgodba o valentinovi tortici pa tudi poročam. hvala vsem, in lepo nedeljo želim! nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti