V čem se peče kruh?

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

tema odprta - 12. nov 2007 13:08 | ogledi: 4.624 | odgovori: 35

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pove, ali se za pečenje kruha v pečici, dobijo kakšni posebni pekači. Zdi se mi namreč, da tisti, ki jih premorem doma, niso primerni za peko kruha. Najboj primeren se mi zdi tisti za lazanjo, ampak je pravokotne oblike, jaz pa bi imela rajši okrogli kruh. Kakšen premer naj bi imel okrogli pekač za 1 kg moke?

Hvala in lp,

Dawn

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

12. nov 2007 13:13

Jaz pečem kruh v pekaču od pečice in je ravno pravšnji za en hlebček. LP. mojca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. nov 2007 13:18

hlebca ni treba dati v model, spekel se bo na navadnem pekaču iz pečice in se ne bo prav nič razlezel. Saj tudi peki ne pečejo navadnih vrst kruha v modelih. Če pa želiš okrogel kruh za posebne namene - recimo "moško torto", ga pa mirno speci v tortnem modelu. Lisa

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

12. nov 2007 13:19

[citat=--mojcapt--]Jaz pečem kruh v pekaču od pečice in je ravno pravšnji za en hlebček. LP. mojca V moji pečici, ko sem kupila štedilnik ni bilo okroglega pekača. Če pa prav razumem, je vseeno kakšen je pekač, samo da je okrogle oblike. Torej zdaj me zanima še samo premer pa mogoče tudi višina pekača za 1 kg moke. lp, Dawn

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

12. nov 2007 13:20

[citat=--Lisa--]hlebca ni treba dati v model, spekel se bo na navadnem pekaču iz pečice in se ne bo prav nič razlezel. Saj tudi peki ne pečejo navadnih vrst kruha v modelih. Če pa želiš okrogel kruh za posebne namene - recimo "moško torto", ga pa mirno speci v tortnem modelu. Lisa Aha, hvala, mi je že vse jasno. lp, Dawn

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

12. nov 2007 13:23

jaz pečem kruh v tefalovi ponvi največji...tisti,ki se ročaj sname(so bile v merkatorju na pike) tako pečem okrogel kilski kruh Sporočilo je spremenil(a) Finka dne 12. nov 2007 13:24:28

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

12. nov 2007 13:26

Dawn, ti je že tudi Lisa napisala, hlebček spečeš v čisto navadnem oglatem pekaču od pečice. Hlebček se ne peče v nobenem okroglem pekaču, ker bi potem imel obris (rob) pekača, to pa potem ni hlebček. Enostavno ko testo vzhajaš v skledi, to testo zvrneš na, s peki papirjem prekrit pekač od pečice, nato pa daš vse skupaj v ogreto pečico in spečeš. LP. mojca

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

12. nov 2007 13:37

Hvala! Zdaj tudi vem, da ne rabim letati in iskati pletene košare za vzhajanje kruha in da lahko vzhaja kar v navadni skledi. Joj, kakšne probleme sem si delala s tem kruhom, zdaj pa vidim, da je to tako enostavno. Sploh ne upam povedati, koliko sem stara. No ja, celo življenje se učiš. Marsikaj sem že pekla, pa tudi kruh v kruhomatu, ampak v pečici pa ga še nisem in enostavno mi ni "kapnilo", da je to tako enostavno. Hvala vsem še enkrat. Dawn

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2007 13:41

Lahko tudi v rimskem loncu, tam se recimo čebiula po vrehu ne zažge, če delaš čebulni kruh... Pa skorjica je boljša...

Sicer pa jaz tudi kar tako, na pladenj in v pečico, v 25 minutah je pečen.

lidka

minis  

član od: 15.3.2007

sporočila: 10

12. nov 2007 13:45

Lahko tudi v jenskem pekaču, jaz ga vedno v njem pečem in je vedno njam..... minis

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2007 14:47

Lahko zadevo pečeš v glinastem pekaču, bo zelo rustikalno. Pred prvo uporabo je treba pekač namočiti z mlekom (oziroma ti prodajalci povedo, kako se zadeva pripravi). Če si živiš v LJ oziroma si blizu Leclerca - tam pa imajo na konditorski stalaži tudi kartonaste modele za pecivo iz kvašegega testa za enkratno uporabo (mislim, da so trije modeli v setu). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti