V čem se peče kruh?

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. nov 2007 19:10

Če se že slučajno ne peče v krušni peči (kjer se pče brez podlage),ga pečemo na peki paperju na originalnem pekaču od pečice.Kruhek je vedno lepe oblike in slasten :).Hvala mamica Roncolino

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. nov 2007 19:11

Spet sem v položaju, ko je dobro, da me ne poznate, saj bi opazili mojo  nemajhno zadrego.

Do preg kratkim sem bila prepričana, da večina peče kruh na "plehu" od pečice kot hlebec. Da nekateri kruh denejo v tisto oglato škatlo, ki je za kdove kak bistvit. Da se posodice za juhe spečejo v glinastih lončkih, sem šokirala celo peka v naši lokalni pekarni ( ja, ne pečejo jih).

Sem pred leti videla v trgovini en model, ki je imel celo zareze na dnu. In sem potem leta razmiljala, kaj paše v ta model.

Tale tema kaže, da so možnosti precej večje kot je bil moj domet .

Kot opravičilo naj povem, da sem zrasla ob le nekaj vrstah kruha: črn, bel in bel, pomokan. In sem razmišljala, kako delajo štruce, saj je babica delala le hlebce, tisto sem pa videla na svoje oči.

Če kdo izumi kaj posebnega, le naj napiše.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2007 19:55

Loni, mi je kolegica ravno včeraj o njih govorila, simboli posameznih pokrajin menda, bom povprašala, alhko ji pa ZS pošlješ, na bios. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 21:21

Daj jo ti vprašaj, ker sem te dni med "ptičI" in sem bolj omejena s sodobno tehnologijo - je sploh nimam. Če ti ni odveč. Prosim in hvala. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2007 21:24

Odveč mi ni, samo pozabila bom. Upam sicer, da ne. rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 21:51

Sicer sem pa ravnokar poslala avtorici kar elektronsko pošto, morda pa dobim odgovor. Loni Makaroni

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

13. nov 2007 23:35

Punce ne se smejat ampak ; kaj je to "rimski lonec"? Nobene ne zafrkavam - res ne vem Issi

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

14. nov 2007 0:41

Issi je napisal/a:
Punce ne se smejat ampak ; kaj je to "rimski lonec"? Nobene ne zafrkavam - res ne vem Issi
Podolgovat glinen pekač s pokrovom. Vsaj tako že nekaj let mislim. seherezada

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2007 8:44

elaphus in loni - tisti modeli se v mojem kraju dobijo v trgovini s spominki. Pakirani so v lepo škatlo, zraven je zgibanka z recepti. Pa modelček ni ravno majhen, kar lušten "hlebec" se speče. Sama imam probleme v zvezi s kruhom (ne smem ga pojesti veliko, žal), pa še spečem si polnozrnate, pirine, s semeni... - in pečem v modelu za mafine. Napolnim jih z žlico testa (ta testa itak morajo biti redka) in speče se primerno velik valjček, ki ga zrežem na tri male okrogle koščke kruha. Izgleda lepo, pa tudi praktično je. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti