V čem se peče kruh?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. nov 2007 20:28

Kruh lahko pečeš v skoraj čemerkoli, kar pač ne gori pri 220 stopinjah;) Ja, res je zelo enostavno:) Na pekaču od pečice lahko spečeš hlebec, štruco in seveda vse drobne kruhke: žemljice, kajzerce, pogačice, ploščate kruhke, lepinje, čabate,... V modelih lahko spečeš kruhe posebnih oblik, če si želiš malo posebnega. Jaz imam en model za tako malo hecno štruco, pa ga večinoma uporabljam za pecivo, čeprav je v osnovi namenjen za kurh, ampak v pečici navadno pečem manjše kruhke, ker so nama tako srčkani, pa še fajni so za zmrznit in imaš potem vedno sveže, ko jih v 5 min. pogreješ v mv... Okrogli model se zelo lepo obnese za "party kruhke", kjer zamesiš vsaj dve vrsti testa iz različnih mok (ena mora biti temnejše oz. druge barve kot druga), še bolj zanimivo pa bo, če bo test več (slavistke pomgajte - eno testo - več test?;)ja, ne da se, ampak bi bilo fino, da bi se dalo...) Potem iz teh različnih vrst testa oblikuješ kroglice in jih polagaš eno zraven druge, malo narazen, ker še narastejo, jih pustiš vzhajat, premažeš z vodo, mlekom ali jajcem ali mešanico in posuješ z različnimi semeni, makom, sezamom,... super zgleda! Okrogli model je fajn tudi za razne polžke, saj se oblika ponovi, čeprav so polžki dobri v kateremkoli medelu... Najbolj zanimivo pa je kruh speči v glinenih lončkih za rože (čistih in samo za to namenjenih, seveda. Ker so lončki različnih oblik, so tudi kruhki različni. Ali pa si narediš modelček po svoji zamisli iz kartona, ga spneš s sponkami ali skupaj "sklamfaš" (s spenjačem) in obložiš s pekijem (priporočam, da peki kar zraven spneš). Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. nov 2007 20:38

Ja, v lončkih je že Jamie pekel. Loni Makaroni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. nov 2007 20:50

Sem ravno danes brala v nekem časopisu, da so izoblikovali majhne glinaste skodelice, v katerih naj bi se pekel kruh - različnih oblik in z različnimi vzorci. te posodice naj bi prodajali kot spominke - so pa precej majhne, v njej spečeš kruha za eno kajzerico, se mi zdi.

LP

cervus

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. nov 2007 20:56

Kruh pečem v rimskem loncu ali večjem glinenem modelu, ki je namenjen prav za peko kruha. Pekla sem tudi že zeliščni kruh v cvetličnem lončku za darilo. kobra 1

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

12. nov 2007 21:48

mojcapt je napisal/a:
Jaz pečem kruh v pekaču od pečice in je ravno pravšnji za en hlebček. LP. mojca
Isto jaz. V pekač dam silikonsko podlogo, tako da pekača niti umivati ni potrebno. seherezada

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

13. nov 2007 9:58

JAz tudi pečem v pekaču od pečice, pa mi rata lep hleb okroglela kruha :) nalin

neznan uporabnik

13. nov 2007 12:11

Štruca pride zelo lepa, če jo oblikujemo tako, da ko testo po prvem vzhajanju premesimo nekoliko sploščimo in nato malo razvaljamo na pultu (debelina cca 1 prsta ali celo malenkost več) in nato se kruh zarola enako kot za potico le brez nadeva. "Šiv" ko se položi na pekač pa mora biti obvezno spodaj. Tako potem jaz vzhajam kruh oz. štruco kar na pekaču od pečice, ki ga prej obložim s peki papirjem. Primerno vzjhajanega še narežem, premažem s toplim mlekom in hajd v peč. Na tak način nastaneta na pekaču dve lepi štruci in približno 1 kg ali malenkost več moke. Meni tako oblikovan kruh tudi lepo obdrži obliko. Za pletenko pa naredim tako, da kruh po prvem mesenju oblikujem v nekakšen debel svaljek, daljši kot je pekaž v katerem bomo pekli, malo sploščim (višina cca 2 prstov) in nato dva-krat prerežem, skoraj do konca (tako da se na enem koncu trakovi še držijo skupaj). Prepletem in nato dam v pekač, ponovno vzhajam, premažem z mlekom in v peč. Ne ustrašite se, ker ko se testo prereže na trakove izgleda res grozno, ko pa lepo vzaja se nikjer ne vidi več robov. Meni je oblika pletenke zelo simpatična, zlasti pri boljših kruhih in potičnega testa, tedi

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. nov 2007 18:00

Kruh lahko pečete kjerkoli. V vseh emajliranih "protfanih" se spečejo normalni hlebci in štruce, pa tudi žemlje, makovke,lepinje in jufke.Kruh lahko brez nadaljnega pečete tudi v vseh "teflonskih" modelih - šarkelj, srnin hrbet.... Tudi v silikonskih modelih se kruh zelo lepo speče. Nenazadnje imajo ponekod za peko kruha tudi kamnite ali glinene plošče, ki jih dajo v pekač, pregrejejo v pečici in nato na njem zapečejo kruh.Popolnoma vseeno je, če boste pod testo potresli malo moke,ali ga pekli na peki papirju. Le voljo, testo in vročo pečico potrebujete in nič komplicirat. ati zlati PS Pozabil sem omeniti tudi vse vrste glinenih modelov za peciva in ostalih inprovizacij iz tega materiala. Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 13. nov 2007 18:02:01

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

13. nov 2007 18:35

Ce pecete v glinenem loncku za roze - ali loncek s cim premazete, da se kruh ne prime? slepakura

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2007 18:56

Elaphus, jaz sem že na lovu za njimi, ko jih staknem, sporočim. Povsod o njih piše, nikjer pa ni omenjeno, kje naj bi jih človek kupil. Bi bilo super darilo za mojo ameriško sestrično. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti