Leča

Noni 23  

član od: 27.10.2007

sporočila: 22

tema odprta - 12. nov 2007 9:27 | ogledi: 10.918 | odgovori: 13

Zdravo!

Mene pa zanima če ima kdo kak recept z rjavo lečo? Privlekli smo jo domov, zdaj pa ne vemo kaj z njo Na kulinariki sem našla samo enega...

Noni 23

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

12. nov 2007 9:47

Lečina juha, nardiš zelo podobno kot fižolovo juho, pa v solati, pa dodatek juham...............pa kot prilogo drugim jedem.......................

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. nov 2007 10:53

Jaz iz rjave leče pripravljam sledeče stvari: pri pripravi indijske hrane, kot juho, enolončnica iz rjave leče (ali pikantna varianta ali podalpska s kakšnim prekajenim mesom), kot omako z zelenjavo, kot toplo solato z rukolo in rdečo čebulo (začinim z balzamičnim kisom- na to pa blazno dobro paše filet postrvi), kot dodatek solatam (predvsem k radiču), iz nje se pripravi okusen namaz, ocvrtki, itd. Veliko receptov, ki vsebujejo lečo je v knjigi Pozabljene (ali pa je mogoče spregledane) stročnice ter v knjigi Krišnova kuhinja. fresh

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. nov 2007 12:03

Lečo ponavadi tlačim vsepovsod: v juhe, enolončnice, polpete, ....tudi solate, namaz,... Jelenckova

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

12. nov 2007 12:28

Tudi jaz delam podobno kot Jelenckova. ajetam

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. nov 2007 14:55

fresh je napisal/a:
iz nje se pripravi okusen namaz,
Mene zanima recept za tale namaz. Prosim in vnaprej hvala.

Noni 23  

član od: 27.10.2007

sporočila: 22

13. nov 2007 0:06

Ammm... Bi lahko dobila točen recept za polpete pa juho??? Sem namreč popolna začetnica, pa mi "naredi juho ali pa solato" bolj malo pomeni... Aja pa limetka hvala za link. Bom probala. Zveni zanimivo! Noni 23

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

13. nov 2007 8:27

JUha : v enem loncu skuhaj lečo v osoljeni vodi kateri dodaš lovor, (lečo večer prej namoči), je pa ene 3 pesti leče dovolj, če jo skuhaš preveč jo zmrzni, pa uporabi drugič, ali pa solata, namaz,......itd..... V drugi osoljeni vodi pa skuhaj na kocke narezano zelenjavo (rdeče korenje, rumeno korenje, zelena, peteršilj, malce kolerabe, por, celo čebulo ---- kar od tega nimaš ni panike, važno je korenje).... POtem pa ko bo kuhana zelenjava dodaj odcejeno lečo, popraj dodaj še malo majerona. V ponvici prepraži na malo masla česen, dodaj žličko rdeče paprike, malce premešaj in dodaj leči (tu lahko dodaš še eno žlico moke),malce pokuhaj. POskusi, dodaj po potrebi še sol...... Solata pa naredi kot navadno solato, dodaj nariban korenje, koruzo, ......narezano papriko,.....kar ti pade pod roke, kakšna tuna,....majoneza........

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

13. nov 2007 8:38

Noni 23 točen recept je včasih problem, ker vedno znova improviziram in jedem dodam sestavine, ki jih imam takrat pri roki - skratka stvar trenutnega navdiha. Bom pa ti navedla nekaj primerov. Solate - lečo lahko dodaš solati iz zelja, fižolovi solati, motovilcu, radiču, paradižnikovi solati,... Namazi - zmiksaš lečo, maslo ali olivno olje, peteršilj, čebulo, česen, tuno, kislo smetano... skratka uporabiš sestavine, ki so ti všeč. Zadnjič sem prvič delala namaz iz čičerike. Uporabila sem čičeriko, olivno olje in česen, vse skupaj zmiksala s paličnim mešalnikom in je bil super namaz. Enemu delu sem nato dodala še tuno in malo kisle smetane, pa je bil še boljši. Lečo dodajam tudi zelenjavnim juham in enolončnicam iz mesa in zelenjave. Zelo dobro paše k enolončnici iz mesa (poljubnega) in stročjega fižola (in morda še koruze in korenja). Pozimi pogosto jemo juho iz fižola in leče. Oboje skuham in zmiksam, dodam kuhane testenine in praženo čebulo in slanino, pred serviranjem pa vmešam še precej peteršilja ali drobnjaka. Obilo veselja z lečo. ajetam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti