Zeloooo suha koža

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

tema odprta - 11. nov 2007 22:01 | ogledi: 17.734 | odgovori: 65

No, pa se še jaz obračam na vas z mojim problemom :( Podobne teme nisem najdla, če sm jo spregledala se opravičujem :(

Problem imam namreč z zeloo zeloo suho kožo. Seveda je največji problem obraz, ostalo me niti ne gane :)

Občasno se mi na obrazu pojavijo tudi majhni (do 2 cm) rdeči zelo suhi flekci. Malo sem se opazlovala in nekako prišla do ugotovitve, da se ti flekci ponavadi pojavijo po kopanju, tuširanju in kadar mi je zelo vroče. Pred dvemi leti je bilo poleti katastrofa. Vijoličasta sem bila v obraz :( in ko sem šla h zdravniic je rekla naj grem v lekarno in mi bojo tam dali negovalno kremo, pa sm probala Eucerin, Avene, Vischy ... pa nč ni pomagal. Zdej mam že dobro leto kremo og Schellerja z osatovim oljem, pa sm z njo še najbolj zadovoljna.

Ampak še vedno, je nujno potrebno mazanje vsaj enkrat na dan - če ne, me zateguje k bi bla na plastični

operaciji :( pa tud flekci se še vedno občasno pojavijo.

Če ma kdo podobne probleme oz. pozna rešitev naj mi pomaga.

Ker verjetno moja zdravnica meni ne bo dala napotnice za dermatologa.

 

Vnaprej se zahvaljujem.

 

Pitončica

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Temo je spremenil(a) Pitončica dne 11. nov 2007 22:18:22

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. nov 2007 22:07

Kaj pa tista čista navadna Nivea? Ti pride preveč mastna koža? Jaz tudi pozimi dobim kake take flekece, drugače imam mastno kožo. Potem se pa čisto na tanko namažen s to navadno Niveo, pa je boljše. Če ti ta krema odgovarja, se jo drži. Pa vedno se takoj z njo namaži, ko prideš izpod tuša. Jelenckova

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

11. nov 2007 22:15

Pred dvema letoma sem dobila takojšnjo reakcijo na neko kremo za obraz. Občutki so bili zelo podobni temu, kar navajaš ti, Pitončica. Edino, kar mi je takrat umirilo kožo je bila krema, ki jo izdelujejo v lekarni - vlažilna krema za suho in občutljivo kožo. Pa še cenovno zelo ugodna je. Poskusi, morda ti bo ustrezala. Vandrovka

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

11. nov 2007 22:18

ja sej, to k pridem izpod tuša je prva stvar ki jo naredim :)

Zanč en dan sm si sam lase umila, pa sm bla že flekasta okol ušesa, po obrazu :( in sm se seveda pozabla namazat :( Ko sem se zjutri ustala, se umijem, namažem in napol zaspaana šibam u službo. Pa se u službi pogledam v ogledalo .... skor me je kap. Tak velik flek sm mela da sm bla ceu dan slabe volje :(

 

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice Pitončica

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

11. nov 2007 22:22

Kolegica, ki ima težave z zelo suho kožo si pomaga z oljčnim oljem. Tudi jaz se mažem z njim (tudi po obrazu zvečer) in mi zelo odgovarja. Pomembno pa je, da se nanese na mokro kožo, saj se veliko bolje vpije in sploh nisi tako masten, da ne bo mogel v normalna oblačila. Torej ko se stuširaš se nič ne obrišeš ampak se takoj namažeš z oljem, ki ga dobro vmasiraš. Morebitno odvečno vlago in olje pa lahko popivnaš s papirnato brisačko. Poiskusi, nič ne stane saj ga imaš verjetno v kuhinji. Lep pozdrav magnolija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. nov 2007 22:29

Pitončica, nujno zamenjaj šampone za telo in lase! Očitno si alergična nanje, zato poskusi najprej to. Uporabi proizvode za otroško nego. Tudi jaz sem imela zelo suho kožo. Pa sem bila enkrat v nakupovalnem centru, kjer je imela predstavitev svojih izdelkov gospa Kahne. Že od daleč me je zagledala in rekla, da ima nekaj zame. Priporočila mi je vitamisko olje z vitaminom E in stabilni vitamin C, iz česa se naredi koktejl in namaže na obraz. Že tam mi je namazala kožo z vitaminskim oljem in učinek je bil takojšen. Bila sem res presenečena in od takrat uporabljam te izdelke. Res mi ustrezajo, pa čeprav njenih izdelkov nekateri ne marajo preveč, meni odgovarjajo... katka

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

11. nov 2007 22:32

Ker sem imela probleme z prhljajem in izpadanjem las, sem zamenjala že veliko šamponov :( pa je rezultet še vedno isti :( zgleda da bom mogla probat z ledeno vodo :) Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 11. nov 2007 22:32:50

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

11. nov 2007 23:13

Pitončica, probaj z jojoba kremo od alverde ( dobiš v dm-u) ali pa z olivnim oljem glede na to, da imaš poleg ekstremno suhe tudi tako občutljivo kožo. Glede šampona za lase pa probaj s tea tree šamponom od alkmene ( dobiš v mullerju). Je zelo nežen..samo vonj je malce neprijeten. Za telo pa je meni dober šampon od babylove(v dm-u) ali pa babylove pena, ki se pa žal ne da več dobit. Miškolina

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

11. nov 2007 23:17

Pitončica svetujem ti,da še enkrat stopiš do svoje zdravnice,da ti napiše napotnico za dermatologa mogoe imaš kakšno kožno obolenje,pa,da ti predpiše ustrezno kremo,ker če je kaj resnega,tega ne boš odpravila z Niveo ali pa kakšno drugo kremo-govorim iz lastnih izkušenj-od odtroštva dalje me spremlja suha koža in razna kožna obolenja,tako,da prosi zdravnico za napotnico.Dermatolog ti bo predpisal kakšno kremo z kortikosteroidi,kar seveda ni zdravo,bo pa ti verjetno edino pomagalo. nicol

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

12. nov 2007 0:03

Živijo, moji hčerki se vsako jesen, ko se vreme ohladi in zažnejo vetrovi in mrazovi, pojavijo na rokah mali flekeci, ki so po dveh dneh suhi. Podobno kot ekcem. In čez nekaj dni( kljub mazanju) nastane krastica. Poskusila sem že vse mogoče, njena zdravnica mi je predpisala kremo, ki so mi jo potem zmešali v lekarni, pa ni nič bolje. To se ponavadi vleče do spomladi, oz. ko postaja bolj toplo. Mi lahko kaj priporočate kaj še naj probam ? Hvala in LP, Rmeli Rmeli

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. nov 2007 4:02

Pitončica, kot je napisala miškolina. Kupi jojoba kremo od Alverde iz DM-a. to uporabljaj zvečer, podnevi pa lahko od Yves Rochera Rici kremo. Jaz sem imela enake težave, pa so prejšnjo zimo minile s pomočjo teh krem. Lahko pa uporabiš 100% čisto jojoba olje. Če ne veš kako do njega, ga ima ena moja prijateljica. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti