Zeloooo suha koža

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

23. dec 2009 19:02

Tudi sama sem imela do poletja zelo suho kožo. Ker sem imela čas, sem brala po forumih in prišla do spoznanja, ki ga uporabljam. Ko se tuširam, uporabljam trdo milo s karitejevim maslom ali pa pravo olivno milo. Če prenesete volj potem je še boljše olivno milo z lovorjem, ki vlaži kožo. Pri kopanju v bani, dodajte, če imate morsko sol žlico olja (olivnega, mandljevega oz. kateregakoli), ker sol izsuši kožo. Takoj po tuširanju pa se namažem z oljem. Naredila sem si mešanico olj. Za zelo suho kožo je fino olje mareličnih pečk, mandljevo, olje pščeničnih kalčkov, arganovo (ta je za kožo zakon!). Za kožo (tudi za obraz) uprabite arganovo olje iz nepraženih jedrc argana, ki ga dodate 10-20% (ker je drago)k drugemu olju npr. olju pščeničnih kalčk, jojoba, makadamija, zelo dobro se vpija lešnikovo olje. Lahko zmešate tudi 4-5 olj skupaj. Arganovo uživam vsak dan po 1-2 žlici. K taki mešanici lahko dodate eterična olja (labdanum, lovor, pačuli) cca. 10kapljiv na 10 ml osnovnega olja. Za obraz pa svojo kremo obogatite s par kapljicami arganovega olja in kapljico ali dve pačulija. Pazi eterična olja se ne nanašajo direktno na kožo (razen sivke in čajevca). Tudi sama sem imela zelo suho kožo na rokah, okrog nohtov se mi je prav luščila. Vikica priporočam ti, da reskiraš in kupiš hladno siskano arganovo olje iz nepraženih jedrc in arganovo milo ali pa olivno. Roke si vsaj dvakrat dnevno zmasiraj ali namaži z oljem, saj je to samo kapljica ali dve. Čez pa s kakšno bogato kremo. Tudi jaz nisem tega vedela, dokler mi ni neka prodajalka s kremami rekla, naj roke najprej namažem z oljem, nato pa s kremo. Moram reči, odkar uporabljam ta mila in se po tuširanju namažem z olji, nimam več suhe kože. Prej včasih sem si slekla štunfe in je kar letelo po zraku, kot kakšen prhljaj. Tega ni več. Res pa je, da si tudi roke pridno mažem. Če ti povem, ko obešam perilo imam po prijemanju tega perila čisto suhe (kot da so razjedene) blazinice. Zato imam na pralnem stroju kremo za roke na pumpico, ki jo uporabljam čez dan, ponoči pa bolj bogato. Pa še to: za suho kožo na obrazu je dobra rožna voda, na katero še preden se posuši razmažeš kapljico ali dve olja (arganovo, zelo dobro je šipkovo, redči z makadamijo, dobri so pščenični kalčki). Za začetek je res morda strošek, vendar enako količino olja uporabljaš dalj časa kot kremo. Poskusi, ne bo ti žal! Tudi sodelavke so upoštevale moj nasvete. Ena je šla skozi terapije (kemo, biološka in še neka) in ima kožo praktično prežgano. Členke na rokah je imela kot ti. POskusila je z arganovim oljem in milom. In mi je rekla, da ji pomaga. Tudi druge so začele uporabljat olje in so zelo zadovoljne. Sicer ti moram povedat, da ženske na Hrvaškem precej uporabljajo te zadeve. To je bilo kar nekaj nasvetov, odločitev je tvoja! LP, biba

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

26. dec 2009 18:36

Jaz bi pa vprašala če ima mogoče katera izkušnje s kakšno kremico za roke -suhe,s kozmetiko Lush? Jaz imam namreč izredno suho kožo na rokah in mi tudi nič kaj ne pomaga,naj povem,da sem bila že tudi pri dermatologih in ni nobenega učinka z zdravljenjem z njihove strani. Sem pa nekaj malega slišala o kozmetiki Lush,ampak bore malo. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

26. dec 2009 19:20

http://www.dr-scheller.com/index_en.php#/ho

 

Takole, moram povedat da kar ostajam pri tej kremi, ker sem si z njo najbolje pomagala oz. svoji koži. Rdečice skoraj da ni več, tudi flekci se le še sm pa tja kdaj pojavijo, pa  še to rešim z malo debeljšim nanosom kreme ....

je pa res da se ne pudram, če že se moram, potem to spet prinse kup težav ...

 

Lp

Pitončica

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

29. dec 2009 1:05

Da še jaz podelim svoje izkušnje in to predvsem tistim, ki imajo težave serboroičnim dermatitisom. S tem spopadam od kar vem zase in je od pubertete naprej stanje bilo praktično neznosno. Najprej se je to pokazalo kot prhljaj v lasišču, potem je šlo naprej na obrvi, kotičke nosnic, usta, ušesa in nazadnje sem imela rdeče fleke po celem obrazu. Ti so se potem sušili in luščili v belih kosmih. Ne bom niti omenjala kakšen vpliv ima to na odraščujočo psiho... Da ne bom predolga, po petnajstih letih bolj ali manj rednega letenja okoli dermatologov, poskušanja raznih naravnih mazil in z majšimi oz začasnimi izboljšavami (za ceno stanjšane kože kot posledico predolge uporabe kortikosteroidov), sem po kakšni urici googlanja prišla do svoje odrešitve kar sama. Po treh letih (trkam na les) imam tega hudiča končno pod kontrolo in sem praktično drugi človek ker mi je prej vedno bila muka it med ljudi... (Moja) rešitev je uporaba Eucerin Repair Lotiona z 10% ureo (enkrat do dvakrat na dan, posebej po tuširanju) in malce Vichy Dercos šampona proti prhljaju, ki ga kapnem na mokro vato, grem s tem po obrazu in pustim delovat dve, tri minute, nato sperem. Dokler se mi koža ni nomalizirala sem to počela vsakih nekaj dni, na začetku še pogosteje. Zdaj pa le enkrat na deset dni oz po potrebi. Po šamponu se obvezno namažem z losionom. Tako da za suho kožo prisegam na Eucerin http://www.eucerin.si/dry_skin/10_urea_lotion.asp Lep pozdrav. Y.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. dec 2009 8:39

Pitončica, moja sestra prisega na isto kremo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti