Zeloooo suha koža

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. dec 2008 8:18

No ja, res vsakemu paše nekaj drugega.

Meni izredno paše Arganovo olje. Čudovito za mazanje, še bolj pa blagodejno dene koži. Nič več ni flekecov, pikic, srbenja, luščenja in še česa. Je sicer malo dražje, je pa odlično. Da pa ne bo vse skupaj predrago, kombiniram Arganovo olje in Jojoba olje. Enkrat namažem z arganovim, ko je bila kriza, ko se pa umiri pa z Jojobinim.

sedaj pa že kako leto nisem imela nobene krize, pa še kar pridno kombiniram, da spet ne izbruhne. Koža pa pri mojih letih kot dojenčkova.

Kyara

damas  

član od: 24.8.2006

sporočila: 14

16. dec 2008 10:47

jaz hodim k zasebnemu dermatologu (dr. Rems) na Ptuj in sem ful zadovoljna. res se posveti problemom z kožo. jaz sem bila že nekajkrat pri njem in mi je vedno pomagal. lana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. dec 2008 11:53

Kaj pa kakavovo maslo? Meni se zdi super tudi za obraz. Za noge, telo poleti. Sama se mažem po obrazu z mešanico kakavovega in kokosovega masla, namenjeno malim otrokom. Kupljeno. Loccitane. Mi je bolj všeč, ker je narejena že mazljava struktura. lidka [sonce]

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

16. dec 2008 13:31

Mogoče bi lahko poskusila Elisabeth Arden Eight Hour Cream ...

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

23. dec 2009 12:02

Prebrala sem vse o tej temi, odgovorov je ogromno, sprašujem se ali se je medtem pojavilo kaj novega. Tudi mene namreč muči suha koža, kar je verjetno posledica suhega zraka ob kurjenju centralne kurjave in pa hladnejše vreme. Členki prstov mi namreč pordečijo in tudi razpokajo, razpokajo mi tudi pete in palci na nogah. Mažem si z olivnim oljem, s kremo Oriflama FOOT SCRUB, kamilčno kremo za roke . . . . . Vendar vidnejšega uspeha ni. Imate kakšne nove izkušnje?

neznan uporabnik

23. dec 2009 12:24

Ob res hudi izsušenosti rok si naredim oblogo iz čistega karitejevega masla, avokadovega olja in še česa, kar imam doma, si roke na debelo napacam s to žavbo, si oblečem bombažne kozmetične rokavice in grem spat. Zadevo sperem zjutraj in je več kot očitna razlika. Brez pitja zadostnih količin vode pa ne bo pomagala prav nobena maža ... jancka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2009 13:34

vikica je napisal/a:
Prebrala sem vse o tej temi, odgovorov je ogromno, sprašujem se ali se je medtem pojavilo kaj novega. Tudi mene namreč muči suha koža, kar je verjetno posledica suhega zraka ob kurjenju centralne kurjave in pa hladnejše vreme. Členki prstov mi namreč pordečijo in tudi razpokajo, razpokajo mi tudi pete in palci na nogah. Mažem si z olivnim oljem, s kremo Oriflama FOOT SCRUB, kamilčno kremo za roke . . . . . Vendar vidnejšega uspeha ni. Imate kakšne nove izkušnje?
Ena beseda: dermatolog. Vendelina jr.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

23. dec 2009 14:18

Jaz uporabljam v tem obdobju Bepanten in pa 100% Shea butter (karitejevo maslo) pa moram rečt da pomaga, nekaj časa se mažem s tem pa je bolje, potem pa spet navadna krema.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. dec 2009 14:52

za roke je men najboljša badger krema http://www.yogamatters.com/product/695/mibadgheal/badger za telo madljevo olje in pa predvsem brez dražečih tušgelov. že nekaj časa si ne kupujem tušgelov v običajnih trgovinah in pomaga. bannanna_v_slo ;) Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 23.dec 2009 14:52 Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 23.dec 2009 14:53

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. dec 2009 15:28

Melkfett mit Ringelblumen - Extrat.

Oprostite, mislila sem da smo na nemškem portalu...

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti