Zeloooo suha koža

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

12. nov 2007 22:00

Suha koža potrebuje vlago! Nujno je popiti najmanj dva litra vode na dan. Če ne boste pile dovolj, vam nobena krema ne bo pomagala. In vstran od mastnih krem, ki nimajo funkcije vlaženja. Bodite previdne pri nakupu krem v lekarnah. Farmacevtke niso usposobljene za svetovanje o negi kože in pač prodajo, kar imajo na voljo. Pitončica, za začetek si daj na obraz masko za vlaženje in si jo čez pet minut speri z mlačno vodo (ne umivaj se z vročo vodo). Obvezno si pa vsak dan namaži obraz s hidratantno kremo. Uspeh bo viden v kratkem. seherezada

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. nov 2007 23:58

Mene zanima, Seherezada, če imaš kak recept za vlažilno masko? Takega mislim, ki je domače izdelave. Hvala že vnaprej! titta=

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

13. nov 2007 7:36

predvsem veliko tekočine-voda ali neladkani čaji.Jaz sem poizkusla s kozmetiko Dr.Hauschka in sem zelo zadovoljna.Je vse na naravni osnovi,ni kemičnih dodatkov.Uporabljajo se drugačni principi čiščenja kože in nega.Koža mora predvsem ponoči delati sama.Poizkusi,mislim da ti nebo žal.prodajajo v Sanolaborju,domačih lekarnah.Vprašaj,za obiske nihovih zastopnikov,ki ti svetujejo in naredijo brezplačno nego Lp. bojči

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

13. nov 2007 8:59

Tudi jaz sem imela podobne težave s kožo na obrazu. Bila sem tudi pri dermatologu, pa ni nič pomagalo. Prepovedal mi je jesti čokolado in še nekaj stvari pa se ne spomnim več.

Pitončica, pojdi na NIVEINO internetno stran. Tam je tudi test kože, kjer moraš opisati koliko si stara, kakšno kožo imaš ipd. Na koncu ti še svetuje. Tu sem jaz dobila idealen nasvet za nego moje kože in težave imam zaenkrat rešene. 

marja

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. nov 2007 9:04

Jaz sem mnenja, da bi morala k dermatologu. Moj mož je imel velike težave s kožo, ko si je poskušal sam pomagati se je stanje samo še slabšalo. Zato je obiskal dermatologinjo in ta mu je pomagala, imel je neko kožno obolenje, ki ga je bilo treba zdraviti tudi s tabletami in kremo, ki so mu jo mešali v lekarni, sedaj hodi po neko kremo v Avstrijo, ker je pri nas še ni mogoče dobiti. Adrijanam

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. nov 2007 10:30

adrijanam, ali gre za kontaktni dermatitis? Tudi meni so mešali kreme in jedla sem tabletke... zdaj, ko je bolje, pa moram zelo pazit pri ličilih in kremah. Ampak, kot kaže, sem zaenkrat našla idealno kombinacijo :) s0ncek*

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. nov 2007 14:04

sOncek, da točno za to je šlo. Adrijanam

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

13. nov 2007 15:18

Lesnik, si me kar prestrašila. Ga pa hvala bogu malo uporabljam, ker nimam nevem kakšnih problemov.Opozorjena pa tudi nisem še bila. Ga pa uporabljam največ pozimi po potrebi. lili_stef

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. nov 2007 22:43

Pa vete, ka je vzrok suhe kože? Brisača. tumpika

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

14. nov 2007 0:31

titta je napisal/a:
Mene zanima, Seherezada, če imaš kak recept za vlažilno masko? Takega mislim, ki je domače izdelave. Hvala že vnaprej! titta=
Titta, za kakšnih pet minut si namaži na obraz med, navaden čebelji med. Mogoče boš sprva malo čutila, da nekako skeli, a se ne prestraši, ker je to znak, da se vpija v kožo. Brez skrbi si ga dajaj na obraz vsak teden. Sama sem ga uporabljala dolga leta in bila zelo zadovoljna in vse, katerim sem to svetovala, mi vedno znova povedo, kako super stvar je to. Pa na vrat ne pozabit, saj si verjetno že videla ženske z lepo kožo na obrazu, vrat je kazal pa deset let več, kot so bile stare. seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti