Zeloooo suha koža

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

12. nov 2007 8:48

Nistvarvdehidriranosti ampak v revnosti kože. To sem imela pred kakimi tremi meseci. Sem šla v lekarno in so mi dali kremo od laboratorija La Roche Posay - TOLERIANE. Sem ko nova! Vse ostale zadeve, ki jih priporočate, sem sprobala, pa ni bilo nič bolje. Kožo je treba nahranit in ji dodat vlago in maščobo, če se pojavijo fleki, drugače ne gre. Poskusi! lesnik

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. nov 2007 8:50

Čeprav nismo zdravniki (v tem primeru se strinjam z Vendelino) bi vseeno posredovala svojo izkušnjo - več vas je že omenilo Avene. Pred kratkim sem se kakih 14 dni dajala z alergijo neznanega izvora, ki je izginila šele po nulti dieti in kar nekaj zdravilih. Vzroka še danes ne vem. Obraz je bil zelo prizadet, koža zabuhla, rdeča, močno srbeča, po nekod suha in luskava. Ko je šla zadeva počasi v zaton sem v lekarni dobila kremo od Avene za netolerantno in razdraženo kožo in vam povem - zadeva je resnično pravi balzam za ponorelo kožo. Kasneje sem prebrala, da vsebuje cca 65% termalne vode in še neke druge blažilne sestavine, ampak imam pa po njej kožo kot že dolga leta ne. Fleki in srbenje so se umirili in izginili, zdi se mi da celo blažilno vpliva na moje smejalne gubice, ki jim do sedaj nobena Augencreme ni bila kos. Drugače pa - hčeri je, ko je imela kontatkno alergijo na kombinacijo dude, sline in mraza, zelo pomagala krema od Matika - ognjičeva z dodatkom čajevca. Je bilo v dveh dneh dobro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. nov 2007 10:05

Včasih je treba mogoče razmislit tudi o tem, kaj damo na krožnik in potem v svoja usta... Pogosto je treba spremenit le prehrano, pa se tudi težave rešijo. Kreme so dostikrat samo začasna rešitev problema. Kozmeja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. nov 2007 11:41

kobra 1 je napisal/a:

"Termalna voda v spreju je pa največja napaka. Izsušuje kožo. Nekje sem prebrala, zakaj je temu tako (strokovna obrazložitev), samo je ne znam ponoviti."

 

Se ne strinjam! Če je koža suha-luskova je dehidrerana, torej v pvi vrsti potrebuje kvalitetno vlago! Ni rečeno, da so mastne kreme dobre za suho kočo. Za to je dober primer ravno pitočnica, ki je probala že z raznimi maziili, pa ni pomagalo....

kobra 1

http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de

Še posebej tole:

Sam koncept teh termalnih vod z mnogimi minerali za pršenje po obrazu za hidracijo je popolnoma zgrešen, saj s svojo vsebnostjo topljencev osmotsko delujejo in dobesedno vlečejo vodo IZ kože in jo torej dehidrirajo. Saj se fino sliši, kako bo koža navlažena s to meglico termalne vode, in sprva tudi da tak občutek, takoj ko pa se posuši, ga logično zamenja zategovanje. Take vode bi delovale, če bi bile hipotonične, torej bi bil bistveno boljši kak precejeni zeleni čaj v ta namen (antioksidanten pa še brez nepotrebnih topljencev). Sonja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

12. nov 2007 12:25

Pitončica, imela sem enake probleme. Šla sem k dermatologu in izkazalo se je, da je šlo za eno obliko dermatitisa. Na obrazu sem imela rdeče flekece, koža me je srbela, bila izredno suha in se je luščila. V tem primeru se izogibaj ognjičevemu mazilu (meni se je situacija zelo poslabšača, nastale so že prave krastice), prav tako pa mi ga je strogo prepovedala dermatologinja. Zdaj uporabljam kremo za suho in občutljivo kožo (dobim jo v lekarni, tako mi je svetovalala tudi dermatologinja) in izključno medicinske preparate za čiščenje kože. Torej, pojdi k dermatologu. Do takrat pa se izogibaj ognjičevemu mazilu (in vsem mastnim kremam, mazilom in oljem, ti stvar le še poslabšajo). V lekarni si kupi VLAŽILNO kremico (ne mastno!!!), povej, kaka je situacija, da ti bodo znali pravilno svetovati. Ko pa prideš do dermatologa, bo pa tako in tako vse ok. Imejte lep dan še naprej. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 12. nov 2007 12:26:21

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. nov 2007 12:50

Vsaka stvar ima več resnic. Tisto kar je moja resnica, ni rečeno, da je od vseh. Nikoli ne svetujem stvari, ki so samo nekje prebrane, ampak so tudi v praksi sprobane.

In tudi uporabljati take stvari, samo zato, ker si jih dobiil za darilo tudi ni smiselno.

Se pa , da je treba najprej pomoč poiskati pri strokovnjaku.

 

kobra 1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. nov 2007 13:25

Važno pa je predvsem to, ne glede, kaj uporabljate, da zadeva nima alkohola in da nima dodanih dišav. Koža namreč reagira na ta dva dražljaja borno, vsaj suha in občutljiva koža. Pa na dišave v kremah se rade pojavijo alergije. Zato prisegam na 100% naravno, je pa na vsaki embalaži potrebno prebrati sestavo kreme. Kyara

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

12. nov 2007 15:17

Kar se tiče flekcov, imam tudi jaz ta problem. Bila sem pri dermatologu in mi je dal tonik ,,elocom,, in ko imam težave se namažem pa je boljše. Drugače pa se mažem s kremo za suho kožo in to je to. Dermatolog mi je rekel, da bom s tem morala živet in naj bom srečna, da imam v milejši obliki, ker ima mnogo ljudi večje probleme, nas je pa večina žensk. Meni bolj škodi pozimi, razložil pa mi je, da zaradi centralne kurjave. Sem pa s tonikom zelo zadovoljna. lili_stef

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

12. nov 2007 17:44

lili_stef, pazi in ne uporabljaj pogosto Elocoma, pomaga sicer za vse živo, a je narejen na hormonski bazi in tanjša kožo. lesnik

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

12. nov 2007 20:27

Jaz sem imela zelo suho kožo po rokah in nogah. Ne me vprašat, kako sem prišla do tega, da mi pa mogoče ne odgovarja mleko in mlečni izdelki. In ko sem čisto prenehala jesti mleko, se mi je koža zelo hitro popravila. Mogoče pa ti kakšna hrana ne odgovarja in ti telo na tak način skuša to povedati. marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti