Brizgano čajno

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. nov 2007 17:39

Testo se samo pretrga tudi brez stiskanja, ko zaključimo brizganje piškota.Le dovolj rahlo testo moramo imeti. ati zlati

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. nov 2007 19:21

Imam enake probleme kot tinar.

Delala sem po prvem receptu, ki ga je navedla rimljanka, točno sem se držala navodil, pa se testo vseeno ni hotelo ločiti od ostalega v testomatu. Lepo sem pritisnila na pekač, dvignila pištolico, pa se je tudi testo lepo dvignilo in viselo iz pištolice... Na koncu mi ni preostalo drugega, kot da sem z žlico oblikovala kupčke in spekla. Saj so dobri, samo.... jaz si nisem želela cekinčkov, temveč rožice, zvezdice, smrečice!

 

Poskusila bom še s kakšnim receptom, jezi me samo to, da je ta recept, po katerem sem delala, odlično ocenjen, jaz sem naredila pa tak zmazek... Res ne vem, kaj bi lahko bilo narobe...

 

Pomagajte mi, prosim, in mi povejte, kakšna mora biti masa - tekoča?? Ker moja je bila precej čigumijasta, pa čeprav sem naknadno dodala še mleko, pa še 2 stepena beljaka... A je problem v margarini? A bi jo morala segreti? Jaz sem kar hladno najprej s prsti, potem pa še z mešalcem pregnetla...

 

Ne morem verjet, navadni piškoti, pa taki problemi...

jasna

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

13. nov 2007 20:01

Jaz pustim maslo/margarino za nekaj časa na sobni temperaturi, da se malo zmehča. Nato ga penasto stepem, med stepanjem dodajam sladkor v prahu, nato posamično rumenjake. Na koncu dodam moko. Testo je precej mehko zaradi zmehčanega masla in rumenjakov, tako da je brizganje enostavno. Cornellia

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. nov 2007 20:21

Tudi sama imam težave s testomatom, edino moje uspešno pecivo je po tem receptu: http://kulinarika.net/recept.asp?ID=4117 Sem pa včeraj delala brizgano čajno pecivo iz baze http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4209 in sem čisto obupala, sem dala kar navaden nastavek za brizganje in vizualno so katastrofalni! lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 13. nov 2007 20:23:16

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. nov 2007 21:35

Ja...., mogoče je finta v zmehčani margarini, bom probala. Toliko časa jih bom pekla, da bodo uspeli!!

Stara Kulinarična mačka, pa brizganih piškotov ne zna speči..........

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti