Brizgano čajno

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

tema odprta - 11. nov 2007 18:49 | ogledi: 2.579 | odgovori: 15

a ima kdo recept in to dober,za brizgano čajno,da se topi v ustih?

jabolčna pita

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

12. nov 2007 23:31

mogoce se slis neumno, samo kako tocno se brizga to pecivo? Recimo, jaz imam testomat, samo sem enkrat probala pa ni slo nikamor. Testo nekako ni hotelo zapustit testomat, zdej pa ne vem kako vi to "odrezete" na koncu al kako? Res mi ni jasn.... hvala tinar

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. nov 2007 8:08

Tinar, jaz sem imela probleme na peki papirju. Potem sem pa rahlo namastila pekač in jih s testomatom brizgala direkt in so se mi lepo odlepili. Takoj ko so pečeni, jih moram sicer malo z vilico premakniti, da se odlepijo, ampak pridejo vedno lepi piškotki. Delam pa jih po receptu, ki ga je lani na forum napisal Ati zlati in poljubno dodajam dodatke kot so kakav, lešniki, orehi, marcipan, kokos... So zelo dobri. matilda

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

13. nov 2007 8:17

tinar,

jaz pa sploh ne namastim pekača

lp veverica cak

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. nov 2007 11:08

Res je, za maslena testa (kamor spada tudi to za testomat, če ne bi bilo dovolj maščobe not, se ne bi dalo stiskat ven), ni potrebno namazat pekača, grejo piškoti sami dol. V naslednji rundi je dobro brizgat na vmesne prostore, torej ne še enkrat na iste, ker tam je že mastno in se ne bojo tako prijeli. Pa pekač mora bit ohlajen, na vročega ne moreš brizgat. Veri

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

13. nov 2007 12:43

Če pečeš na peki papirju in ne želiš, da bi papir "lezel" na vse konce ga enostavno prilepi s testom na pekač. V vsak vogalček pekača daj majhno pikico testa in nanj položi odrezan peki papir. Preizkušeno drži. elba

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

13. nov 2007 14:47

Joj punce hvala, samo jaz imam probleme s testomatom in ne peki papirjem. Ko stisnem tisto "klobaso" ne vem kako zakljucit. tinar

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

13. nov 2007 15:43

tinar,

z enim brizgom iz testomata gre ven le določena količina testa. In če se ti bo to izbrizgano testo prijelo na pekač ne bi smelo biti problema testomat le še dvigniti s pekača... in piškotek je ločen od ostalega testa. Sicer sama nimam precej izkušenj (takšne piškotke sem delala le enkrat), vendar s tem nisem imela težav.

lp veverica cak

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. nov 2007 16:23

tinar, ko sem jaz dobila testomat prvič v roke, nisem vedela, da ga moraš položiti na pekač in pritisniti, ampak sem se tudi jaz ukvarjala s tem, kako odrezati testo proč. Ali imaš mogoče podobne težave? Če pa imaš na koncu testomata tulec, potem pa nabrizgaš željeno obliko in na koncu malo pritisneš in zaviješ konico, da se testo pretrga in odlepi. Saj ne vem, ali sem razumljivo napisala? matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti