Bobiči 2

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. nov 2007 18:10

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5726 evo tumpika, najbrž je nekaj temu podobnega. Zaradi mene so lahko tud bobi palčke, mi bodo že tam povedal in pokazal zadevo...glavno, da se gre na morje

A si dobro čuvala onega iz Haloz, al so ti ga spet ukradli? 

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. nov 2007 19:16

Ognjič je napisal/a:
Imam že ključe od avta v roki...za vsak slučaj, če bi bilo treba na hitro krenit . Alberto, ti samo povej, kam naj pridemo. Ja, pa še morje . A ti bobiči ratajo tudi zdaj? Bi lahko imeli "prednovoletni bobični kul slo žur". Ognjič

Jaz tudi! 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. nov 2007 19:21

tumpika je napisal/a:
Že vredik, kaki ste! Nečete povedati, ka so to bobiči? Ali nea vete? Tak ko jaz ne. tumpika

Ma tiho bod, ne delat zgago, sam pridi, bo luštno ti zagotavljam, pa boš zvedla kaj so bobiči ( pa tudi če ne boš, bo vseen luštno ). 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. nov 2007 6:27

Pa kaj vam je? Človek da konkreten predlog, jaz čakam kako se bo stvar razvijala, vi pa nič. ežoj

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. nov 2007 9:12

Jože, po moje je nakaj narobe, a? lidka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. nov 2007 10:52

Občutki ob branju:

1. Istra, bobiči, kotel UAUUUUUUUU "ke dobro"

2. Ponovno bom preživela nekaj prijetnih uric v dobri družbi.

3. Pride tudi Ežoj, UAUUUUUUUU, to pa ni za zamuditi.

4. Ne smem se preveč veseliti, da ne bo sledilo razočaranje.

 

Počakajmo še malo, da nam Alberto napiše kje in kdaj.

Načeloma sem za.

 

lp

Anamarija

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

14. nov 2007 10:58

Se pridrožujem , upam da nebo (kot že tolikrat) ravno tistikrat spet prva in edina služba ,pa nobene možnosti da bi zamenjala. val

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. nov 2007 8:13

A bom še dolgo mogla te ključe v roko držat???? Ognjič

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. nov 2007 8:53

Punce, piha burja!!! Bobiči, tumpika, so pri nas doma koruzna mineštra. Iz sveže koruze jo moja mama pripravi tako, da storže koruze poreže, da padejo zrna koruze na mizo, povalja jih z valjarjem, da jih malo "spešta" in skuha v osnovni mineštri iz fižola, krompirja, zelene, peteršilja, česna, čebule. V to mineštro ponavadi "stopi tudi prasec" (beri: v njej se kuha svinjsko meso). Je pa tako, da kot imamo navado rečt v Istri: vsaka vas ima svoj glas, tako so tudi vsaki bobiči lahko malce drugačni, ma mi jih "pojemo sez guštom" Mi je pa ideja, da bi se končno kulinarika dobila kje v mojih koncih, kar všeč. Če pohitite, se pridružim, če ne, me boste prišli obiskat v porodnišnico TanjaG.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. nov 2007 10:00

TanjaG., ne bo to prvo srečaje "končno v tvojih krajih", bili sta že dve, obe v Izoli, eno lani konec oktobra, drugo letos junija na barki, s štartom in ciljem v izoli.

Seveda pa to ne pomeni, da se tega srečaja ne veselim. samo, se mi pa globoko dozdeva, da bi se v organizacijo morali spustiti tisti od tam doma, ki niso organizirali prvih dveh srečanj.

Komaj čakam, da bo. Pa ne edina.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti