Brendi ~ viski

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 9. nov 2007 12:45 | ogledi: 3.911 | odgovori: 7

Zanima me kakšna je razlika med brendijem in viskijem? V enem receptu za liker je uporabljen brendi, doma pa imam viski, katerega nihče ne pije in bi ga rada porabila.

CARLY

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. nov 2007 12:49

Razlika je že, ampak, če mene vprašaš, lahko uporabiš viski. rimljanka

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

9. nov 2007 12:57

Brendi=konjak. Meni je oboje isto beli

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. nov 2007 13:28

Ojej, bi se zdajle moj zgrozil! Brandy ni zgolj konjak (glej http://en.wikipedia.org/wiki/Brandy), tako se mu pač reče, če prihaja iz regije Cognac v Franciji. V Španiji je to sherry oz. jerez, gre pa za destilirano vino, ki mu dodajajo alkohol, obstajajo še druge različice drugje po svetu. Viski pa je alkoholna pijača, ki jo z destilacijo pridelujejo iz žita (največkrat je to ječmen, lahko pa tudi rž itd.). strelka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. nov 2007 13:35

Viski - najbolje prodajani ameriški viski (Jack Daniels) je destiliran 1x, najbolje prodajani škotski viski (Jonny Walker) je destiliran 2x, najbolje prodajani irski viski (J. Jamson) je destiliran 3x in zaradi posebnega načina praženja ječmena nima zadimljenega vonja. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 09. nov 2007 13:35:36

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

9. nov 2007 13:38

Odvisno od recepta. V okusu konjaka in viskija je velika razlika. Pa tudi v kvaliteti konjaka ali viskija je razlika. Sem zadnjič flambirala z eno nekvalitetetno zadevo pa sem nam uničila večerjo. K Karmina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2007 13:39

No, je že strelka povedala, kako bistvena razlika je med brandyjem in viskijem.

Je pa res, da oboje lahko uporabljaš za koktajle, saj sta obe pijači ena od petih osnov, ki se uporabljajo za alkoholne koktajle. 

 

Mamamia

mamamia

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

9. nov 2007 13:52

Gre za vanilijev liker z medom ( recept sem pobrala na linku od katke lopatke - recepti iz tečaja pri Goljatu, sem še malo pogladala kaj ima še drugega pa mi je padel v oči ta liker). Delala bi ga za novoletna darila. Ne pijem ne viskija ne konjaka ne brendija in zato ne vem kakšni so okusi in razlika med njimi, vem pa da moja starša prisegata na viski, brendija sploh ne pijeta. Najbrž bom kar sprobala pa bosta že sama povedala če jima je všeč. Do sedaj sem vedno delala likerje z žganjem, rumom ali vinom tako da bo to ena sprememba. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti