Eu in otroška debelost

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

12. nov 2007 19:40

, Ognjič! Xsara, od kod ti taka mržnja do učiteljic in podcenjevanje Po čem sklepaš, da nimamo časa brati dodatne literature in kuhati doma kosila, kaj šele kaj drugega? Mislim, da si ga tukaj krepko brcnila v temo! Ne bom se na široko razpisala in se prerekala, se pa strinjam z Ognjič. Iz izkušenj, ki jih imava, kajne, Ognjič? Ker sem učiteljica na nižji stopnji, bom tule postregla s svojimi izkušnjami glede prehranjevanja naših šolarjev. Na naši šoli je s strani vodje šolske prehrane in seveda vodstva precej posluha za zdravo prehrano, ki naj bi jo uživali otroci. Tako v jutranjem varstvu dobijo otroci pogosto na mizo mlečni riž, gres, proseno kašo, ovsene kosmiče, sport musli, sirni namaz, tu in tam pa tudi salamo, pašteto. Toda, kaj se zgodi. Kadar je mlečni obrok ali pa polnozrnat kruh, otroci navadno niso lačni in le redki sežejo po skledici in si postrežejo z zdravim zajtrkom. Kljub spodbujanju, naj poskusijo zajtrk, ki so jim ga že navsezgodaj pripravile kuharice, ni dosti bolje. Žal je zelo pogosto slišati tudi "bljak" ali pa, "jaz tega ne jem", "mi ni dobro". Ko ga vprašam, zakaj ima tako mnenje, pa mi otrok odgovori, da ve, da ni dobro, čeprav tega še ni jedel. Kadar pa je na jedilniku salama, odpadejo prerekanja, in posodica s salamo je v nekaj trenutkih prazna, otroci pa zelooooooo zelo lačni. Pa boste rekli, da smo učiteljice krive, ker premalo beremo dodatno strokovno literaturo tudi o zdravi prehrani? Mislim, da je to v veliki meri odvisno prav od zleda, ki ga dajemo starši otrokom. Pa naj se prehranjujemo zdravo ali pa manj zdravo! Lep pozdrav, pa naj bo čim bolj zdrav Balenka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

12. nov 2007 19:45

, tudi tebi Elaphus! Vidim, da sva kar hkrati tipkali odgovor tistim, ki pljuvajo po učiteljih! Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti