Eu in otroška debelost

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2007 13:31

Lisa, tudi jaz hodim, ker čez teden nimam časa jit. Je pač delavnik takšen, da če pobereš otroka, greš v trgovino, si doma okrog 19 ure. Grem rajši v soboto, pa nisem zato nič bolj lena, slaba ali karšnakoli že... mama... lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2007 13:38

Mislim, da se je Lisa referirala na družine, ki pridejo ob vikendih v nakupovalne centre na izlet, namesto da bi šli v trgovino po nakupih, za izlet bi si pa kaj bolj edukativnega izbrali. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. nov 2007 13:41

Mislim da sva se zelo dobro razumeli - nekaj je iti v trgovino, drugo pa je pasti se po njej ves dan. A se ti res ne zdi da bi bilo za otroka precej bolj zdravo, če bi šel namesto v Mercaterjevo igralnico n.pr. z očkom na bližnji hrib, ali pa "nabijat žogo" na travnik? Tudi sama grem v trgovino največkrat enkrat na teden in to mi vzame cca 1 uro. Nobene potrebe seveda ne čutim, da bi potem posedala preostanek dneva naokrog po centru. Lisa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2007 14:12

No, še nekaj, kolikokrat sem že dobila tukaj, na forumu, pod nos, da kaj pa msilim da sem s to zdravo kvalitetno hrano? Češ da nekaj slabega moramo tako ali tako pojest... Ker od nečesa se tako ali tako umre.

Ja, ampak na kakšen način in kdaj...

Jaz tako ali tako nimam časa, ampak skuham. In kruh je pečen vedno, domač. Ni vsak dan svež, ampak potem naj ga peče tisti, ki ima čas. Ga pečem vsake 2-3 dni. Pa da se z otrokom ukvarjam tudi najdem čas. Pa vmes še šolo delam. Pa še kaj se najde.

 

Očetov izrek: Vse se da, če je INTERES za to. Se pravi osebna moč, volja... Tudi kuhat se naučit, pa čeprav pri tridesetih ali petdesetih letih. (Moj kolega, samec, visoko izobražen, z zavidljivo plačo, sicer zelo vitek, je cele dneve instant hrano. Pršut, sir, orehe, lešnike, pa v menzi malico. Ki je ocvrta, mastna, postana... Pa se čudi človek, od kje alergije, holesterol ipd....).

 

Za v vrtec bom pa jaz našla svoj način, kaj bo otrok jedel. Ne rečem, kdaj pa kdaj kaka pregreha. Salam, paštet ipd. pa tudi slučajno ne. Za kruh sem se zmenila, da ga bom sama nosila. Ker se tudi to da zrihtat, če se hoče...

lidka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

9. nov 2007 16:15

Lidka bravo! Da si kljub pomanjkanju časa vzameš čas, da sama spečeš kruh, predvidevam, da ni iz bele moke ampak iz polnozrnate... tvoj otrok nima le zdrave hrane, kruh je več kot hrana, kruh je ljubezen in okus po maminem kruhu ostane celo življenje... Priporočam, da otrok sodeluje pri peki kruha, to so zelo dragoceni trenutki! tigris

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. nov 2007 16:28

dixi je napisal/a:
In ko je zdravnica svetovala staršem leto in pol starega otroka, ki ima 15 kg, dixi

No naš fant je imel pri letu in pol tudi že 13-15 kg, sedaj pri skoraj 3 letih jih ima cca.15-16. Pa to ni bilo pogojeno s hrano. Že kot dojenček je bil krepak, dojen,... Sploh ni predebel, je kar velik za svojo starost. Hrano sem pripravljala doma, kašice (1x na teden je dobil frutek, zaradi spremembe okusa), kosila,... Imel je redno prehrano, nihče ga ni silil s hrano. Do letošnjega septembra, ko je šel v vrtec. Treba je poznat navade družine in otroka.

marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 09. nov 2007 16:29:48

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. nov 2007 17:14

Zanimivo, Vendy, da si odprla tole precej v oči bodečo temo; tudi sam sem mnenja, da je zgled tisti, ki vleče. Drugače pa že dolgo trdim, da je zahodna družba postala predekadentna in da se ji neizbežno bliža propad, marsikaj kaže na to ... Pa vseeno upam, da v svoji črnogledosti nimam prav ... Drejček

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

9. nov 2007 18:47

Ja Marelica se popolnoma strinjam s tabo , zato tudi vem, kateri teh otrok se doma prehranjuje nezdravo. Danes mi je sestrica, ker fantek še ne govori, na vprašanje, če sta jedla doma kosilo dejala: ja vsak 2 Monte. Punčka je sicer v šoli imela kosilo, fantek pa ne. Pa tudi ko gremo skupaj z otroki v trgovino vidim kaj mi sugestirajo naj kupim. Te stvari pa poznajo od doma. Popolnoma res je, da je skoraj nemogoče, da ne bi grešili, saj potem ne bi tako pridno uporabljali vseh teh receptov s Kulinarike. Se pa izogibam jedem v stilu "pogrej in poje".Pa tudi juh iz vrečk ne kupujem in vseh teh ojačevalcev okusa ne. Sicer nikogar ne obsojam, vsak naj je kar hoče, pri nas je pač tako kot je. In Lidka vse pohvale. dixi

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. nov 2007 19:59

Ja mi imamo velik vrt in veliko zelenjave pridelamo doma. Ker sva z babi (jaz za enkrat) doma si lahko privoščiva, da vsakodnevno pripraviva svežo hrano (se kdaj zgodi, da skuhava preveč in nato pojemo naslednji dan- če je taka hrana, da jo lahko). Zelenjavni-mesni dnevi se izmenjujejo. Je pa naš malček bolj kot ne ''mesar''. Zelo ima rad meso.

Ko sem bila še doma in je mami vedno v naprej pripravila kosilo, jaz pa sem potem dokuhala. In na misel mi ni prišlo, da ne bi. Tako smo imeli vedno kuhano kosilo. In močno si želim, da bi tudi  jaz v prihodnje lahko tako pripravila kosila.

marelica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. nov 2007 20:02

Tole z 2 monte pa tudi meni ni všeč, sploh za kosilo. Našemu fantu kupim sadni jogurt ali pa skute s podloženim sadjem od LJ mlekarn za malico, kosila pa so kot sem že napisala kuhana. marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti