Enolončnice in zelenjava

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 9. nov 2007 7:34 | ogledi: 7.090 | odgovori: 25

Zdaj, ko je Goljat tako aktualen, pa imam še jaz vprašanje. Je morda že kdo bil pri njemu na tečaju za enolončnice in zelenjavne jedi? Zanima me, kaj vse skuha na obeh tečajih? Vam je bilo všeč?

Lp

anajana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2007 8:06

Moj mož gre ne enolončnice. Sem ga kar prijavila, pa zadnjič je bil na ribah in je bil čisto navdušen... Nimam pojma, kaj se dela, ampak po moje bo zabavno, tko kot vedno. Na zelenjavnih jedeh je bila moja sestra, bi morala pa doma pogledat kaj so delali... lidka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. nov 2007 9:23

Punce, tukaj delate tako reklamo za tega mojstra, da me je kar prijelo. Potem pa vidim, da ima do konca leta skoraj čisto vse že zasedeno! Nekaj me zanima, koliko predznanja je potrebno za njegove tečaje? Zanima me recimo peka kruha, kjer sem bolj ko ne analfabet, pa bi se rada naučila, da bi tudi doma dišalo po svežem kruhu... strelka

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

9. nov 2007 10:03

Strelka, moraš pohiteti, ker so tečaji le še do konca leta, pa so v glavnem že vsi zasedeni. Je pa bil tečaj za kruh definitivno najboljši tečaj. Naučiš se speči kruh na blazno enostaven način, ne moreš verjeti, kako preprosto je to. Že samo to, da je v treh urah spekel tam okoli 15 različnih kruhov po dva hlebčka vsakega, pove, da je stvar enostavna. Jaz sem bila čisto paf. Pri meni je bila vsaka peka kruha pravi podvig. anajana

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. nov 2007 10:29

Zakaj pa so tečaji samo še do konca leta? Sem očitno malo prepozno padla v ta štos Še vedno ne vem, koliko predznanja rabim za te tečaje. Zanima me tudi dekoracija tort... strelka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2007 10:31

Ker gre v pokoj in je vse skupaj prodal, predznanje ni pomembno. Loni Makaroni

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. nov 2007 10:32

OK, potem se grem pa kar prijavit! Ali se ve, kdo bo prevzel? strelka

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

9. nov 2007 10:47

Aja, glede predznanja: hja, kaj moraš že vedeti. Če kuhaš doma, imaš dovolj predznanja. Saj veš, kaj pomeni prepražiti čebulo, kaj je krop, itd. Ostalo pa tako vse pokaže. lp anajana

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. nov 2007 10:48

Seveda kuham in pečem, le pri kruhu sem bolj bosa (nekaj bolj ko ne neuspelih poskusov;) Kako pa izgledajo tečaji? A mojster samo kaže ali dejansko tudi udeleženci praktično sprobajo te stvari narest? strelka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 10:54

strelka, prevzel bo en Francoz, mojster ne ve, kaj bo s prostorom. Glede na to, kako poteka tečaj, je pa odvisno od tematike. Na tortah in testeninah mojster večinoma dela sam, lahko mu pomagaš pri kakšnih stvareh (mešanju...), lahko tudi stojiš zraven itd, vse pogledaš itd...Na pralinah pa smo vse delale same, tako je tudi na dekoraciji tort, kjer torto sam okrasiš. Na koncu se vse jedi tudi poskusi in odnese domov. katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2007 11:02

Moj oče je bil na ribah in ker doma nikoli ne kuha, je pa vsak vikend na morju, kjer si sam kaj ribjega cmari, smo ga poslale gor, na tečaj. Zdraven je šel tudi moj mož, da sta šla skupaj. Pa je rekel in bil čisto fasciniran, kako mojster kuha. Pa težko je sledil, kaj vse se kuha, ampak to se tudi meni zgodi, pa imam veliko izkušenj, še dobro, da dobiš gradivo pred sabo in po tem spremljaš.

Pa je rekel moj oče: Goljat reče, čebulo popražimo. Moj oče je pa razmišljal, kaj pomeni prepražiti ??? !!! No, saj potem je videl, pa vseeno. Me, ženske doma, smo dol padle od smeha, ko je to povedal, do kakšnih zadreg je prihajalo... Tko da, je mal težko za tiste, ki nič ne znajo, pa so še bosi v terminologiji. Ampak je moj oče videl, da ni sam takšen, ko ga je ena gospa poleg vprašala, če je kak poseben pomen pri kuhi, ker je Goljat dal nakaj kuhat z narobe obrnjeno pokrovko, ker je žlico gor odlagal...

 Kruh pa zdaj pečeta moja mami in sestra, ki ga prej nista nikoli. Ju je mojster razsvetlil...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti