Pomoč - kakšne omakce ponuditi jedem iz fondija

manika  

član od: 30.9.2007

sporočila: 18

tema odprta - 8. nov 2007 21:36 | ogledi: 8.009 | odgovori: 17

Ker imam konec tedna namen zopet "obrisat prah" iz fondija, me zanima kakšne omakce naj zraven ponudim oziroma, če ima kdo več izkušenj iz tega, kaj vse pečete v fondiju?

manika

nabiralka  

član od: 4.11.2007

sporočila: 17

8. nov 2007 23:02

Jaz delam sirov fondi-zraven pa ponudim polnjene torteline, pohane koščke piščanca-nagci varianta, ohrovt, beby korenček. Pač take stvari, ki so luštne za piknit in pomakat. Jaz sicer v fondiju ne pečem, a sem se kljub temu oglasila, morda pa dobiš kakšno idejo.Lp nabiralka

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

8. nov 2007 23:22

Jaz delam mesni fondi. Meso: - piščančja prsa - svinjska ribica - pljučna Zelenjava: - bučke (na kolesca) - šampinjoni (polovice, če pa je majhen pa ga pustim celega) Omake; curry, česnova, brusnična, kisla smetana z zelišči.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 2:20

Pluski ti lahko posredujejo par res dobrih linkov iz foruma za fondi. katka

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 427

9. nov 2007 6:15

V knjigi Kuhajmo z veseljem je nekaj receptov (meni so vsi OK, sploh malo za spremembno). Npr.: OSTRA OMAKA MALAGA (za 6 oseb): 2 trdo kuhani jajci 2 surovi jajci sol, poper 1/2 žličke pekoče paprike 10 žlic olivnega olja 25 mandeljnov 1/2 skodelice rozin 4 žlice vinskega kisa 4 žlice paradižnove mezge V trdo kuhana jajca drobno sesekljamo in gladko zmešamo s sruovimi jajci. Dodamo poper, papriko in olje. Mandeljne položimo za 1 minuto v vrelo vodo, nato jih olupimo, posušimo in drobno ssesekljamo. Rozine namakamo 5 minut v vreli vodi, jih odcedimo in sesekljamo. Zdrobljene mandeljne, rozine in druge sestavine primešamo jajčni omai in vse skupaj pustimo stati 20 minut. Omaka Malaga je posebej primerna za ribja nabodala, polnjene ribje rolade ali zvito pečenko na žaru ter za mesni fondue. ČESNOVA MAJONEZA (za 6 oseb): 4 stroki česna 1 žlica limoninega soka 2 rumenjaka 1/4 l olivnega olja sol Ta majoneza je španska specialiteta (imenuje se alioli). Česen olupimo, sesekljamo, osolimo, dodamo limonin sok in z metlico za seng primešamo rumenjake in nato po žličkah še olje. Če je pregosta, jo razredčimo z žličko mrzle vode. Zraven ponudimo francoski kruh. PRISLUŠKOVALNA OMAKA (za 6 oseb): 2 čebuli 4 žlice olja 4 žlice belega vina 4 paradižniki 50 g šunke 1/2 žličke česna v prahu 1 žlica nastrganega hrena poper Čebuli olupimo in drobnos sesekljamo. Dodamo olje, vino in dobro zmešamo. Paradižnike olupimo (položimo jih prej za hip v vrelo vodo), zrežemo na majhne koščke, pri tem iztisnemo sok in semenje. Šunko zrežemo na rezine. Koščke paradižnika, rezine šunke in ostale sestavine primešamo omaki, dodamo 4 žlice vrele vode in omako takoj postrežemo. Če ne maramo surove čebule, lahko omako prevremo. Omaka je primerna k vsem vrstam rib, pečenim na žaru, svinjini in k mesnemu fondueju. ssilva

manika  

član od: 30.9.2007

sporočila: 18

9. nov 2007 9:03

katka lopatka prosim posreduj mi te recepte manika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 9:29

manika, jaz nimam pluska, pa je nb dala povezave katka

manika  

član od: 30.9.2007

sporočila: 18

9. nov 2007 9:36

katka lopatka prosim posreduj mi te recepte manika

urshika5  

član od: 9.11.2007

sporočila: 1

9. nov 2007 10:18

močno priporočam omako bearnaise, ki bi jo pri nas morala dobiti v bolje založenih trgovinah in tvori božanski okus skupaj s pljučno (tudi šampinjoni). je omaka, ki ti je všeč in ti je z vsakim grižljajem bolj všeč, se pa lahko zgodi, da naletiš na koga, ki mu tudi slučajno ne bo šla "dol". pa dober tek urshika5

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 10:44

manika, malo sem zbegana, ne vem, kaj misliš? katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti