A bomo letos kaj pekli?

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

20. dec 2007 7:56

moj seznam pečenih piškotov je naslednji Velik projekt je bila medena hišica in malo večje sanje v katere bom naložila piškote , spekla pa sem še: -cimetove zvezdice -dunajske piškote -orehe -lešnikove medaljone -zimska kolesa -ruske kape -zvezdice čokoladne -nugart kolačke -prašičke -srčke z rumom in marcipanom -petit flers ( nisem prepričana če sem naziv prav napisala , je biskvit v štirih plasteh z marmelado namazano in zadnja plast je marcipan potem se nareže na kocke in oblije z belo čokolado) -mocartove krogljice -kavini poljubčki -orehove lunice -miklavžeki , parkelce , dedke mraze in angelčke Večina receptov sem našla na kulinariki, nekaj iz božične lise, nekaj iz ene stare Burde, Velika knjiga o peki.... Hišico bom podarila vnučki, piškote podarim kot darila. martina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. dec 2007 8:09

Zaradi smrti v družini, še nisem napekla NIČ.

Zato bo ta vikend med zelo delavnimi. Pekla pa bom po trenutnem navdihu, tako, da ne bo vse naenkrat v hladilniku ali potrebno za v pečico. Ta bo laufala z večjo brzino, ker pa pride študentka domov, bom imela pomoč  in bo hitro narejeno. Poročam drugi teden, kaj sem ustvarjala.

Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. dec 2007 9:00

morda za idejo - snežaki iz marshmallowsev katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 20. dec 2007 09:00:27

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. dec 2007 13:32

Verjetno je že kje napisano kako ktasite piškote z marcipanom. Če je katera tako dobra, prosim naj še enkrat napiše. Marcipan in jedilne barve imam. Ali se potem ta masa drži na piškotih?

katti

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. dec 2007 14:20

katti, malo marmelade namaži spodaj. matilda

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

21. dec 2007 15:13

Pozdravljenni vsi tukaj! Že dolgo vas berem in tudi kakšen recept sem že preizkusila, danes sem pa se tudi prijavila na Kulinariko. Končno sem letos tudi jaz bila malo pridna in napekla nekaj peciva za te praznične dni ki prihajajo.Naredila sem šest vrst tako da bo nekaj za doma nekaj pa za sorodnike. Lep vikend vsem! naj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. dec 2007 17:06

Naj fino, da si se opogumila. Dobrodošla-

katti

taprava  

član od: 9.12.2007

sporočila: 3

21. dec 2007 20:22

Pozdravljene vse kuharske mojstrice! Sem tudi jaz nova med vami oz. sem vas od lanskega leta samo brala in sem lansko leto začela peči piškotke po vaših receptih, letos pa jih imam tudi že nekaj napečenih (bom prosila moža, da mi da slikco gor, ker sama ne znam). Še posebej še enkrat hvala mamamii, ima res super recepte... Veliko kuharsko-umetniških užitkov še naprej vam želim! taprava

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

22. dec 2007 7:22

Drage kulinaričarke, zelo,zelo ste pridne.

Za praznike vam kljub vsem dobrotam, ki jih boste napekle želim, da ne bi preveč jedle. Vse te ogromne količine masla, orehov, čokolade.... pustijo namreč posledice.

Malo za hec, malo zares .

Lep dan. 

 

 

 

Mic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti