A bomo letos kaj pekli?

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. nov 2007 7:50

Da ne govorim o tistih maslenih kockicah s prve straniše danes mi smrdijo. Sploh se niso hotele strditi, pa sem jih kuhala dvakrat več kot je pisalo. Jaz ne vem kaj je bilo takrat... Jaz sem že začela vadit, pečem za martinovo in še en rojstni dan me čaka pred novoletnim pecivom. Že komaj čakam... matilda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 8:18

Matilda, vesela bodi, da ti smrdijo... Veš, kakšne kalorične bombe so? Meni so pač iz neznanega razloga uspele in se lepo strdile, nisem vešča peke sladkih stvari, tako da ne bom raje nič pametna... Vem pa, da bi tudi nestrjene postrgala s pekača in jih požr...

 Stana, zdaj vidim, čigav je tisti lep mošnjiček na naslovnici! Bravo, vsaka čast!! Le kako ti to uspe??

 

Uhh, kako me motivirajo takšne reči, ko vidim, kaj vse znate naredit in kako ste spretne!

jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. nov 2007 8:28

jasna1 je napisal/a:

Matilda, vesela bodi, da ti smrdijo... Veš, kakšne kalorične bombe so? jasna

Ja, ja.... samo veš kako hitro jaz najdem nadomestilo matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2007 8:45

Jaz še nisem tako daleč. Trenutno kupujem darila in sem s tem čisto dovolj zaposlena. Sicer sem pa včeraj v drugem poskusu naredila zelo fotogenično halvo in jutri se lotim še zadnje, ker me je mama prosila, da jo naredim za nedeljsko kosilo. Vendelina jr.

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

9. nov 2007 8:48

Katjushka, tele kornetke sem že pekla, ko sem jih pred kakima dvema letoma našla v bazi. Recept sem izgubila, pozabila tudi, kje sem ga našla. Odlični so. Polniš jih lahko s kakršnokoli kremo (kokos pri nas ni priljubljen). So pa kratkega veka: predobri, da bi jih človek gledal in tudi zaradi maslenih krem jih ne moreš šparat. Letos se za praznike obeta nekaj obiskov in zelo bom vesela, če bo katera od vas mojstric naredila kakšen vrstni red peke. Lepo se imejte! ovčka

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

9. nov 2007 9:01

Pozdravljene! Lepo prosim za preverjen recept za linško pecivo! Nikakor mi ne uspe, vedno se mi zdi pretrdo. Delala sem jih že po različnih receptih, vendar ne gre. Ali pa je z mojo peko nekaj narobe. Vse ostalo mi gre dobro od rok, razen teh piškotov. Ja, še nekaj mi nikakor ne uspe: krompirjevi cmoki! Ste mi pa polepšale zadnji delovni dan s pripravo na peko božičnega peciva. Kar vonjam že kako bo kuhinja dišala po vaniliju, cimetu, orehih, janežu... Prijetno martinovanje vsem! mestnac2

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. nov 2007 9:09

Mestnac2, poskusi s tem receptom. Piškoti se kar topijo v ustih. Samo, najbolje, da jih mažeš z marmelado kar sproti, ker se pol kar zmehčajo (sicer grejo pri nas glih tako v promet..)

LINŠKO PECIVO

 

15 dag moke

1 kavna žlička pecilnega

5 dag sladkorja

1 vanilijev sladkor

1 jajce

1-2 žlici mleka  

15 dag masla

8 dag orehov

 http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

 

stana

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

9. nov 2007 9:16

Hvala, stana.r! Po teh fotografijah pa vidim, da ste prava mojstrica. Letos bom poizkusila te. mestnac2

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. nov 2007 9:19

Aja, pozabila sem napisat, da mora testo stati na hladnem vsaj 2 uri. Ko boš valjala testo, ga vzemi po kupčkih iz hladilnika, ker se hitro ogreje in se potem težko valja. Pa še to: piškote z luknjicami pečeš na enem pekaču, brez luknjic pa na drugem, da se ti enakomerno spečejo. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti