Kakšen aparat za mesenje testa?

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 8. nov 2007 10:14 | ogledi: 7.043 | odgovori: 16

Rada bi kupila aparat za mesenje testa. Želje so take: močan, preprost, s čim manj dodatnimi nastavki, pa da lahko zamesi testo iz vsaj dveh kilogramov moke. V mislih imam kvašeno testo - za kruh, potico ...

Kar sem gledala po trgovinah, je bilo vse bolj plastično, večfunkcijsko, maksimum pa do enega kilograma moke. Zdaj pa ne vem - ne znam najti prave trgovine ali pa kaj takega po mojih željah ne obstaja? Mi lahko kaj svetujete?

smrketa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. nov 2007 10:57

Jaz ga mesim v kruhomatu. (tudi vse drugo kvašeno testo), res pa je da imam za kg moke, ne vem, če obstaja za več... katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. nov 2007 10:57:51

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

8. nov 2007 11:07

Si pogledala Bosch MUM? Jaz imam sicer takega, da ima max. 1 kg moke. Prijateljica si je pa kupila takega za več kil... koliko ne vem. MIslim, da so ga imeli v Mercator tehniki v akciji, je bil pa vseeno precej. Tam nekje okoli 90.000. Lahko pa povem, da jaz mojega ne dam.... ga imam že nekaj let in je super. Staša

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

8. nov 2007 11:22

Katka, kruhomat v tem primeru ne pride v poštev. Staša, te Boscheve sem gledala. Videla sem tudi enega v zadnji Mercatojevi reklami. Pomisleke imam predvsem zaradi plastike in moči. Se bojim, da bi prehitro spustil dušo. smrketa

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

8. nov 2007 11:35

Kaj pa tisti, ki jih uporabljajo peki? Sigurno obstaja kaka specializirana prodajalna, tako kot so za gostince.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

8. nov 2007 11:57

Bosch MUM je prava izbira. Jaz imam serijo 9, ki pa je precej drag (okoli 600€). Moja starša imata pa že kakšnih 5 ali več let en plastičen MUM, ki ni veliko stal. Pa jima še vedno služi kot nov. Brez skrbi, tudi plastični so kvalitetni. Sonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. nov 2007 12:03

Jaz uporabljam navaden mikser z vrtečo se posodo od Gorenja, ravno v tor. sem si kupila novega, enakega, ker je staremu stojalo crknilo (je imelo popolno pravico do tega, ker je res že staro in ker je ogromno delalo!) Za več kil moraš mikser držat, ker pač rabiš večjo posodo, da vse not zbašeš, sem pa naredila s tem mikserjem tudi poročno torto za 100 ljudi, kjer je bila spodnja torta par kil težka... In je mešal točno ta mikser... Muma sem enkrat probala pri tašči (mimogrede, tudi ona ga ne uporablja, samo ima ga), pa je 100 let stepal smetano in sem mislila, da bom znorela (ne maram čakat;), tako da mi je takoj ratalo jasno, zakaj miksa na navaden mikser;) Baje je pa en res super profesionalni aparatek, mislim da od Kenwooda, v več barvah (se splača pogledat, ker različno stanejo različne barve;), ne moreš verjet! Zelen je recimo cenejši), videla sem ga v eni trgovini blizu Drame, pri naslednjem semaforju. So pa dragi, tako da ga bom anslednjih 10 let samo gledala;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti