Nemirne noge

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. jul 2008 7:21

Za sindrom nemirnih nog ne poznajo vzroka, tudi zdravljenje je največkrat neuspešno. Menda zato, ker je tega več različnih tipov. Tudi moja prijateljica je trpela zaradi te motnje. Potem pa si je kupila podlogo moči, jo dala pod kolena v posteljo in pravi, da se je stanje popravilo in da zdaj vsaj lahko spi. Kyara

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

6. jul 2008 9:57

V nosečnosti so se tudi meni pojavile nemirne noge. Ob koncu nosečnosti so mi še močno otekle in otekanje krivim, da so ostale nemirne do sedaj. Na srečo samo od kolen navzdol. Tašča mi je sešila zavojček v katerem so divji kostanji in na katerega v postelji položim noge. Vraže? Ne vem, pri meni deluje. Sem opazila razliko, ko smo šli na dopust - seveda brez kostanja - in zvečer ni bilo zavojčka. Nisem mogla zaspati. Druga možnost je, da divji kostanj namočiš v alkohol in s tem masiraš noge. "Popolna z napako" če imaš težave z nemirnimi nogami in dosti potuješ (in pri tem miruješ), ti priporočam, da pri osebnem zdravniku povprašaš o možnosti zaščite pred vensko trombozo. O pojavu globoke venske tromboze (krvni strdek v veni) in pljučne embolije (krvni strdek v pljučih) med potovanjem pišejo resni medicinski časopisi - spodaj dva linka. Vedno bolj pogosto se pojavlja priporočilo o zaščiti pred trombozo med letenjem. http://www.airhealth.org/bibliography.html http://www.chestjournal.org/cgi/content/abstract/115/2/44 Edini problem je morda to, da si moraš zdravilo (katerokoli bo zdravnik že izbral) z injekcijsko iglo sama vbrizgati v podkožje - v kožno gubo. K.Mici kuharica Mici

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

6. jul 2008 17:56

Moj mož ima podobne težave že več let. Vmes je opreriral krčne žile, nemirne noge pa ostajajo. Pomaga si z masažo (zmleti divji kostanj, namočen v alkoholu). Pred spanjem ali pa, ko se ponoči prebuja, spije kozarec sladkane vode (1 žlica na 2 dcl) - noge se takoj umirijo. Poskusite s sladkano vodo pred spanjem - mogoče tudi vam pomaga.

redzed  

član od: 23.10.2008

sporočila: 1

23. okt 2008 16:08

Drage sotrpinke, diagnozo "sindrom nemirnih nog" in periodično gibanje nog so mi postavili v ambulanti dr. Leje Dolenc na Kliničnem centru v LJ. Tam se ukvarjajo z spalnimi težavami - našo obravnavajo kot spalno motnjo. Zdravila za to ni - še raziskujejo. Še najbližja so zdravila za Parkinsovo bolezen. Pri meni je stanje hujše takrat, ko sem zelo utrujena. Veliko se gibam, jej kar zdravo. Ne pijem , cigarete kakšen krat pokadim in prav pomirjajo. Morala bi pokaditi kakšno "travco" pa nisem zrela za to. Mama kadi in pravi, da ji nobena tableta ne pomaga tako, kakor kakšen cigaret v najhujših nočeh. V zadnjih treh mesecih obeh nosečnosti nisem skoraj nič spala. Sindrom imamo v družini. Mamo so več kot 20 let zdravili zaradi "živcev" . Zdaj vsaj ve kaj ji je. Sestra je imela to med nosečnostjo. Redno bi si morale preverjati kri (folno kislini, B12, sladkorno ?!.... ) Skratka svoje zdravnike malo "poučiti" o vsem in ne trpeti. Ni ga hujšega kakor neprespane noči. LP redzed Sporočilo je spremenil(a) redzed dne 23. okt 2008 16:09:51

neznan uporabnik

25. nov 2008 17:12

vsi ki imate tako imenovan pojav nemirnih nog pojdite na pregled h kardiologu.pa lep pozdrav pingvin Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 25. nov 2008 17:24:32

nadal  

član od: 16.8.2007

sporočila: 4

25. nov 2008 18:16

sama sem imela to težavo en mesec, nato pa je minilo.Vsako noč, ko so me " noge " zbudile, sem si jih stuširala z mrzlo vodo, potem sem v miru spala vso noč. Verjetno se bo sindrom nemirnih nog ponovil, ampak zdaj imam že lep čas mir. Lep pozdrav, Nada nadal

NETA  

član od: 27.12.2007

sporočila: 13

25. nov 2008 18:50

zdravo tud jaz imam nemirne noge zdravnica pravi da imam sindrom nemirnih nog mam tud tablete ker druga ne pomaga ce te zanima se mi jav na zaseban sporocila lp neta NETA

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

13. dec 2008 13:38

To pa je nadloga ja...sama sem ugotovila,da mi je bolje če nimam prevroče v spalnici oziroma da me malo zebe v noge potem lažje zaspim...če pa imam premražene noge pa ne bom nikoli zaspala.Človek res ne ve kaj je prav in kaj ne. Zdravnika še nisem obiskala bom pa ob prvi priliki omenila tudi ta problem. Pride noč ko zaradi tega ne zaspim tudi do dveh ponoči....... Darja -

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

13. dec 2008 17:52

titta je napisal/a:

Prihajam v vašo skupino nemirnonožcev.

A ni to grozno? In če že želim vztrajat in ne premaknit nog se mi zdi, da mi srce bije hitreje in da mi to vpliva na vso telo...neprijetno. V reviji Zdravje sem pred časom našla ta članek in pravijo, da pomaga pitje magnezijevih in kalcijevih tablet. Zaenkrat delam to. Krčnih žil nimam.

 

je pa skrajno neprijetno če grem na kak enodnevni izlet z avtobusom (zelo rada imam takšne). Vedno se najbolj bojim poti domov.

titta=
Meni je moja zdravnica priporočila pitje magnezijevih tablet in B-complex tablet istočasno. Moram povedati, da res pomaga. Odkar jih jemljem nimam več nemirnih nog. Vmes sem naredila enomesečno pavzo in so se krči v veliko manjši obliki ponovili, zato sem zopet pričela z jemanjem teh tablet in sedaj spet lahko spim. Probajte, mogoče pomaga tudi vam. angie

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. dec 2008 19:55

Angie orhideja,to niso krči,no vsaj pri meni ne ,temveč nog ne morem držati primiru,občutek kot da ti živci lezejo gor pa dol...eh ne znam opisat.Pa to ni samo zvečer ali ponoči ,se mi je že zgodilo v avtu in nič drugega ni pomagalo kot ustavit in se sprehoditi. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti