Bela kava

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

11. nov 2007 17:20

Jaz pa naredim kavo iz instant pripravka za capuccino. Ta prah zmešam z vročim mlekom- ne vodo. Ostanek mleka spenim in polijem po capuccinu. Meni je O.K. korosica

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

11. nov 2007 17:43

Visage, si že poskusila domači espresso iz kafetjere? Plus seveda veliko mleka in pene pa je bela kava.

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

20. avg 2010 15:25

Emma07 je napisal/a:
Hojla, Mene pa zanima ali katera pozna za recept za belo kavo tako kot jo dobiš v bolnici (porodnišnica) ali v vrtcu - to verjatno ni prava kava ampak kakšna proja ali ... Moja punčka hoče da ji tudi doma pripravim tako kavo pa karkolli sem probala ji ni bilo O.K. Hvala vam v naprej za pomoč in lep dan vsem! Emma07
tudi mene to zanima. želim si namreč pripraviti tisto res mlečnato in sladko belo kavo, kot jo postrežejo v bolnicah ali pa v vrtcu, pa ne vem kakšna mešanica bi bila najboljši približek temu. ker je minilo že nekaj časa od citiranega posta me zanimajo vaši nasveti, iz česa naj jo pripravim, da bo zadeva sploh pitna hvala palalačinka*

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

20. avg 2010 15:41

Moja babi je vedno kuhala Knippe in divko skupaj. V kakšnem razmerju jo je delala ne vem, vem pa samo to, da je bila ta kava skuhana v kar velikem loncu (3 l) in zeloooo sladka. Za belo kavo je dodala še domače mleko, mlačen domač kruh, slivovo ali pa marelično marmelado . To je bil zajtrk, katerega se rada spominjam, še iz otroštva . Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 20. 2010 15:42

neznan uporabnik

20. avg 2010 18:09

Poskusi takole: Kupi Projo (mešanica kavnih nadomestkov). V 1 liter vode daj 2-3 jušne žlice Proje. Stoj zraven šporgeta in počakaj, da zavre. Trenutek, ko proja zavre, je bistven! Ponavadi vsakemu uide čez.. Torej: ko vidiš, da bo Proja, kava, voda s kavnim nadomestkom...zavrela, jo umakni na rob grelnika ali drastično zmanjšaj plin (zadeva se peni sto na uro).. z žlico zajemaj pene z roba posode in jo devaj na sredino oz. del, kjer vre. Ponavljaj toliko časa, da pokuhaš vse pene (traja 5,10,morda 11 minut..) Odstavi. Kani nekaj kapljic mrzle vode v zadevo in jo pokrij. počakaj (kakih 5 minut), da se zoc poleže. Mešaj z mlekom, lahko dodaš zrno masla, sladkaš po okusu.... Proja je zakon! japaja

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

20. avg 2010 19:45

Japaja, tole mi zveni Zelooooo Dobroooo....moram probat ! Alcika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. avg 2010 21:19

japaja, jaz sem šla en korak naprej, jo naredim kar v tisti filterkafe mašini. Nobenega straženja več. Skleda turšnih žgancev, zabeljenih s putrom zraven, njami.

Loni Makaroni

neznan uporabnik

21. avg 2010 9:17

Loni, verjamem, da je filterkafe mašina fajn rešitev.. Ampak meni ta dvoboj s projo pričara take nostalgične občutke... Imam medtem, ko pobiram pene, čas za kontemplacijo (prosto po Ežoju KVAK) japaja

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

21. avg 2010 16:40

hvala za podrobna navodila , samo po kofe moram še skočit pa probam. upam samo da mi rata, pa da preživim popoldan/večer/jutro (ko se pač spravim na delo) ob loncu kave in ne ob drgnenju šporheta (v primeru da zadeva uide izpod kontrole ) mogoče še kakšne namig s katero izmed široke ponudbe najbolje rata? no če ne bomo pa eksperimentirali.... ... palalačinka*

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

16. sep 2010 20:19

pred dežjem sem se danes zatekla v Etnografski muzej:

dsc07009_595

me je spomnilo na to temo

palalačinka*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti