Lastninsko preoblikovanje zt

tema je zaklenjena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. nov 2007 14:40

Lisa, varnih naslovov že en čas ni več... jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2007 14:52

Tule je link na zgodovino sprejemanja zakona o spremembah zakona o lastninskem preoblikovanju zavarovalnic. Zanimivo je, da je vražje težko priti do teksta dokumenta (in tu se mi načelno postavlja vprašanje, kako lahko državljan odloča o nečem, kar mu je že fizično težko dostopno...), ampak čez vztrajnost ga ni. Dodatno branje je tudi na linku odbora DZ za finance in na spletni strani Državnega sveta. http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&sm=k&q|410C73B14601A54FC125731700251AEA Vendelina jr.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. nov 2007 15:09

Lisa, jaz verjamem in upam, da ga bo KAD dal v pokojninski sklad. Če pa ne, kaj pa bo s sredstvi zavarovalnica? Polastili se jih bodo nekateri, kot so se jih že hoteli. zvezdica55

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. nov 2007 15:17

Očitno je izid referenduma irelevanten. V vsakem primeru se bo nekdo polastil teh delnic in eno je gotovo že iz zgodovine: To ne bo mali človek Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. nov 2007 15:31

Meni je dokoncno zavrela kri, ko sem prebrala izjavo financnega ministra v danasnjem Delu. V koncni fazi mi je bolj ali manj vseeno, kdo pobase tiste pejneze, jaz jih gotovo ne bom, ne trpim pa, da me imajo za butla. "Glavne dileme, zakaj zakon posebej ne določa, da Kad tega deleža ne sme prodati, je minister Andrej Bajuk preprosto odpravil rekoč, da sam zakon ne bi bil zagotovilo, da se to morebiti ne bi zgodilo. In da je močnejše zagotovilo vladni sklep, ki to obljublja. (??????????????????!!!!!!??????????????, opomba proxima.) Povedal je še, da je bilo v eni od različic zapisano, da se Triglava naslednjih 50 let ne sme prodati.Seveda minister pričakuje, da se bodo državljani odločili za spremembo zakona, če pa ne, pomeni, da za državljane ni sprejemljiva rešitev (?????????????). Bajuk: »Sprašujem pa se, zakaj bi danes verjeli ljudem, ki so bili pripravljeni Triglav prodajati po polovični ceni svojim prijateljem, in ne zaupati vladi, ki je sprejela formalni sklep, da Triglava ne bo prodajala?« Andrej Bajuk je priznal, da bi tudi do prodaje lahko prišlo, a le če bi se izkazalo, da je Triglav postal nenadoma slaba naložba. »Potem bi se po zdravi pameti izkazalo, da je Triglav najbolje prodati.« Vendar po Bajukovih besedah za zdaj vse kaže, da je Triglav dobra in zdrava naložba. Strah, da bi vlada čez noč prodala Triglav, je minister za finance ovrgel tudi rekoč, da takšna prodaja, če bi se že zgodila, ni mogoča brez širokega političnega konsenza. (???????!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????)" lp, proxima

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. nov 2007 15:34

Zvezdica, če bomo glasovali proti temu zakonu, bodo morali pripraviti nov zakon, ki bo bolj jasno določal kdo in kako lahko pride do tega denarja. Oziroma - do sprejema boljšega zakona lastninjenja NE BO. Lisa

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. nov 2007 19:57

Glasovala bom PROTI daga

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. nov 2007 22:24

Bravo Lisa KAD je samo paradržavna institucija in kdaj za vraga je država naredila kaj za malega človeka ???? Nikoli in nimkoli nE BO!!!!!!!!!!!!!!! Lepo in radi se imejmo ursa40

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. nov 2007 22:25

Ja pa še to sem pozabila jaz bom definitivno PROTI. ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti