Zamenjal noč za dan?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. nov 2007 12:08

Milenci, pri 14 dnevih je to normalno! Vsaj meni se je zdelo. Moja je spala največ dve uri skupaj. Pač ima bolj mali želodček, kaj naj? Pa sem imela dovolj mleka, še preveč, ker mi je povsod ven teklo, tako da ni niti mogla dovolj hitro požirat... Samo da moja ni niti čez dan spala toliko skup. Zdaj lepo spi ponoči, še vedno pa seveda hoče vsake 3-4 ure jest, na začetku in na koncu pa še pogosteje. Ampak saj ni tako hudo, jo nahranim, pa zaspi nazaj (zdaj;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. nov 2007 12:51

Aja, najina punči je tudi hodila najprej spat okoli ponoči, enih ponoči in potem se je zbujala na 2 uri. Zdaj pa hodi spat ob 8h-9h in se zbuja različno, včasih hoče jest že čez uro ali dve, pa tako do polnoči, večinoma pa samo ob 23h-24h, torej je tudi po 4 ure brez hrane! Navadno jo podojim še, ko grem jaz spat, pa bilokdaj to bilo (nekje med 24 in 2h zjutraj). Naslednje hranjenje je navadno okoli 4h, pa spet okoli 5h-6h, ko itak vstanemo. Ne vem, meni se zdi to čisto ok, teža ok narašča, pediatri so rekli, da mora pri 4 mesecih ponoči še jest na 4 ure in sem prav vesela, da se sama zbuja, ker je ne bi rada zbujala... Zdaj se sicer ne zbudi, če jo pristavim, samo jest začne, kar v spanju:) Prej so bila navodila, da mora jest na 3 ure tudi ponoči in če se ni zbudila ona, sem se jaz, da sem jo dala gor... Sem pa spraševala pediatre, če je ok, če ne spi čez dan, pa so tudi to rekli, da je pač različno pri različnih otrocih in če je dobre volje in teža narašča, ni problem. Je pa začela zadnje čase (beri dober teden) tudi podnevi malo spat, ravno zdaj mi je zaspala v rokah in sem jo lahko celo dala v posteljico, jupi! Če mora nujno nekaj sesat, je res boljše duda, kot da sesa prstek, ker jo pač lahko proč vzameš (oz. jo nujno rabi bambi, kot je 1x napisala jade;) ko sva jo midva parkrat dobila s prstkom sva ji tudi dala dudo. Sem jo pa štopala in cuza tisto zadevo max. 2 minuti, potem ji pade ven, tako da ni problem, tudi če bi ji jo dala 10x na dan, bi bilo to samo 20 minut:) Midva sva tudi na začetku delala napako, da sva se igrala z njo, ko je bila sitna zvečer - v bistvu moraš otročka umirit. Najlažje je to z dojko in tako moja še zdaj zaspi. Pa tudi ne vedno takrat, ko bi si midva zaželela, hehe:) Pa saj ne moreš tega zahtevat od takega malega čižota;) Saj še zaspat ne zna... če imaš možnost, pojdi kaj na morje, tam dojenčki baje boljše spijo (najina večinoma res je). Pomaga, če imaš zvečer en ritual: recimo da se zelo intenzivno igrata z njim, potem ga skopata in potem ga še podojiš in bo zaspal - ampak ne tega začet delat ob 8h, češ saj bo zaspal, če veš, da takrat še ne gre spat. Začni takrat, ko gre on spat, pa magari ga kopaš ob 22h. Potem pa postopoma vsak dan par minut prej. Tako bo dojel, da je to to in potem spanje. Vsaj pri najini je to delovalo, sva jo pa tudi najprej kopala ob 22h zvečer. Saj ob 21:30 je bio poleti še svetlo in ni šans, da bi bila ona pripravljena it spat. Kaj ga češ silit, samo težje vama bo. Najprej se prilagodita njegovemu ritmu, potem ga pa premikajta, po moje je to najlažje... Če si ti zmatrana, pa naj oči prevzame večerno igranje in kopanje (jaz tega ne bi zamudila za nič na svetu, ampak jaz nisem noro zmatrana) in ti tačas spančkaš in ti ga prinese lepo umitega in previtega, da ga podojiš in skup zaspita. Pa še nekaj: kadar moja punči ne more zaspat, boljše spi, če sem v isti sobi, pa čeprav ves čas nekaj pomalem galamim - verjetno ji pač pomeni, da sem tam. Zadnjič ni in ni mogla mirno zaspat, ko sem se odtihotapila ven... Pa sem si rekla "klinc, bom pa tu, pa če bo budna, bo pa budna..." in sem dala gor CD od Cohena, začela šivat in malo je kar zmanjkovalo. Ko sem si pa začela pet, je pa zaspala ko ubita... Če pa si ti zmatrana,ap zaspi zraven, pa je, dve muhi na en mah! Tem malim veliko pomeni, da smo zraven, samo tako se počutijo varne, kaj češ, to je pač naravno... Tako da bodi z njim in zaspi z njim. Kar se pomoči tiče, je jaz nisem hotela od nikogar razen od njenega očija, za kar sem si bila kasneje zelo hvaležna. POvsod sem brala nasvete, da sprejmi pomoč, (ponujali so mi jo vsi) zdaj pa sem vesela, da nasvetov nisem upoštevala, ker mi to daje svobodo, da bom s komerkoli takrat, ko bo to nam pasalo, ne pa zaradi dolžnosti... (kar se mi zdi prav). Meni je lažje stisnit in bit fraj, kot pa da nisem čisto svobodna... je pa res, da meni ni tak problem malo spat, pa 2 uri se mi zdi čisto sprejemljivo spat skupaj, na začetku se mi je zdel to luksuz;)... Malo rabim zjutraj, da se sestavim, če res malo spim, kave pa recimo nikoli. Zjutraj če je res kriza, se moram stuširat, po tem sem pa vedno ok, zvečer pa itak nisem zaspana. Se pa zgodi, da ima tudi kasneje otroček kak tak dan; Ronja je recimo enkrat čez dan bolj malo jedla, nekja ni bila razpoložena, potem je pa ponoči not prinesla - zbudila se je v eni noči reci in piši 8x - v tistem, ko sem šla jaz spat - sicer pa še parkrat zraven... Pač, se zgodi;) Sicer pa sva včeraj šla celo na tekmo brez nje! mala je spala (sva pa malo zamudila, ker ni hotela pravi čas zaspat;) Nama se ne zdi, da bi se nama življenje obrnilo na glavo! Čisto naravno se nama vse zdi... Jaz sem mislila, da bo precej hujše... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti